Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Hafız Hasan Akkuş Yatılı Kız Kuran Kursu Hizmete Açıldı
  • Facebook da Paylaş
Hafız Hasan Akkuş Yatılı Kız Kuran Kursu Hizmete Açıldı
  • 12-02-2016
  • 1 yorum
  • 5889 okunma
Kızılcahamam Hafız Hasan Akkuş Yatılı Kız kuran Kursu törenle hizmete açıldı

Kızılcahamam Müftülüğü Hafız Hasan Akkuş Yatılı Kız Kur’an Kursunun açılışı yapıldı.
Açılışa Ankara İl Müftüsü Mefail Hızlı, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Ali Erbaş, İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, İlçe Emniyet Müdürü Ali Yeşildal, kamu kurum ve kuruluşları idari amirleri, din görevlileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun açılış töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı, ardından Aşağı Merkez Camii Müezzini Mehmet Metin tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak başladı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, Kız Kur’an Kursu’nun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, ismi verilen Hafız Hasan Akkuş’un hayatından bahsetti. Kazancı, 1895 yılında Kızılcahamam Beşkonak mahallesinde dünyaya gelen ve birçok hafız yetiştiren Hafız Hasan Akkuş’un ismini taşıyan Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun ilçeye hayırlı olmasını diledi.
Belediye Başkanı Muhittin Güney ise yaptığı konuşmada, "Eğitim veren tüm kurumlarımıza destek vermeye devam edeceğiz ve böyle bir hizmeti ilçemize sunan İlçe Müftüsü Sinan Kazancı ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.
Protokol konuşmalarının ardından açılış yapılarak ikramlarda bulunuldu

kızılcahamamhaber004

kızılcahamamhaber003

kızılcahamamhaber005

kızılcahamamhaber007

kızılcahamamhaber006

kızılcahamamhaber008

kızılcahamamhaber009

kızılcahamamhaber016

kızılcahamamhaber018

kızılcahamamhaber024

kızılcahamamhaber026

kızılcahamamhaber027

kızılcahamamhaber028

kızılcahamamhaber011

kızılcahamamhaber002

kızılcahamamhaber012

kızılcahamamhaber020

Etiketler : Hafız - Hasan - Akkuş - Yatılı - Kız - Kuran - Kursu - Hizmete - Açıldı -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM    13-02-2016 23:34

    Rus ordusunu perişan eden bir avuç Afganlı Müslüman ve ÜLKELERİNİN İDARESİNİ ÜST AKIL TARAFINDAN ATANAN DEVLET ADAMLARINDAN KURTARAN diğer Müslüman ülkeler Kendi aralarındaki mezhep, tarikat ve cemaat bölünmeleri nedeni ile hala birliklerini sağlayamıyorlar ise bundan ders alarak. Bizlerin "UMMET" inancı ve cemaati olarak birleşmemize hizmet edecek "HAFIZ HASAN AKKUS" yatılı bölge Kur’an kurslarımızın, talebelerimizin, Hocalarımızın (öğretmenlerimizin), hayır sahiplerinin ve hizmet erlerinin adet ve ilimlerinin artırmasını, ÜLKEMİZİN İDARESİNİDE, KUR’AN OKUMA YAŞINI 12’ye çıkararak KUR’AN KURSLARINDA HAFIZ VE ÖĞRENCİ SAYISINI YOK EDEREK KUR’AN KURSLARINI İHO OKULLARINI KAPATAN, İLAHİYATIN ÖNÜNÜ KESEN partilerin şer’inden (iktidarından) korumasını Allah (c.c)' dan niyaz ederim. Amin. Amin. Amin

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın