Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Has Parti seçim sonuçları için ne dedi
 • Facebook da Paylaş
Has Parti seçim sonuçları için ne dedi
 • 01-01-1970
 • 7 yorum
 • 5563 okunma
12 Haziran 2011 genel Seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Has Parti Kızılcahamam İlçe Başkan Yrd.

12 Haziran 2011 genel Seçimleri sona erdi.Ak Partinin zaferi ile sonuçlanan seçim sonrası Türkiyenin en genç partisi ve onun genç yöneticisi Yasin Bayrakçı çalışmalarını, aldıkları oyu ve ilçedeki durumlarını gözden geçirmek için için bir değerlendirme yaparak bunu sizlerle paylaşmak istedi.Has Parti yönetim kurulu üyesi ve ilçe başkan yardımcısının basın açıklamasını yayınlıyoruz.

Has Parti’nin Türkiye’nin en genç partisi olduğuna dikkat çeken ve yapılan seçimle birlikte Türkiye’nin Has Parti’ye ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Has Parti Kızılcahamam İlçe başkan Yrd. Yasin BAYRAKCI 12 Haziran 2011 genel Seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Has Parti Kızılcahamam İlçe Başkan Yrd. Yasin BAYRAKCI “‎"Önümüze bakmalıyız; ufka, gelecek on yıllara, merhamet bekleyen mazlumlara, adalet bekleyen mağdurlara... Dönüp dönüp geriye bakan mesafe alamaz. Her olumsuz sözle dünyası yıkılan kimse zafer düşünemez. Allah yeter; dostlarımızı çoğaltacağız, eksiklerimizi gidereceğiz. Her gün çoğalacağız, umutlarımızı her gün çoğaltacağız." Sözleri ile Kızılcahamam’a seslendi. Bayrakcı “Parlamentonun önündeki işlerin, Türkiye’nin demokratikleşmesi, Türkiye’nin önündeki çok önemli hayati sorunların kolayca aşılabilmesi için bu Parlamentoda ciddi bir diyalog zemininin oluşması, Parlamentoda işlerin istişareyle, görüşerek, anlaşarak, uzlaşarak yapılması gerektiğini de bir kere daha ifade ediyorum ve bu Parlamentoya da başarılar diliyorum” dedi.

EŞİT YARIŞMADIK

“İktidar Partisi ve özellikle ellerinde çok büyük kaynaklara bulunan partiler maalesef son derece müsrif, son derece gösterişli bir ampanyayla eşit olmayan bir yarışın tarafları oldular.” Bu seçim kampanyası birçok bakımdan önemli özelliklere sahiptir: Bunlardan birisi; İktidarPartisi ve özellikle ellerinde çok büyük kaynaklara bulunan partiler maalesef son derece müsrif, son derece gösterişli bir kampanyayla eşit olmayan bir yarışın tarafları oldular,ve bu eşit olmayan yarışı da bütün milletimiz çok açık bir şekilde gördü. İkinci önemli özelliği kampanyanın; yine ürkiye siyasi tarihinde görülmemiş derecede büyük bir kutuplaşma ve gerilimin olduğu bir kampanya olmasıydı. Yine bu kampanyanın en önemli özelliklerinden birisiyse konusuz bir kampanya olmasıdır. Kampanya geride kaldı, hiçbir yurttaşımızın bu kampanya sırasında küfürler, hakaretler dışında aklında şu konu konuşuldu, Türkiye’nin şu meselesi tartışıldı diyebileceği bir seçim kampanyası geride bırakmadık. Maalesef İktidar ve ana Muhalefet arasında sürdürülen konusuz seçim kampanyası Türkiye’nin geleceğine ilişkin önemli konuların tartışılmasını da ciddi şekilde önlemiştir. Bu seçimin belki de en önemli özelliği ise, aslında sanki hem İktidar ve Ana Muhalefetin yönlendirmeleri, hem de medyanın yönlendirmesiyle sanki seçim kararı baştan verilmiş bir seçim olmasıydı. 3 parti seçime giriyorve bu 3 parti arasında seçim geçecekmiş gibi çok önceden sanki bir önce yapılan seçim ondan sonraki seçimin de aynası olacakmış ya da bir önceki seçim zorunlu olarak devam ettirilecekmiş gibi maalesef seçim kampanyasında karar önceden verilmiş bir kampanya olarak sürdürüldü.

Kızılcahamam’da 5. Parti oldular ; 

Bu seçimleri Has Parti açısından değerlendirmek gerekirse; bilindiği gibi Halkın Sesi Partisi 6 aylık bir partidir. Çok yeni, çok genç bir partidir. Biz aslında çok hızlı bir süreç içerisinde hem kuruluşumuzu, hem teşkilatlanmamızı, hem tanıtmamızı, hem de kampanyamızı eşzamanlı olarak sürdürmeye çalışırken, aslında biliyorduk ki fevkalade zor bir iş başarmaya çalışıyoruz. Neredeyse bir imkânsızı başarmaya çalışıyoruz, ama bunu denedik. Ve çok şükür şunu söyleyebiliriz ki: Bu parti çok kısa bir süre içerisinde bütün bu işleri gerçekten önemli bir şekilde, başarılı bir şekilde geçmiştir. Kızılcahamam teşkilatı olarak sadece 3 ay gibi kısa bir sürede hazırlanarak seçimlere katıldık. Buna rağmen Kızılcahamam’da 163 oy alarak %1’lik bir oy oranını yakalayarak 5.parti olmayı başardık. Bu bize göre büyük bir başarıdır. Seçim çalışmalarımız sırasında vatandaşlarımızdan ‘’Bir fidan diktik,sizden de cansuyu istiyoruz’’dedik. Henüz çok yeni bir parti olmamıza rağmen Kızılcahamam’ımızda %1’lik oy oranını yakalamış olmamız gösteriyor ki,bu fidan tutmuştur.Türkiye genelinde bize oy veren 328 bin kişi bu fidana cansuyunu vermiştir ve bu fidan tutmuştur.Şimdi bu fidan dünyanın tüm mazlumları için büyüyüp ulu bir çınar olacaktır.Seçim sonuçları göstermiştir ki zamana ihtiyacı olan bir Partiyiz.  

TEŞEKKÜRLER KIZILCAHAMAM  

Partimizin kurulduğu günden itibaren, hatta daha kuruluş aşamasından önce dualarıyla, destekleriyle, fikirleriyle, varlıklarıyla bize güç veren, omuz veren, bu Partiye ruh veren, vücut veren bütün değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, Genel Merkezde Kurucular Kurulundan, en ücra köydeki bir köy temsilcimize kadar  bütün arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Tüm imkânsızlıklara ve zorluklara rağmen, gayret ve fedakârlık gösteren canı yürekten çalışan bütün teşkilat mensuplarımıza, bütün adaylarımıza, üyelerimize ve bize bu karışıklık içerisinde, bu kargaşa içerisinde, bu büyük propagandalar içerisinde gidip sandıkta HAS Partinin amblemini bulup altına “Evet” mührünü basan bütün yurttaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca bize oy veren-vermeyen tüm Kızılcahamam halkına, göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı da bilhassa teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler : Has - Parti - seçim - sonuçları - için - ne - dedi -
YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   19-06-2011 02:14

  Siyasetin uzun soluklu bir yarış olduğu söylem değil bir gerçektir 60 yıldır Türk Parlamenter Demokrasi sistemini ve sağ parti iktidarlarını çalışamaz hale getiren Milli Şef idealisti Cuntacı/Ergenekoncu İLLEGAL OLİGARŞİK BÜROKRASİ VESEYETNİN. (gizli derin iktidarının/Devletinin/İdeolojisinin). Merhum ERBAKAN anlayışlı Milli Görüş ve sağ görüş siyasetini benimseyen siyasilere asla iktidar görevi yaptırmayacaklarını, ama Milli Görüş siyaset bilimcilerinin yetiştirdiği çıraklarının (Talebelerinin), bilinçli, sabırlı, ılımlı, dik durmadan ama dik durarak ideallerini devletin iç ve dış tüm katmanlarında VESAYET vb ateş çemberine rağmen sembolize değil bizzat yaşadıklarını hayatın her alanında yaşatmanın gayreti ile çalıştıklarını ve gelecekte AK Parti, HAS Parti BBP ve hatta SP ve MHP gibi partilerinde iktidar oduklarında rahatlıkla ve muktedir olarak programlarını uygulayabilecekleri siyasi zemini hazırlamamak için gayret sarf ettiklerini kısmende muvaffak olduklarını somut bir şekilde yaşadık gördük. AYRICA, Merhum ERBAKAN ile MHP üst Düzey yöneticilerinin iç siyaset, kurumsal ve özel imtiyazları. İçin, AK Partiyi yıpratma amaçlı olarak CHP MHP BDP ve yandaşlarının blok ittifakına destek vermelerinin, Parlamenter Demokrasimize Devlet yönetimimize Dini milli kültürümüzün yaşanmasına darbe vururken kendi partilerini küçülttüğünü, ama Cuntacı/Ergenekoncu darbecileri, Teröristi Mafyacıyı Çetecileri vb. cesaretlendirdiğini somut bir şekilde yaşadık gördük. Bu gerekçelerle; HAS Partimizin değerli Kızılcahamam temsilcileri kardeşlerim sizler dilek ve temennilerimizi parti üst yönetimine duyuracak güçtesiniz. Bu gerekçe ile HAS Partimizin SP ve MHP nin yaptığı siyasi yanlışı yaparak Halkımız nezdinde teveccüh kayıp etmeyecekleri dilek ve temennisi ile saygılar sunarım

 • fazlı   18-06-2011 17:20

  kardeşim gerçekten sucuk reklamı gibi olmuşş

 • abdulkadir gülmez   18-06-2011 15:14

  yasin kardeşimi çok iyi tanırım, çamlıdereden müşterisiyim, o her müşterisi geldiğinde ceketinin önünü ilikleyen bir insandır. bu şekilde basit ithamlara gerek yok.. kardeşimize sahip çıkalım

 • Murat Y.   18-06-2011 14:11

  en alttaki hazır ol duruşunu kim olursa hangi parti olursa olsun sevmiyorum. Nede olsa Parti başkanıda bir insan ve en küçük nefer bile olsan onunda sana ihtiyacı olduğundan kimsenin birileri yanında böyle dikilmesine karşıyım. Horozun tavuğa tavuğunda horoza ihtiyacı vardır, Askeriye dışında böyle hazırola gerek yok bence.

 • mehmet yılmaz   18-06-2011 13:54

  kızılcahamam gençliğinden bu gibi hareketleri görmek çok olumlu... enerjilerini siyasi ve sosyal duruşlarına harcamaları bir kızılcahamamlı olarak gurur vermektedir. yapılanları şahsım adına desteklemek gerektiğini söylemek isterim. ilçemizde gençlere bu yönde şans verilmesini bu alanlarda ankarada ilçemizi temsil edecek nice gençlerin çıkmasını gerçekten ilçe adına canı gönülden istemekteyim...

 • mustafa   18-06-2011 11:54

  sayın editör sitenizdeki seçim sonıçlarını yayınladınız. Yayınladığınız habere göre has parti 5. parti değil 6. parti ama yetkililer 5. parti diye açıklamış saymayı mı bilmiyor arkadaşlar, saadet partisini görmezden gelmişler çok ayıp etmişler.

 • Ankar_ALI   18-06-2011 09:41

  Sayın BAYRAKÇI; siyaset mi yapıyorsunuz, yoksa sucuk reklamımı. Ve yahutta ikisi birarada. KEHREN'de olsa destekliyorum sizi. Özellikle Sevgili Recep Kardeşimi. Başarılar.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın