Ana Sayfa  /    /  Hıncal uluç bu görüntü  yanlış
  • Facebook da Paylaş
Hıncal uluç bu görüntü  yanlış
  • 17-04-2007
  • 0 yorum
  • 5594 okunma
Hıncal Uluç, F.Bahçe-V. Manisa maçında Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın Protokol Başkan Aziz Yıldırım ile yan yana oturarak samimi görüntüler vermesini eleştirdi. Sebebi..

Fotomaç'a açıklamalarda bulunan Hıncal Uluç, Fenerbahçe-Vestel Manisaspor maçında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Protokol Tribünü'nde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yan yana oturarak samimi görüntüler vermesini eleştirdi.

Uluç "... Aziz Yıldırım bir NATO müteahhidi, yani ordu ile iş yapan bir müteahhid, orduya silah satan bir tüccar. O zaman Genelkurmay Başkanı'nın ve Kara Kuvvetleri Komutanı'nın uzak, mesafeli durması lazım. Orada Aziz Yıldırım'ın yanında Affan Keçeci oturuyor. Affan Keçeci'nin yanında oturursun, Aziz Yıldırım'ın degil. Aziz Yıldırım için bir de özel bir durum var: Askerlik durumu. Yaptı mı, yapmadı mı? Niye yaptı, niye yapmadı? Karmakarışık..." dedi.

HINCAL ULUÇ'UN YAZISININ TAMAMI ŞÖYLE..

Görüntü yanlış

Büyükanıt'ın Fener'in maçlarını izlemesini fevkalade olumlu buluyorum. Keşke Cumhurbaşkanı ve Başbakan da maçlara gelseler

Benim orada hoşuma gitmeyen; Büyükanıt Paşa'nın ve Kara Kuvvetleri Komutanı'nın Yıldırım'ın yanına oturup, onunla samimi görüntüler vermesi

Aziz Yılldırım, ordu ile iş yapan bir NATO müteahhidi. Orduya silah satan bir tüccar. Ayrıca Yıldırım'ın askerlikle ilgili bir de özel durumu var

Beşiktaş maçında Alex, Kezman, Mehmet Yozgatlı'nın yedek kalması nedeniyle Zico eleştirildi. Bu oyuncular Vestel karşısında sahadaydı ama Fenerbahçe yine galip gelemedi...
Sarı-lacivertli ekip niye maç kazanamıyor? Fenerbahçe'de neler olduğunu, Vestel Manisa karşılaşmasının sonunda, 'canına tak' diyen Fenerbahçe seyircisi, en yakın rakibinden çok önde olmasına karşın bağırdı. "Yönetim, bu takım senin eserin" diye. Fenerbahçe'de yönetim falan da yok aslında bir tek Aziz Yıldırım var ama henüz "Aziz Yıldırım bu takım senin eserin" diye bağırmaya cesaret edemiyorlar, ya da işlerine gelmiyor böyle bağırmak. Fenerbahçe'de Zico, suçlanacak sonuncu adam bana sorarsanız. Kötü transferler yapılmış, bu transferlerin kötü olduğu ilk yarıda ortaya çıktığı halde, devre arasında durum incelenip, akılcı eklemeler yapılmamış. Doğru isimler alınmamış.

KANAT ADAMI YOK
Kanat oyuncusu yok Fenerbahçe'de Mehmet Yozgatlı dışında. O da işte tek kanat oyuncusu olduğu halde oynayabildiği maçların sayısına bak. Hâlâ Fenerbahçe'nin kurtarıcısı genç (!) Semih. Yani... Maç biterken Semih oyuna giriyor. Tümer'i alıyorlar, Alex varken; Alex, Fenerbahçe'nin sorunu iken. Bir Alex daha alıyorlar. Appiah, bas bas bağırıyor, 'kanatta oynamam' diye. Tuncay bas bas bağırıyor, 'kanatta oynamam' diye. Eee kim oynayacak? Birilerini koyacaksın. Sağ ve sol kanada. Olacak şey değil. _Zico "Suçlular arasında sonuncu" dediniz. Peki Zico'nun takımın başına getirilmesi doğru muydu? Bir hocanın doğru ya da eğri seçim olduğunu görmek için önüne iyi malzeme koyacaksın. Senin unun kötü, yağın kötü, şekerin kötüyse aşçıbaşının, Mengenli muhteşem Mehmet usta ya da Hıncal olması fark etmez. Ortaya kötü helva çıkar. Malzeme iyi olacak ki Mengenli Mehmet usta ile Hıncal'ın farkını bilelim. Fenerbahçe doğru dürüst bir transfer yapmadı, doğru dürüst bir kadro kurmadı. 'Ne kadar ekmek, o kadar köfte' diye bir laf var. Ben Zico'yu nasıl suçlayayım. Aziz Yıldırım devre arasında bağırıyor, çağırıyor.

POLAT HESAP VERSİN
Ondan sonra Fenerbahçe maçı kazandı mı gazeteler manşet atıyor, 'Aziz Yıldırım maçı kurtardı' diye. Aziz Yıldırım devre arasında aşağıya iniyor, bağırıp çağırıyor, Fenerbahçe maçı kurtaramıyor. Maçtan sonra bir daha bağırıp çağırıyor ama aynı gazeteler 'sen ne yapıyorsun Aziz başkan' demiyorlar. Çünkü onlar da onun kölesi. Böyle bir ortamda Zico ne yapsın. Kulübün başkanı, teknik direktör. Yazıp veriyormuş kadroyu. Bunları okuyoruz medyada. Peki Zico bunları niye kabulleniyor? Niye kabullenmesin. Eşek yükü ile para alıyor. Aldığı kadar alır. Kovarlarsa da alır tazminatını gider. Del Bosque gibi... Ben nesini suçlayım Zico'nun. Zico'yu getiren Aziz, eline bu kötü malzemeyi veren Aziz. Ama Aziz'in günahı yok!..
_Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın Fenerbahçe'nin maçlarını izlemesini ve "Şampiyon olacağız" sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Büyükanıt'ın maçları izlemesini fevkalade olumlu buluyorum. İnsanlar maçları izlemeli. Keşke Cumhurbaşkanı da maça gelse, keşke Başbakan ve Bakanlar da maçlara gelseler. Asker hakemler olsa eskisi gibi tamam ama şu an böyle bir şey yok. Büyükanıt'ın sivil olarak maça gelip, "Ben Fenerbahçeliyim, Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istiyorum" demesi çok güzel. Benim orada hoşuma gitmeyen şey; Büyükanıt Paşa'nın, Kara Kuvvetleri Komutanı'nın Protokol Tribünü'nde Aziz Yıldırım'ın yanına oturup, onunla samimi görüntüler vermesi. Aziz Yıldırım bir NATO müteahhidi, yani ordu ile iş yapan bir müteahhid, orduya silah satan bir tüccar. O zaman Genelkurmay Başkanı'nın ve Kara Kuvvetleri Komutanı'nın uzak, mesafeli durması lazım. Orada Aziz Yıldırım'ın yanında Affan Keçeci oturuyor. Affan Keçeci'nin yanında oturursun, Aziz Yıldırım'ın degil. Aziz Yıldırım için bir de özel bir durum var: Askerlik durumu. Yaptı mı, yapmadı mı? Niye yaptı, niye yapmadı? Karmakarışık. Şimdi bütün bu dedikodular ortadayken, bir Genelkurmay Başkanı, o kulüp başkanıyla öyle bir samimi görüntü vermez. Katiyen. Benim babam asker. Benim hayatım karargahlarda geçti. Bu tür görüntülerin ne anlama geldiğini gayet iyi bilirim!..

YEMEK DAHA CAZİP
_Beşiktaş, kupada Fenerbahçe'yi yenerek sahadan galip ayrıldı. Derbiden aklınızda neler kaldı? Futbol sizi memnun etti mi? Kötü maç oldu. İyi maç olması için iyi futbol oynayan takımların olması gerekiyor. Hangisi iyi oynuyor bunların. Hafta sonunda Beşiktaş'ı da Fenerbahçe'yi de gördük. Birisi küme düşmüş bir takımı yenemiyor, öbürü küme düşme hattında boğuşan Vestel'i kendi sahasında yenemiyor ve yenebilecek bir hamlesi de yok. Derbi de farklı değildi. Artık derbi lafı da çaptan düştü. Hangi derbi? Bir gelin benim evimde seyredin maçı. Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Fenerli var aramızda. Gelin bir maç seyredin. Kimse televizyona bakmıyor artık. Aralarında sohbet ediyorlar. Orada şampiyonluk, orada bir kupa mücadelesi oluyor, kimsenin umurunda değil. Havadan sudan konuşuluyor. Bizim Fatoş'un pişirdiği yemek daha fazla merak ediliyor. 'Hıncal ağabey ne pişirdi Fatoş, ne yiyeceğiz akşam" diye. Bu hale gelmiş Türkiye ligi.


Etiketler : Hıncal - uluç - bu - görüntü  - yanlış -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın