Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Hocalı Soykırım Anıtı Törenle Açıldı.
 • Facebook da Paylaş
Hocalı Soykırım Anıtı Törenle Açıldı.
 • 27-03-2014
 • 10 yorum
 • 5809 okunma
Kızılcahamam'da Azerbeycan Devleti tarafından yapılan, törenle hizmete girdi.Törene Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Azerbeycan Cumhurbaşkanı Baş danışmanı Ali Hasanov, Azerbeycan Ankara Büyükelçici Faik Bağırov millervekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı

Azerbaycan tarafından Kızılcahamam’da yaptırılan Hocalı Soykırım Müzesi ve Anıtı yapılan törenle hizmete açıldı.

Törene Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Baş danışmanı Ali Hasanov, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Faik Bağırov Azeri milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal “ Atatürk’ün dediği gibi Azerbaycan’ın acısı bizim acımız, sevinci bizim sevincimizdir, yine Haydar Aliyev’in dediği gibi tek millet, iki devlet Azerbaycan’ın acısı bizim acımız, biz bunu çok derinden paylaşıyor ve onların duyduğu üzüntüyü en az onlar kadar hissediyoruz. Yaşadığımız dünyada seksen küsur ülkede soykırım yapılmadı demek bile suç olur hale gelmiş ama yakın tarihimizin en acı soykırımı Hocalıda yaşandı 613 tane çocuğumuz, kadınımız en acımasız bir şekilde katledildi. Biz bunu nedense bir şekilde anlatamadık, Ermenilerle ilgili en ufak bir olay oldu, Türkiye’deki farklı gruplar hepimiz Ermeni’yiz diye yürüdüler, neden biz Azeriyiz, hepimiz Türk’üz diye yürüyemiyoruz. İşte bu müze Hocalı’yı unutturmayacak biz Hocalıyı unutmayacağız” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Ali Hasanov ise konuşmasında şunları söyledi. “ Hocalı Soykırımı bütün Türk dünyasının kalbini parçalayan, bütün Türk dünyasının acısı olarak kalbimizde yaşayan, bir faciadır, bu facia şimdiye kadar Türklere karşı dünyada, Azerbaycan’da Kafkas’ta yapılan soykırımların kanlı bir sayfasıdır, bugün Hocalıyı biz içimizde değil bütün dünyada yaşayan insanlara anlatmalıyız, bunu yapmalıyız ki böyle hadiseler bir daha yaşanmasın, böyle hadiseler lanetlensin” dedi.

Hocalı soykırım müzesi ve anıtı daha sonra törene katılanlar tarafından hizmete girdi.

 

YORUMLAR
 • bravo   30-03-2014 02:03

  yaşar bey bravo doğru söze ne denir...

 • vatandaş   29-03-2014 07:43

  editör işine mi gelmiyor yorumları yayınlamak

 • vatandaş   28-03-2014 16:35

  Bizim Çoşkunun yaptıklarını kızılcahamama hiç kimse yapamadı yapamaz olayları çarpıtmaya çalışmayın “Hakikat Çıplak gezer Süslemeye gerek yok, Yapılanlar ortada göstermeye gerek yok”

 • vatandaş   28-03-2014 15:22

  evet sayın Veysel doğru söylüyorsun oy kutsaldır. bir yemeğe feda edilemeyecek kadar kutsaldır ama ,Kızılcahamam ın akşamlarında gecelerinde dağıtılan içi erzak dolu kutular için oy vermek kutsallığın dışında mı kalıyor. İçi erzak dolu kutular dağıtılarak oy istenilince ALLAH katında sorumluluğu vebali olmuyor mu soruyorum. Buyurun.

 • Veysel BAYRAMA ithafen    28-03-2014 10:35

  Yanlıs yere yazdın sanırım Veysel BAYRAM yemege deil COSKUN UNAL a veriyoroz biz oyları adam gibi adama kızılcahamam icin gecesini gunduzune katan adama her zaman bir kardes bir yoldas olmus adama ve verirkende yemek icin deil işe guce girmek icin deil menfaat icin deil adam gibi adam oldugu icin veriyoruz siz gibi hataya dusmeden yapılanları goruyoruz. Bi dusun veysel bayram 3 donemdir basbakan kimi gosterirse ona oy veriyosun tanımadan bilmeden. Sonra kalkıp bi yerel secimde oyun kutsallıgından bahsediyorsun kusura bakmada Başbakan Gokcegin Kızılcahamam a diktigi Saat kulesini aday gosterse oy vereceksin. Evet oy kutsal o yuzden senin 2 donem körü körüne arkasında kostugun adem özbeklerde daha cok kutsanmak icin saadetten aday oldu sanırım .

 • Emre Arslanoğlu   28-03-2014 10:23

  bu veysel bayram kadar akp partiye zararı dokunan başka bır insan daha yok maşallah... millet bu adamla aynı fikirde olmamak için bile oy vermez ak partiye...

 • Veysel BAYRAM   28-03-2014 00:56

  Bir OY bir yemeğe vb feda edilemeyecek kadar KUSALDIR. DEĞELİDİR. ALLAH (c.c) KATINDA SORUMLULUĞU VEBALİ VARDIR.********* CHP MHP BDP vb Partiler Merve KAVAKCIYI başörtülü (MÜSLÜMAN) diye TBMM kovan. Nesrin ÜĞNALA başını açtırarak TBMM sokan, Özü ÜLKÜC Sadi SOMUNCUOĞLUNU C.Başkanlığı adaylığını tekme tokat engelleyip yerine ANS C.Başkanı yapan. aracılığı ile K.GÜRÜZ’LERİ YÖK başkanı K.Alemdaroğlu’larını Ü.rektörü N.Sertel’leri rektör Yardımcısı yaparak Başıörtülüleri ( M Ü S L Ü M A N L A R I ) üniversitelere sokmayan vs.vs.vs patidir. *********BU gerekçelerle HAYDİ TÜRKİYE’M HAYDİ KIZILCAHAMAM’LIM YERELDEDE GENELDEDE OY’LARIUMIZ AK PARTİYE AK ĞARTİ ADAYLARINA dilek ve temennisi ile .

  0

  0

  • yasar   28-03-2014 22:18

   peki veysel bey bir torba kömüre yada bir kaç makarnaya da feda edilmez değilmi oylarımız veysel bey keşke bunuda ekleseydin seni işde ozaman takdir ederdimm.......editör benm hiç bir yorumu yayınlamıyorsun yoksa yürek yokmu

   0

   0

  • esnaf   28-03-2014 14:08

   hocalı anıtı ile memleket siyasetinin ve beledye seçiminin ne alakası var.

   0

   0

  • akp li   28-03-2014 10:54

   ben lafa deil icraata bakarım o yuzden kusura bakma yın ama buyuksehirde melih kızılcahamam da coskun unal .

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın