Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Günde kaç saatimiz telefon başında geçiyor?
  • Facebook da Paylaş
Günde kaç saatimiz telefon başında geçiyor?
  • 13-04-2017
  • 0 yorum
  • 5618 okunma
Akıllı telefonlar hayatımıza gireli günde kaç saatimizi telefon başında geçiriyoruz, kadınlar mı, erkekler mi daha çok telefon kullanıyor
Akıllı telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez öğelerinden biri haline geldi. Yolda, işte, evde hemen hemen boş bulduğumuz her fırsatta telefonumuza sarılıyoruz. tabi bunda oyunların payı büyük olsa da sosyal medyanın etkisi de oldukça fazla. Peki telefon başında geçirdiğimiz süreyi hiç merak ettiniz mi?

İşte bu konuda bir araştırma yapan Mindstation'ın verileri Ajans Press tarafından incelenmiş ve telefon başında geçirdiğimiz süre ortaya çıkmış. Genele vurduğumuzda ise ülkemizde ortalama olarak günde 248 dakika akıllı telefonlar ile vakit geçirdiğimiz gözüküyor. Konu ile ilgili yapılan açıklama ve veriler şu şekilde;

"Hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen akılı telefonların başında günde ortalama 4 saatimiz geçiyor. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Mindstation’ın verilerini inceledi. Türk halkı akıllı telefonların başında günde ortalama 248 dakika geçirirken, kadınlar erkeklere oranla daha fazla vakit harcıyor. Kadın kullanıcılar 279 dakika telefon kullanırken erkek kullanıcılar 248 dakikada kaldı.

Ajans Press, Türkiye’nin en çok kullandığı ve konuştuğu uygulamaları araştırdı. Ajans Press’in medya incelemesine göre Türkiye’de en çok kullanılan platform YouTube olurken, YouTube’u sırasıyla WhatsApp, Facebook, Onedio, Hürriyet, Instagram, Ekşisözlük, Twitter, Sahibinden ve İzlesene siteleri izledi. Günde ortalama 10 saatimiz internete bağlı geçerken, Ajans Press’in araştırmasına göre geçtiğimiz yılbaşından beri medyanın en çok konuşulan uygulamaları aşağıdaki gibi oldu."

1- Facebook          41.625
2- Twitter              35.181
3- Instagram         15.822
4- Youtube            8.664
5- Whatsapp         6.492
Etiketler : Günde - kaç - saatimiz - telefon - başında - geçiyor? -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın