Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Hamas'tan Trump'ın Kudüs açıklamasına ilk tepki
  • Facebook da Paylaş
Hamas'tan Trump'ın Kudüs açıklamasına ilk tepki
  • 06-12-2017
  • 2 yorum
  • 5884 okunma
"Karar cehennemin kapılarını aralamıştır."

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararından sonra Filistin Lideri Mahmud Abbaskameralar karşısına geçti.

KUDÜS, EBEDİ BAŞKENTİMİZDİR

Kudüs'ün Filistin devletinin ebedi başkenti olduğunu söyleyen Abbas, "Kudüs, Filistin Devletinin ebedi başkentidir. Herhangi bir değişim girişimine karşı dirençlidir" dedi

TÜM ÜLKELERİ MÜCADELE ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Abbas'ın açıklaması şu şekilde:

"Biz bu kararı reddediyoruz. Birçok ülke dost ülke liderleriyle bağlantı içinde olduk. Barışa ulaşmak, bağımsız bir Filistin için kendileriyle görüştük. Bu gelişme sonrasında doğru zamanda karşılık vereceğiz, müzakerelerle karşılık vereceğiz. Filistinlilerin bu konuda birlik olması önemli. Filistin'deki tüm grupların bir araya gelmesini istiyoruz. Kudüs barış kentidir, Filistin'in sonsuza kadar başkentidir. Hiçbir karar bunu değiştiremez. Dünyadaki tüm ülkeleri mücadele etmeye çağırıyorum."ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması üzerine Hamas,"Karar cehennemin kapılarını aralamıştır." açıklamasını yaptı.


GAZZE'DE PROTESTOLAR

Bu arada ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma kararı Gazze Şeridi'nde protesto ediliyor.

Hamas'ın çağrısıyla Gazze Şeridi'nin kuzeyinde düzenlenen yürüyüşe, Filistin bayrakları ve Kudüs'e destek içerikli dövizler taşıyarak katılan yüzlerce gösterici, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması yönündeki kararına tepki gösterdi.

Hamas yöneticilerinden Muhammed Ebu Asker, yürüyüş sırasında yaptığı açıklamada,"İşgal ne kadar sürerse sürsün Kudüs tarih boyunca Müslümanların olacaktır." dedi.

YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   07-12-2017 21:34

    Adi terörist trap'ın ("bir devlet, devlet adamı/ları/ bazı meseleleri terör ile çözmeye alışırsa, bazı meseleleri çözmek için terör örgütü vb kurarsa adi/şerefsiz devlettir/devlet adamıdır") Filistin'deki elçilik binasını “ben güçlü devletim (!) bu nedenle Dünya DEVLETLERİ Ne yaparsam kabul etmek mecburiyetindeler anlayışı ile, dünyayı hükümranlığı altına alarak sömürü düzenini genişleterek uygulamaya devam ve siyonist lobilerine şirin görünerek ikinci seçimi de garantiye almak için,” Telaviv Deki elçilik bürolarını Kudüs'e taşıma kararına ; en ciddi tepkyi gösteren, acilen İslam Ülkelerini toplayan, dünya liderleri ile telefon trafiğini artıran C. Başkanımız RTE ve tepki gösteren diğer devletlerden, devlet başkanlarından, konuyu gündemde tutan tüm iletişim kurumlarından vb. Allah cc. Razı olsun da, bana göre en çok “” Dünya devletleri bu kararı kabullenir/görmezden gelirler ise, terörist trap vb yarında Ankara elçiliğini Diyarbakır'a vb. Riyat elçiliğini Mekke'ye, Bağdat elçiliğini Musul'a, Moskova elçiliğini Soçi'ye vb. taşıma kararı alabilir.” Gerçeği Müslüman ve dünya kamuoyu ile paylaşılırken A C İ L E N' DE Tüm islam ülkeleri/ve destek veren ülkeler sadece kınamakla kalmayıp, “silah yerine”, birer otobüs dolusu konuya vakıf ve hakim turistini (!), Kudüs'e ve küdüs'te de abd elçiliğinin konuşlanacağı alanda çadır turizmi yaptırmak için göndererek (alanı işgal ederek) adi terörist tramp’ın illegal girişimini engellemeleri /(“engellemeleri”) ve hatta bu illegal girişim bahane gösterilerek İsrail'i Kudüs'ten ve hatta Filistin'den temizlemeleri dilek ve temennisi ile.

  • adnan dursun   07-12-2017 06:52

    kudus müslümanlarırdır müslümanların kalaçak allahın yardimyla hac lılar ürer ürer otururlar buturtam bir kafır zaten amerıka kafırdır kafır kalaçak sonsuzakadar herzaman müslümanlar kalıp gelır allahın yardımıyla

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın