Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Göklerde Daima İleri Projesinin Açılışı Yapıldı
  • Facebook da Paylaş
Göklerde Daima İleri Projesinin Açılışı Yapıldı
  • 28-10-2016
  • 0 yorum
  • 5447 okunma
Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "göklerde daima ileri" projesi açılışı yapıldı

Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Ankara Kalkınma Ajansı  Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan 480.000 TL bütçeli “Göklerde Daima İleriye” projesinin açılışı 25.10.2016 da yapıldı.

Projenin Açılış programı  Patalya Otelde Yapılırken Programa Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Cumhuriyet Baş savcısı Fatih Müşmal, Ak Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Sefa Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü Ali Yeşildal, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Bilgi,İlçe Müftüsü Sinan Kazancı ve Kurum ve Okul Müdürleri  Katıldı.

Saygı Durusu İstaklal Marşı İle Başlayan Program Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Yaman Açılış Konusması Yaptı Yaman Konuşmasında Proje kapsamı, öğrencilerin pratik eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Uçak Bakım Alanında Aviyonik Eğitim Atölyesi kurulacaktır. Aynı zamanda öğretmenlere yeterliliklerini yükseltmek için eğitimler verilecektir.

Projenin hayata geçmesi ile birlikte Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sivil Havacılığın SHY-147 Kapsamında Tanınan Okul Statüsü kazanma hedefine yaklaşmış olacaktır. Böylece öğrenciler daha etkin eğitimler alarak, diğer benzer okullara nazaran önemli firmalarda staj yapabilecek rekabet gücüne kavuşacak ve nitelikli mezun öğrenciler olarak iş bulma imkânları artacak ve sektöre faydalı olacaklardır.dedi.

Programdan sonra Yemek İkramı ile Sona Erdi.

eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın