Ana Sayfa  /    /  Hem Ak Partiyi hem ABD'yi uyardı
  • Facebook da Paylaş
Hem Ak Partiyi hem ABD'yi uyardı
  • 12-01-2007
  • 0 yorum
  • 5546 okunma
Ak Parti MKYK toplantısı sona erdi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan toplantıda alınan kararlarını açıkladı ve soruları cevaplandırdı
 

Ak Parti MKYK toplantısı sona erdi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan toplantıda alınan kararları açıkladı. 

Başbakan açıklamasında şunları söyledi:
- Biz içerde de dışarda da itibarı hedefledik. Bu şimdi de devam ediyor. Ortadoğu'da geldiğimiz durum bellidir. Komşularımızla ilişkilier her alanda çok daha iyidir. Komşu ülklelerle münasebetlerimizi her alanda iyileştiriyoruz.

- Ekonomiyi olduğu gibi istikrarıda bir darboğazdan çıkardık. Bu sağlam iradeye halkın desteği devam ediyor. Artık seçim yılına girdik. Bu seçim yılında seviyesi düşük dil kavgalarına girmeme kararı aldık. Bizi bu kavgaya çekmeye çalışanlar var.

- TC Başbakan'ı olarak bulunduğumuz makamın korunması 73 milyonun görevidir. Biz diyoruz ki gelin seviyeli bir yarışa girelim. Diyoruz ki bu üsluptan vazgeçelim. Biz diyoruz ki hakareti siyaset zannedenlerin seviyesine inmeyeceğiz. Biz onlara hak ettikleri dille cevap vermeyeceğiz.

- Başarılarımız ortadadır. Merkez Karar Yönetimi toplantısından bütçe tasarısını aramızda görüştük. Gerek içerde dışarda mevcut şu an ki politikaları görüştük. Ekonomik durumun görüşmesini yaptık. Ayrıca sosyal politikalar üzerinde neler yaptığımızı anlattık.

- Önümüzde ki hafta Kızılcahamam'da cuma akşamı başlayacak olan ve pazar akşamı bitecek olan toplantımızı yapacağız.

Basın mensupları soru soruyor.

Biz Irak'la komşu bir ülkeyiz. Tarihten gelen bağlar laf olsun diye söylenen bir bağ değil. Ben merak ediyorum, ABD onbinlerce km uzaklıktan gelip koalisyon güçleri ile birlikte Irak'a giriyor. Bu Irak'ın iç işlerine müdahale olmuyor. Biri çıkıyor, Türkler içişlerimize karışmasın diyor. Güya stratejik müttefikiz, ABD, biz açıklama yapmayacağız. Böyle bir şey olmaz. Biz teröre karşı ortak mücadele yapalım dedik. Dendi.  Ama ne dedik soyut ifadelerle oyalanmak istemiyoruz. Soyut neticeler istiyoruz. Zira ABD'nin 11 Eylül'de canı yanmış ve bir operasyona başlamış ve biz orda İSAF'ın komutasını üstlendik. Niye? Teröre karşı savaştık .E şimdi benim canım yanıyor. Neden bize karşı aynı değilsiniz. E bizim bu sıkıntılarımızı paylaştıklarınızı söylüyor Başkan,. Ama bu yetmiyor. Artık bu adımı görmek istiyoruz.

- Ülkemizi terör konsunda tehdit eden neyse TC Devleti ona karşı vakti saati geldiğin neyse gerekeni yapar ama saatini ilan etmez.

- Cumhurbaşkanlığı konusunda ne söylenmesi gerekiyorsa söyledik. Kararımızı nisandan önce açıklamayacağız.

moralhaber

Etiketler : Hem - Ak - Partiyi - hem - ABD'yi - uyardı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın