Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Halk Ekmek Büfesi Geldi, Ekmek Perşembe Günü Bayide
 • Facebook da Paylaş
Halk Ekmek Büfesi Geldi, Ekmek Perşembe Günü Bayide
 • 21-05-2014
 • 10 yorum
 • 5591 okunma
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerel seçimler öncesi vaat ettiği projeler hayat buluyor. Asfalt çalışmaları ile diğer çalışmalardan sonra Halk Ekmek'te Kızılcahamamlılarla buluşuyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerel seçimler öncesi vaat ettiği projeler hayat buluyor. Asfalt çalışmaları ile diğer çalışmalardan sonra Halk Ekmek'te Kızılcahamamlılarla buluşuyor.

30 Mart yerel seçimlerinden önce Kızılcahamam'ı ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek seçim vaatleri içinde saydığı Kızılcahamam yöresel ürünlerinin Ankara Halk Ekmek Fabrikası tarafından alınarak Ankara'da satılmasını içeren proje kapsamında Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar Kızılcahamam Belediye Başkanlığını kazanan Muhittin Güney'i makamında ziyaret etti. 

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İlkbahar'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Güney; Başta Ankara Büyükşehir belediye başkanımız Melih Gökçek olmak üzere Ankara Halk Ekmek Fabrikasının çok kıymetli Genel Müdürüne huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Seçim vaatlerimiz arasında yer alan ve sayın Melih Gökçek beyin müjdesi ile yankı bulan Kızılcahamamlı esnaf kardeşlerimizin ürettiği yöresel ürünler artık Ankara Halk Ekmek eliyle Ankara'da tüketiciye sunulacak. Bu proje Kızılcahamam'da büyük yankı buldu. Değerli genel müdürümüzün seçimlerin hemen ardından projeyi hayata geçirmek için harekete geçmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum dedi.

Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İlkbahar yaptığı konuşmada " Seçimlerden sonra ilk ziyaretlerini Kızılcahamam'a yaptıklarını dile getirerek, ilçeye yapılacak hizmetlere öncü olmak ve başlangıcı yapmak istiyoruz, bu konuda Melih Başkanımızın seçimlerde Kızılcahamamlılara verdiği sözü yerine getirmek için geldik. Öncelikle görevinizin hayırlı olmasını diliyorum "dedi

Seçim vaatleri gerçekleşiyor 

Yapılan hazırlık çalışmalarının ardından Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Ankara Halk Ekmek Fabrikasına iade-i ziyarette bulundu. Genel Müdür Ali İlkbahar tarafından karşılan Güney, projenin hızla ilerlediğini ve kısa bir süre sonra Kızılcahamam yöresel ürünlerinin Halk Ekmek büfelerinde satışa sunulacağını, buna karşılık olarak Halk Ekmek ürünlerinin de Kızılcahamam'da satılmaya başlanacağını söyledi. Güney sözlerine şöyle devam etti: 

"Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Melih Gökçek beye ve seçimlerin hemen ardından bizlere ilk tebrik ziyaretini yapan Genel Müdürümüz Ali İlkbahar beye çok teşekkür ediyorum. 30 Mart yerel seçimleri öncesinde yeni büyükşehir yasası nedeniyle Büyükşehir Belediyesine bağlanmamızdan dolayı seçim vaatlerimiz içinde ilk olarak asfalt çalışmaları ve Halk Ekmeğin Kızılcahamam'a getirilmesi vardı. Buna ek olarak Kızılcahamam yöresel ürünlerinin özellikle de bazlamanın Ankara Halk Ekmek büfelerinde satılması vaatlerimiz arasında yer alıyordu. Ankara Büyükşehir Belediyemiz asfalt çalışmalarına başladı. Kısa bir süre sonra da tamamlanacak. Ekmek projemiz kapsamında da, seçimleri kazanmamızın ardından Genel Müdürümüz Ali İlkbahar ziyaretimize gelerek projenin ilk adımlarını attı. Şu anda biz gerekli çalışmaları yaptık. Fizibilite çalışmaları tamamlandı. İnşallah Kızılcahamamlı hemşerilerimiz hem kaliteli, hem ekonomik hem de sağlıklı ekmeği tüketmeye başlayacaklar. Oldukça memnuniyet verici bir tepkileri var. Bizler de seçimlerden önce vaat ettiğimiz bu projenin gerçekleşiyor olmasından dolayı çok mutluyuz. İnşallah bu hizmetimiz daim olacak, hem hemşerilerimiz kazanacak hem de Kızılcahamam halkı Halk Ekmek ürünleri ile buluşmuş olacak". 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İlkbahar şunları söyledi: 

"Öncelikle nazik ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Seçimlerin hemen ardından Kızılcahamam halkına vermiş olduğunuz sözleri yerine getirmek adına sıcağı sıcağına projenin hayata geçmesi için gösterdiğiniz gayretten dolayı çok teşekkür ediyorum ve sizi kutluyorum. İnşallah kısa bir süre sonra projemizi hayata geçireceğiz. Seçimlerden önce Büyükşehir Belediye Başkanımızla Kızılcahamam'a yaptığımız ziyarette, insanların size olan sevgisini ve ilgisini gördük. Gerçekten halkla bütünleşmiş, kendini kabul ettirmiş bir kişi olarak seçimi kazanacağınız çok belirgindi. Kızılcahamam halkının da yapacağınız hizmetleri takdir edeceğine inanıyorum. Gerek turizm açısından gerek termal turizm gerekse doğa turizmi açısından Kızılcahamam'ın bir yıldız olacağı kanaatindeyim. Sizlerin Büyükşehir Belediyesi ile olan diyalogunuz, hükümet ile olan diyaloğunuz 5 yılda bitirilebilecek olan işlerin 3 yılda bitirilmesine olanak sağlayacaktır. Ben yolunuz açık diyorum. İnşallah karşılıklı olarak insanımıza hizmet ederek onların dualarını alırız." 

Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Özgür Güven : "Bu proje ilk projemiz, sırada daha büyük ve kapsamlı projeler var…"

Projenin hayata geçirilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından görevlendirilen danışman Özgür Güven, kırsal kalkınma projeleri kapsamında Kızılcahamam ilçemiz 30 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Melih Gökçek Bey'e büyük bir destek sağladı. Başkanımızın seçimlerden önceki vaatlerinde de yer aldığı üzere, büyükşehir belediyesinin hizmetleri en çok oy veren ilçeden başlayacaktı. Bu bağlamda Kızılcahamam da en çok destek sunan ilçelerimizden biriydi. Bu proje Halk Ekmekle ilk projemiz. Akabinde sütle ilgili arıcılıkla ilgili termal turizmle ilgili yeni projeler geliştirip kırsal kalkınmanın hızlandırılması için çalışacağız. Allah izin verirse önümüzdeki günlerde Büyükşehir belediyesi olarak diğer projelerin geliştirilmesi için Kızılcahamam'ı ziyaret edeceğiz. Oradan da bizlere ziyaretler yapılacak. Bu karşılıklı işbirliği ile önemli işler başaracağımıza inanıyorum." dedi.

Etiketler : Halk - Ekmek - Büfesi - Geldi - - Ekmek - Perşembe - Günü - Bayide -
YORUMLAR
 • yes   22-05-2014 08:08

  geldi mi? geldi halk ekmek :) yarın ego otobüsleri de günde tek sefer yaparsa hiç şaşırmayın 12 den 12 ye pazarın oradan zihniyet bu

 • selahattin   22-05-2014 00:12

  bence bir tane olması komik olur en az 7 ya da 8 yerde olması gerekir.tokinin olduğu yerede konabilir

 • ankarada    21-05-2014 23:50

  kac lıra ankarada halk ekmek

 • vatandaş   21-05-2014 20:01

  şimdi bu durum hizmetmi? ticaretmi ?

  0

  0

  • vatandaş   23-05-2014 00:04

   hizmet milleti 10 krş için cennetten pazr yerine soğuksudan pazar yerine yüürtmekmi?

   0

   0

  • ???   22-05-2014 14:10

   abi ne adamsınız yaa tşk. diyeceğinize ne diyosunuz..yuh durum zihniyetlerinize. Hangi görüş olursa olsun yapılan hizmettir!

   0

   0

 • ali   21-05-2014 17:01

  zaten bazlama aldı başını gitti.ankara dan gelenler ya da kızılcahamam dan bazlamayı da alırız diyenlerin sayısı hergün arttı. 40 dan fazla bazlama satan esnafımız var.bu durumda 1 büfe yetmez 1 şube de soğuksunun içine koyun.el emeği göz nuru varken fabrikasyon ekmeği yeriz artık.selametle...

 • ses   21-05-2014 16:27

  birtane büfeyle olmaz kadirbeydeki,soğuksudaki insan hergün ekmek için hale mi inecek.

 • ankaralı kızılcahamamlı   21-05-2014 14:28

  artık fırında çalışan işçilerin işi azalır ve işsiz kalırlar ayrıca kızılcahamam ekmeğinin tadı hiç bir yerde yoktur

 • salih   21-05-2014 12:51

  birçok noktada olması gerekmezmi.ya da marketlere bakkallarda satılması lazım.sırf ekmek için oraya gidemeyizki

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın