Ana Sayfa  /  Spor  /  Geleceğin şampiyonları Kızılcahamam'da
  • Facebook da Paylaş
Geleceğin şampiyonları Kızılcahamam'da
  • 01-01-1970
  • 2 yorum
  • 5645 okunma
Türkiye Yıldız Serbest Milli Takımı Kızılcahamam’da kamp çalışmalarına devam ediyor. “Buradaki yıldız takım gelecekteki büyüklerde ve gençlerde milli takımı teşekkül ediyor.”

Türkiye Yıldız Serbest Güreş Milli Takımı Kızılcahamam’da kamp çalışmalarına devam ediyor. Teknik direktör Yavaşer "Buradaki yıldız takım gelecekteki büyüklerde ve gençlerde milli takımı teşekkül edecek.”

Teknik direktör Gökhan Yavaşer  kızılcahamamhaber muhabirine yaptığı açıklamada “Avrupa şampiyonası öncesindeki bir önceki hazırlık kampımız buradan Azerbeycan Bakü turnuvasına gideceğiz, sporcularımız orada  rakiplerini görecekler tanıyacaklar, 1 Mayıs -20 Mayıs tarihlerinde Antalya’dayız, Uluslararası Zafer turnuvamız var, Zafer turnuvasını Antalya’da tamamladıktan sonra, Karadağ’da yapılacak Avrupa şampiyonasına hazırlık kapsamında Temmuz ayında bir hazırlık kampımız daha var. Ağustos ayında Sırbıstan’da dünya şampiyonası var”dedi.
Ümit milli takım teknik direktörü Gökhan Yavaşer konuşmasına şöyle devam etti. “ Buradaki yıldız takım gelecekteki büyüklerde ve gençlerde milli takımı teşekkül ediyor.Avrupa ve Dünya arenasına çıktıkları ilk yer burası serbest milli takım, genellikle 1996-1998 doğumlulardan oluşan bir takım, daha çok küçük çocuklarımız var, ama geleceği çok parlak çocuklarımız var, bu kampımızın asıl amacı fiziki yükleme, tamamen avrupa şampiyonasına yönelik bir çalışma”dedi.
Yaveşer konuşmasını şöyle sürdürdü “ Kızılcahamam kampında 64 sporcu ve 8 antranörümüz var, Doğu ve Güneydoğudaki  güreşi geliştirmek için oradan stajyer bir antranör ve bir sporcu da çağırdık.Her kampımızda farklı bölgelerden bir antranör ve bir sporcu gelecek.Kızılcahamam yıllar önce serbest güreşin kamp merkeziydi. Biz burada çok güreş yaptık.Daha sonra burası spordan biraz uzaklaştı, bilemediğimiz birşeyler oldu.Kızılcahamam milli takımlar kamp merkezi olacak potansiyele sahip bir yer biran öncede olursada biz seviniriz rakım olaraka dünyanın en standart yerlerinden bir tanesi” dedi.
Ümit Milli Takım teknikdrektörü Gökhan Yavaşer Azerbeycan Bakü turnuvası hakkında şunları söyledi. “ Başlangıç sikleti olarak bizim on sikletimiz var gençler ve büyüklerden ayrı onlarda yedi siklet var, başlangıç yaşı olduğu için bu on siklette türkiye şampiyonasında 1.ve 2.olanlar Bakü turnuvasına katılacaklar burada her sikletin ilk beş sporcuları var, önümüzdeki dönem Antalya kampınada katılacaklar, Zafer turnuvasına da katılacaklar, Azerbeycanda biz çocukların daha çok tecrübe kazanmasını istiyoruz, ilk kez milli takıma gelip bu çalışmayı görüp ilkkez uluslar arası bir tunuvada yabancılarla güreş tutacak çocuklarımız var, bizim buradaki amacımız bunları gelecekteki avrupa ve olimpiyat şampiyonlarını burdan iyi bir temel atıp oraya hazırlamak, inşallah güzel bir temel atıp geleceğin avrupa ve olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmek istiyoruz." dedi.
Kızılcahamam'da güreşe verdiği emek ve destekle herzama adından söz ettiren Kızılcahamam güreş takımı antranörlerinden aynı zamanda yıldız milli takım hocalığı yapan hemşehrimiz  Halil Yılmaz  millilerin ilçemizi tercih etmesinde emek harcayan isimlerden, 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
  • durmuş bölük   22-04-2013 08:30

    ben tüm sporcularımızıza başarılar dilerim

  • hamza doğan   18-04-2013 09:53

    kızılcahamamda güreşe güreşciye bir baba abi şefkatiyle yaklaşıp gönülleri feth eden halil yılmaz hocama teşekkür ederim. yıllardır bitmek tükenmek bilmeyen çabaları ve hiç bir çıkarı geliri olmadığı halde ilçe gençliğine en büyük hizmetleri yapan onun bu hizmetini engellemek isteyen herkesin karşısında dimdik durmuş ve hepimize örnek olmuştur. Sevdası büyük olanın imtihanı ağır olurmuş. Halil hocam onca derdinin içinde yine gençliği düşündü ve yılmadan bıkmadan usanmadan inandığı yolda yürüdü herkes referans ile milli takım hocası oluyor halil hocaya teklif geliyor çünkü onu ilçemizde kimse güreşteki yerini görmek istemesede onu Türkiye tanıyor ve herkes gıpta ediyor. Hocam Allah Yar ve Yardımcın olsun. Çıkmış olduğun bu yolda yapmış olduğun hizmette sonuna kadar yanındayız bize öğrettiğin samimiyeti muhabbeti kimse bozamaz Sen inandın bizlerde inanıyoruz ve İSTEMEYENLERE İNAT BAŞARACAĞIZ.. Selam ve Dua ile..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın