Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Güven Termalin İlk Misafirleri 15 Temmuz Gazileri Oldu
  • Facebook da Paylaş
Güven Termalin İlk Misafirleri 15 Temmuz Gazileri Oldu
  • 31-01-2017
  • 1 yorum
  • 5866 okunma
Ankara 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Yakınları Derneği ve Mamak Belediyesi, hain darbe girişimini unutturmamak için ortaklaşa bir program düzenledi.

Kızılcahamam Swiss International devredilip yeni sahiplerine geçmesinin ardından Güven Termal Olarak ismini değiştiren otelin ilk misafirleri  Direniş ve Diriliş’ adlı programda bir araya gelen 15 Temmuz’un kahraman gazileri ve şehit aileleri oldu.

Mamak Belediyesi ile Gazi ve Şehit yakınlarının düzenlediği ve zaman zaman duygusal anların yaşandığı programa Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediyesi Başkan Vekili Songül Ergelen, Ankara 15 Temmuz Ankara Gazileri ve Şehit Yakınları Derneği Başkanı Ferhat Emre ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an tilaveti ve selalarla başlayan programda, 15 Temmuz gecesi yaşananların yer aldığı sinevizyon gösterisi sunuldu.


Programa, 15 Temmuz’da darbe girişiminin ilk anında tepki vererek sembol haline gelen isimlerden tankların önüne yatan Metin Doğan, Boğaziçi Köprüsü’nde tanklara karşı tek başına direnen Safiye Bayat, darbecilerin kullandığı tankı ele geçirerek kullanmaya başlayan Mehmet Köse gibi sembolleşen isimler katıldı.
Programda konuşma yapan gaziler, o gece yaşadıklarını anlattı. Ankara’daki gazilerden olan ve çevresinde "Gazi Nine" olarak anılmaya başlayan 61 yaşındaki Mine Özer, “Bizler 15 Temmuz’u onların başlarına geçirdik. Cumhurbaşkanımız üstümüzdeki ölü toprağını silkeledi ve yeni Nene Hatunlar, Seyit Onbaşılar çıkardı” dedi.
Programda Mamaklı şehit Hasan Altun’un kızı Adile Eviz ise babasına yazdığı mektubu okudu. Hain darbe girişiminde darbeci askerlerin karşısına dikilerek 15 Temmuz’un en genç gazisi olan 8 yaşındaki Batuhan Çetiner’in okuduğu şiir salonu alkışlara boğdu. Program, mehter takımının gösterisiyle son buldu.

Etiketler : Güven - Termalin - İlk - Misafirleri - 15 - Temmuz - Gazileri - Oldu -
YORUMLAR
  • çıtak   02-02-2017 10:53

    Cemaatçiler tarafından ekmeğinden edilen bir çok personel var bu personeller tekrar göreve çağırılmalı mademki reis e saygı duyuyorlar davet ediyorlar önce bu işten başlasınlar önce insan önce hak önce yenen haklar iade edilsin cemaatçiler tamamen temizlensin kırıntıları uzantıları yandaşları yardakları tamemn kazınsın sonra eski ekip göreve çağırılsın o zaman samimiyetinize inanırım

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın