Ana Sayfa  /    /  Hükümet aymazlık içinde
  • Facebook da Paylaş
Hükümet aymazlık içinde
  • 17-03-2007
  • 0 yorum
  • 5505 okunma
DSP Genel Başkanı Sezer, Hükümeti ülkenin çıkarları korumakta yetersiz olduğunu savunurken, iktidarı “aymazlıkla” suçladı.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında “Çanakkale geçilmez” sözünü anımsatan Sezer, Türk ulusunun, bugün de bölücülere ve Türkiye’yi güçsüz bırakmak isteyenlere asla geçit vermeyeceğinin altını çizdi.

AKP politikalarını da eleştiren Sezer, “Ne yazık ki, içeride ve dışarıda ulusal çıkarları korumakta yetersizlik gösteren siyasi iktidar tam bir aymazlık içindedir” dedi. “Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü ve Şehitler Günü’nde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak büyük onur kazanmış aziz şehitlerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz” diyen Sezer, mesajında şunları kaydetti:
“Türk Ulusu tarih boyunca bağımsız ve özgür yaşamış; bu uğurda gerektiğinde kanını dökmekte, canını vermekte tereddüt göstermemiştir.
Bu bağlamda tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Ulusu’nun neleri başarabileceğinin şanlı kanıtıdır.

TEHDİTLER BÜYÜK BOYUTLARA ULAŞMIŞTIR

Türkiye Cumhuriyeti, başta büyük Atatürk olmak üzere, yurtsever, kendisini ulusuna ve ülkesine adamış kahraman atalarımızın bizlere mirasıdır.
Ancak, günümüzde ulusal birliğimiz ve ülke bütünlüğümüze yönelik tehdit ve tehlikeler büyük boyutlara ulaşmış bulunmaktadır.
Ne yazık ki, içeride ve dışarıda ulusal çıkarları korumakta yetersizlik gösteren siyasî iktidar tam bir aymazlık içindedir.
Buna rağmen, herkes bilmelidir ki, 92 yıl önce tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten bu ulus, bugün de bölücülere ve Türkiye’yi güçsüz bırakmak isteyenlere asla geçit vermez.
Bu anlamlı günde büyük önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ülkemiz ve Ulusumuz için canını veren aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”
Etiketler : Hükümet - aymazlık - içinde -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın