Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde palama 43 ölü
 • Facebook da Paylaş
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde palama 43 ölü
 • 12-05-2013
 • 5 yorum
 • 5618 okunma
Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde Reyhanlı Belediye binasının ve PTT binasının önünde 2 bombalı araç patladı. Belediye binasının büyük hasar gördüğü, bir evin de çöktüğüpatlamalar nedeniyle çok sayıda kişi yaralandı. İç İşleri bakanı Muammer Güler, 42 ölü, 29 ağır 100 yaralı vatandımışımız olduğunu söyledi.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde Reyhanlı Belediye binasının ve PTT binasının önünde 2 bombalı araç patladı. Belediye binasının büyük hasar gördüğü, bir evin de çöktüğüpatlamalar nedeniyle çok sayıda kişi yaralandı. İç İşleri bakanı Muammer Güler, 42 ölü, 29 ağır  100 yaralı vatandımışımız olduğunu söyledi.

 

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 9

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 6

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 7

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 8

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 10

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 11

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 12

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 14

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 15

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 16

Kare kare Reyhanlı'daki patlama - 21

Erdoğan'dan Reyhanlı açıklaması

 

İstanbul Beşiktaş'taki Shangri-La Bosphors Otel'in açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki patlamalara ilişkin, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"TAHRİK OLABİLİR"

"Hatay Suriye'ye sınır bir ilimiz. Buradaki hassasiyetleri kaşımak suretiyle de adımlar atılabilir. 25 bin Suriyeli sığınmacı kardeşimiz buradaki kamplarda yaşıyor. Bunları hazmedememek gibi bir süreç de olabilir. Bunu gerekçe göstererek de tahrik adımları atılmış olabilir. Ve ben bütün ölen kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Sabırlı olacağız ve bu süreci inşallah aşacağız. Hatay milletvekilim olan Adalet Bakanım, onun dışında Sağlık ve İçişleri Bakanımız Hatay'a hareket etti. Biz de süreci buradan takip edeceğiz."

Davutoğlu'ndan Reyhanlı açıklaması

 

''KİMSE GÜCÜMÜZÜ SINAMAYA KALKMASIN''

"Bütün güvenlik güçlerimiz ile gerekli araştırmayı yapıyoruz. Hiç kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmamalıdır. Birçok provokasyon söz konusu olabilir. Zamanlama dikkat çekici, tam Suriye'nin geçiş süreciyle ilgili kararların olduğu bir dönemde olması düşündürücü.

Bahçeli'den sert Reyhanlı açıklaması

 

''SINIRLARIMIZ CİDDİ TEHDİT ALTINDA''

Tüm gelişmeler göstermiştir ki, Türkiye sınırlarından kaynaklanan çok ciddi bir tehdidin altındadır. Ayrıca Suriyeli muhaliflere verilen imtiyazlar, yapılan yardımlar ve sağlanan destekler komşu coğrafyalardaki yangının sınırlarımıza doğru yayılmasına müsait bir zemin açmıştır.

Arınç'tan Reyhanlı açıklaması: Allah cezalarını versin

 

"ALLAH ONLARIN CEZASINI VERSİN"

Patlama sonrası gazetecilere açıklama yapan Bülent Arınç: "Bütün milletimize geçmiş olsun. Çok üzgünüz. Bu mübarek günde Allah onların cezasını versin. Umuyorum ki ölü sayısı artmasın" dedi.

"HESABINI SORARIZ"

Arınç, patlamaların arka planı aydınlatıldıktan sonra gerekenlerin yapılacağını belirterek, "Ne yapacağımızı da herkes açıkça görür. Yeter ki olayın arka planı aydınlatılmış olsun, olayın arka planı deşifre edilsin. Olayı icra edenler veya tahrik edenler, azmettirenler, bir soruşturmayla kısa sürede ortaya çıksınlar. Kim olursa kim planlamışsa icra etmişse arkasındaki güç ne olursa olsun bunun hesabını sorarız" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu Reyhanlı saldırısını kınadı

 

"SALDIRIYI KINIYORUM, SOĞUKKANLI OLUN"

Patlamalarla ilgili açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu:"Toplumumuzu derinden sarsan ve hepimizin yüreğini dağlayan bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum. Başta Reyhanlı ve Hatay’da yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere, tüm halkımızı soğukkanlı olmaya davet ediyorum" dedi.

Bakanlardan ortak Reyhanlı açıklaması

 

PATLAMAYI GERÇEKLEŞTİRENLER ÖRGÜTÇÜ

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Reyhanlı'daki patlamayı gerçekleştiren kişilerin örgüt bağlantısının tespit edildiğini dedi ve ekledi: "Saldırganlar Suriye'deki rejim ve istihbarat yanlısı örgüte bağlı." 

"FAİLLER YURT İÇİNDEN"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Reyhanlı ilçesindeki patlamalarla ilgili,"Olayın faillerinin tespitiyle ilgili çalışmalar büyük oranda tamamlanmıştır. Failler yurt içinden..

 

SALDIRININ ÖRGÜTÜ

Saldırıyı düzenleyen örgüt ve mensuplarının Suriye'deki rejim yanlısı El Muhaberat örgütüyle bağlantılı oldukları belirlenmiştir. Örgüt de bellidir, kişiler de büyük oranda bellidir. Plaka tespitleri vesaire yapılmıştır. Menfur hadisenin, Suriye muhalefeti ve Suriyeli sığınmacılarla ilgisinin olmadığı kesindir" dedi.

 

BİR EV ÇÖKTÜ, ELEKTRİKLER KESİLDİ

Reyhanlı Belediyesi'nin de bulunduğu Atatürk Caddesi'nde art arda meydana gelen 4 patlamada çok sayıda kişi yaralanınca onlarca ambulans bölgeye sevk edildi. Belediye binası yakınındaki ahşap bir ev patlamanın etkisiyle çöktü.

Patlamanın etkisiyle ilçede elektrikler de kesildi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.SURİYELİLERE SALDIRDIRILINCA POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Patlamanın şiddetiyle çevrede büyük panik yaşanırken Atatürk Caddesi'nde toplanan Türk gençler yoldan geçen Suriyelilere saldırdı.

Onlarca kişi, yaya ve araçlarla geçen Suriyelilere saldırması üzerine olay yerine gelen polisler havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

PATLAMA SONRASINDA GERGİNLİK

Öte yandan, patlamanın ardından ilçede gerginlik yaşandı. Bazı vatandaşlar, Suriyeli sığınmacılara saldırmaya çalıştı. Polis ekipleri, havaya ateş açarak kalabalığı dağıttı.

Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 11 Şubat'ta patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 4'ü Türk, 14 kişi yaşamını yitirmiş, 26 kişi de yaralanmıştı.DAHA ÖNCE 14 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 11 Şubat'ta patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 4'ü Türk, 14 kişi yaşamını yitirirken, 26 kişide yaralanmıştı. Geçtiğimiz günlerde de bir lokantada hesaba itiraz eden Suriyelilerin başlattığı tartışma sonrası yayılan söylentiler üzerine ilçe halkı gece saatinde toplanarak protesto gösterileri yapmıştı.

Etiketler : Hatay'ın - Reyhanlı - ilçesinde - palama - 43 - ölü -
YORUMLAR
 • editöre   13-05-2013 13:10

  akp yı eleştiren yorumlarımız neden yayınlanmıyor sayın edştör bu site kızılcahamamhaber mi akp haber mi?

 • DüşünenAdam   12-05-2013 21:01

  Arkadaşlar ölü sayısı 177, yaralı sayısı 100 aşkındır.Bu olayı en az hasarlı göstermeye çalışanda yalaka akp medyasıdır.Allah aşkına bir düşünün başbakan ne zaman amerikaya gitse başımıza bir şeyler geliyor.Bunların hepsi zekice tasarlanmış sinsi bir plan.Bu insanlar ne ülkeyi, ne sizi ne de milli değerleri düşünüyor.Hepsi şahsi çıkarları için birbirlerini ve ülkeyi satmaya hazır.Hepinizin askerde çocukları vardır.Bilmem farkında mısınız ama sizin çocuklarınızın yaşayıp yaşamadıkları veya ne şartlarda yaşadığı akp meclisinde kimsenin umrunda değil.Biraz içlerine girin aralarında bir tane bile Türk yok.Hepsi gürcü veya kürt.Bu insanlar neden sizin lehinize hareket etsin.Daha yani ziraat bankasının T.C si silindi.Bunların hepsi Türklere türklüklerini hissetirmemek için sinsi hareketler.Siz şu an belki ben rahatım banane düşüncesinde olabilirsiniz ama elbet bir gün gelecek ve sizin çocuğunuzda birilerinin rahatı için ölecek vatan için değil.Ve siz buna bir laf edersiniz hayatınız kayacak, okkalı bir küfür yiyeceksiniz sözde müslüman başbakandan.Hatayda olan olaylar neden başkentte olmasın?Emin olun başımıza bir şey gelirse mutlu olacak insanlar var bu ülkede.Belki Recep Tayyip i obamanın karşısında bacak bacak üstüne attığı için falan seviyorsunuz ya da ne biliyim önceki dönemlere göre daha rahatız bu iyi hükümet diyorsunuz.Ama dünya büyüyor elbette başımıza gelen insan bizi rahat şartlar altında yaşatacak yani bunu başka bir partide başarabilir hemde masumlar ölmeden daha iyi şartlarda, daha iyi şekilde.İki paket makarna bir çuval kömür için vatanınızı satmayın ne olur..Ak partinin oyu %38 e düşmüşken şehitlerimizin kanı hatrına, ciğeri yanan analarımız hatrına oyları düşürelim,

 • yazık   12-05-2013 11:12

  sen suriyeyi bölmek abd projesi bop u yerine getirmek için ülkende terörist yetiştireceksin bu teröristler önce polisini şehit edecek sonra böyle eylemler yapacak sonrada yok sabrımızı denemesinler yok hassasiyetleri kaşıyorlar gibi halkı enayi yerine koyacaksın! umarım bu millet akp hükümetinin kim tarafından başa getirildiğini amacının ne olduğunu bir an önce anlar da ülkemiz bölünmez.ama millei öyle bir uyutuyorlar ki televizyonlarda haberlerde gazatelerde sürekli akp yandaşları millet zaten araştırmıyor türbandı müslümanlıkdı one minute gibi malzemelerle milletimiz uyutuluyor uyan artık Türk Milleti ve bu oyuna bi son ver !

 • Mehmet   12-05-2013 09:59

  Akp hükümeti memleketimizi zorla savaşa sokacak.Kendi içişlerimizi hallettik sankide Suriye nin işlerine burnumuzu sokuyoruz.Eeee sonrasıda işte durum ortada.Yazık günah insanlarımıza,ölen canlara.Hükümeti sonsuz kınıyorum,sorumlu onlar...

 • :(   12-05-2013 09:07

  sayın başbakanım bu suriyelileri getridiniz türkiyeye.doyurdunuz barınak verdiniz.ne oldu sonuç bu oldu.43 ölü ve 100 yaralı.kendi fakirimizi fukaramızı doyuramıyoruz.bide elin suriyelileri çıltı geldi başımıza.sen böyle bu ülkenin başında olduğun sürece bunlar az bile bizim halkımıza.(İnşAllah yayınlar editör)

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın