Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı
  • Facebook da Paylaş
Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı
  • 01-01-1970
  • 1 yorum
  • 5591 okunma
Halk Eğitim Merkezi 2011-2012 Eğitim öğretim yılı yılsonu sergisi ve belge dağıtım töreni ilçe halk eğitim merkezi binasında yapıldı.

 Halk Eğitim Merkezi 2011-2012 Eğitim öğretim yılı yılsonu sergisi ve belge dağıtım töreni ilçe halk eğitim merkezi binasında yapıldı.

Toplantıya Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, MTA orta Anadolu 4. Bölge müdürü İsmail Kara, ilçede görev yapan müdürler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışında Kızılcahamam Halk Eğitim Müdürü Mustafa Özgören bir konuşma yaparak şunları söyledi “ Müdürlüğümüzün bağlı olduğu genel müdürlüğün ismi Hayat Boyu Öğrenme Genel müdürlüğü olarak değiştirilmiştir. Yakın bir zamanda Halk Eğitim Merkezlerinin kısa bir süre sonra isimi değiştirilecektir. Hayat Boyu Öğrenme genel müdürlüğüne bağlı olan Halk eğitim ve mesleki eğitim merkezlerinin birleştirme işlemleri devam etmekte, Avrupa birliği ülkelerinde yaygın eğitim % 8 civarında bu oran ülkemizde % 2 civarında dır.Hedefimiz Avrupa birliği rakamlarına ulaşmaktır.Müdürlüğümüz Ankara’da 27 Halk Eğitim Müdürlüğü arasında birinci sırada bulunmaktadır müdürlük arasında birinci sırada bulunmaktadır.2012 yılında Kızılcahamam Halk Eğitim merkezi olarak 197 kurs açtık, bu kurslarımıza katılan kursiyer sayımız 4462 kişidir” dedi.Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit ise yaptığı konuşmada Halk Eğitim Merkezi değişik branşlarda birçok kurs vererek  insanlara faydalı olmaya devam ediyor ben kendilerini kutluyorum, bu sene il özel idaresinden makineler alındı, yöremizin taşlarından önemli eserler çıkartıyorlar, bende yeni görecem biz herkesi topluma kazandırıyoruz emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Daha sonra Halk Eğitim Merkezinde okuma yazma öğrenen kursiyerlere ödülleri verildi.Halk oyunları gösterilerinin de sunulduğu programda Halk Eğitim Merkezi Yıl sonu sergisi açılışını İlçe Kaymakamı Mustafa Çit ve Belediye Başkanı Coşkun Ünal birlikte yaptı.

Etiketler : Halk - Eğitim - Merkezi - yıl - sonu - sergisi - açıldı -
YORUMLAR
  • VaHit    14-06-2012 22:16

    tek bir yorum bile yapılmamış. halk eğitim merkezinin, halkın eğitim merkezinin faaliyetlerine temenni boyutuyla bile olsa tek yorum yapılmamış anlamadım. Ancak; şunu sormak isterim. Halk eğitim merkezi kursları sonunda meslek öğrenip üretime katılan kişi sayısı takip edilebiliyormu? kişisel gelişim kursları, hobby kursları, meslek edindirme kursları ilçenin eğitim faaliyetlerine ne katıyor ölçülebiliyormu? yoksa zamanı evde boş geçireceğine, halk eğitimde değerlendirsinde kurumunda faaliyeti olsun amaçlımı kurslar düzenleniyor?, hala kızılcahamam ın marka bir hediyelik eşyası bulunmamakta ve turizme sunulamamıştır. bu konuda bir çalışması varmı ? halkın hangi alanda ne şekilde yönlendirilmesi gerekmekte, hangi mesleklerin ilçede fırsat olduğu konusunda bir çalışmaları varmı? vs vs vs? yinede emeği geçenlere teşekkür eder saygılar sunarız.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın