Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Hasandağı dağcılık şenlikleri bugün başlıyor
  • Facebook da Paylaş
Hasandağı dağcılık şenlikleri bugün başlıyor
  • 25-07-2015
  • 1 yorum
  • 5573 okunma
Hasandağı 1. dağcılık şenlikleri bugün başlıyor

Aksaray Valiliği tarafından 25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan 1. Hasan dağı Dağcılık Şenlikleri başlıyor.

Yurdun dört bir yanından Aksaray'a gelecek doğaseverler ve dağcıların katılacağı şenliğin yoğun geçmesi bekleniyor. Bu yıl birincisi düzenlenen Hasan dağı Dağcılık Şenlikleri'nin önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirilerek her yıl yapılması planlanıyor.

Kızılcahamam’da 10 yıla yakın bir zamandan buyana doğa sporları ile uğraşan YADO üyelerinden Mehmet Gürsoy, Mecit Bal, Mustafa Özdemir ve Hakan Yılmaz’dan oluşan dört kişilik ekip 1.Hasan dağı şenliklerine katılmak üzere bugün Aksaray Hasan dağına gidiyor. Ekip üyelerinden Mehmet Gürsoy yaptığı açıklamada  “bugün şenlik açılışının ardından zirveye tırmanacağız geceyi hasan dağında 2000 bin metrede geçirdikten sonra Pazar günü sabah 04.00 de zirveye tırmanacağız ”dedi Kızılcahamamhaber olarak ilçemizden spora gönül veren bu arkadaşlarımızı tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Hasandağı'nda çok yönlü turizm faaliyetlerinin planlandığını, 2000 metrede bulunan Hasandağı Turizm Merkezi alanında yamaç paraşütü pistinin bitirildiğini, ayrıca Hasandağı kış sporları turizm merkezinde telesiej, teleski, kayak pistleri ve günübirlik tesislerin yapımı ile ilgili çalışmalarının sürdürüldüğünü, yapılacak bu çalışmalarla Hasandağı'nın turizme kazandırılmasının amaçlandığını belirtti. Doğan, kış sporları turizm merkezine giden yolun projelendirilmesi hususunda da Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün destek ve katkılarının olduğunu vurguladı. 

YORUMLAR
  • şeraafettin   26-07-2015 15:06

    kendi işimizi hallettikte sıra aksaraya geldi

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın