Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Hakim Savcılar Kararnamesi Tamamlandı
  • Facebook da Paylaş
Hakim Savcılar Kararnamesi Tamamlandı
  • 17-06-2020
  • 0 yorum
  • 5999 okunma
Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) 2020 Ana Kararnamesi'yle adli yargıda 4 bin 163, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 Cumhuriyet başsavcısının görev yeri değişti.

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) 2020 Ana Kararnamesi'yle adli yargıda 4 bin 163, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 Cumhuriyet başsavcısının görev yeri değişti. HSK Birinci Dairesi, adli ve idari yargıda 2020 Ana Kararnamesi çalışmalarını tamamladı. Kararnameyle adli yargıda 4 bin 163, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 Cumhuriyet başsavcısının görev yeri değiştirildi. Ankara ve İstabul'da başsavcı değişikliğine gidilmezken kararname ile bir ilk de gerçekleşti, bir başörtülü savcı, başsavcı yapıldı. Nazilli Savcısı Tuba Ersöz,, Konya Beyşehir Başsavcılığı’na getirildi. Kararname ile FETÖ’nün 17 Aralık kumpas soruşturmasını takipsizlik kararı vererek, kapatan İstanbul savcısı Ekrem Aydıner İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine getirilirken, Ankara’da 16 sokak köpeğini öldüren üç sanığa 10’ar yıl hapis cezası veren Hakim Yaşar Sezikli Yargıtay savcısı oldu.

Kızılcahamam'da Cumhuriyet Başsavcısı Hamza OCAK, ve Hakim Ezgi Pınar KARATAŞ, ve Cumhuriyet Savcısı Serkan Celbenk'in görev yerleri değişti. 

Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, Samsun Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanırken, Hakim Ezgi Pınar KARATAŞ Yargıtay Tetkik Hakimliği görevine, Cumhuriyet Savcısı Serkan Celbenk ise Samsun Cumhuriyet Savcılığı görevine atandı.

Etiketler : Hakim - Savcılar - Kararnamesi - Tamamlandı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın