Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Gel Bu Yaz Kur'an'ı Kalbine Yaz
  • Facebook da Paylaş
Gel Bu Yaz Kur'an'ı Kalbine Yaz
  • 06-10-2013
  • 2 yorum
  • 5432 okunma
2012-2013 eğitim öğretim yılının 14 Haziran’da sona ermesinin ardından yaz Kur’an kursları başlayacak.

Gel Bu Yaz Kur’an’ı Kalbine Yaz

2012-2013 eğitim öğretim yılının 14 Haziran’da sona ermesinin ardından yaz Kur’an kursları başlayacak.

16 Haziran’dan itibaren herkesin başvurabileceği yaz Kur’an kursları 24 Haziran’da başlayıp, 23 Ağustos’ta sona erecek.


Diyanet bu yıl ki yaz Kur’an kursları için “Gel bu yaz Kur’an’ı kalbine yaz” sloganını belirledi. Yaz Kur’an kurslarının Diyanet’in en önemli süreli eğitim alanlarından olduğunu ifade eden kurum yetkilileri, daha çok çocukların geldiği kurslara 7’den 70’e herkesin katılmasını hedeflediklerini bildiriyor.

2.5 MİLYONUN ÜZERİNDE KATILIM BEKLENİYOR

Yaş sınırlamasının kaldırılması ve Diyanet’in gayretleri ile son yıllarda yaz Kur’an kurslarına katılımda ciddi bir artış yaşanıyor. Geçtiğimiz yaz Kur’an kurslarına katılım sayısı 2.5 milyonu aşmıştı. Bu yaz bu sayının da üzerinde bir katılım olması bekleniyor.

YATILI KUR’AN KURSLARINA MÜJDE

Öte yandan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Meclis’te kabul edilerek, Köşk’e gönderilen düzenlemeler içinde yatılı Kur’an kurslarının ihtiyaçlarının bütçeden karşılanmasına yönelik bir madde de olduğunu hatırlattı. Gölcük’te Eyüp Sultan Kur’an Kursu’nun açılış törenine katılan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunulan yasa tasarısında yatılı Kur’an kurslarıyla ilgili önemli bir düzenleme olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: “Yatılı Kur’an kurslarımızın, yatılı olan kısımlarının iaşe ve ibatelerinin, diğer ihtiyaçlarının bütçeden karşılanmasına imkan veren bir düzenleme yaptık.

Devletin orta öğretimde pansiyonları var, bütün ihtiyaçlarını bütçeden karşılıyoruz. Yüksek öğrenimde kredi ve yurtlar var ihtiyaçlarını bütçeden karşılıyoruz. Kuran kursları da bu devletin Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan eğitim kurumlarıdır. Bunlar pansiyon olduğu zaman, bunların ihtiyacını bütçeye koyamıyoruz, koyamamışız, koymamışız. Yahu niye koymuyorsunuz? Kim karşılıyor? Hayırsever insanlarımız karşılıyor. Allah razı olsun şimdiye kadar yaptınız ama şimdi bütçe imkanlarıyla buradaki yavrularımızın her tür ihtiyacını karşılama imkanını getirdik. Artık hoca efendiler, ‘yakıtımız bitti çocuklar donuyor, hadi kardeşim bir yardım et’ demeyecekler. İnşallah devletin şefkati buraları da kucaklayacak.”

Etiketler : Gel - Bu - Yaz - Kur'an'ı - Kalbine - Yaz -
YORUMLAR
  • hüseyin   11-06-2013 13:53

    okuyalım okutalım ilim irfan sahibi olalım haydi çocuklar yaz kuran kurslarına

  • Veysel BAYRAM   10-06-2013 10:22

    Dindar nesiller ile dinsiz nesillerin ülke iktidarındaki, ticaretindeki, STK.çalışmalarındaki, sokak eylemlerindeki farkları hepimizin bildiği yaşadığı inancı ile; Zayıf hükümetlerin korkuları yüzünden meydan din (İSLAM) karşıtlarına kalmış, Müslümanlar çocuklarını torunlarını Yaz kur’an kursuna bile gönderemez olmuşlardı. Şimdi Hamd olsun bu günler geride kaldı ve çocuklarımız torunlarımız İHO – İHL- İlahiyat Fakültelerine gider oldular ama TÜRKİYEDE hala genç ve çocuk nüfusun % 80 veya üzeri çoğunluk hala bu Yaz Kur’an kursunda aldıkları temel dini bilgiler ile ve öğrendikleri kadar kur’an okuma becerisi ile hayatlarını tamamlayıp ahrete göçmektedirler. Bu bilince, yaz kur’an kurlarına katılımı artırmak ve eğitim düzeyini yükseltmek isteyen İlçe Müftülerimizin cami görevlilerimiz üstün gayretleri ile ve KİYATDER 7 yıldır sürdürdüğü teşvik kampanyası ile gayretli çalışmalarını sürdürmekte ve bu gayretin meyveleri düzenlenen kurs sonu programlarında CANLI OLARAK gözlemlenmektedir. Şimdi İNANANLARA düşen Çocuklarımızı torunlarımızı yaz kur’an kurlarına göndererek, ilgilenerek, takiplerini yaparak İMANLI İHLÂSLI DİNDAR NESİLLER YETİŞTİRMEKTİR. Saygılarımla NOT . Bu saatlerde istişare(Yorum) yazma alışkanlığım yok ama yine bugünde 3 – 7 gün arası internetten yoksun kalacağım için yazıyorum

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın