Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Geçmişten günümüze Kızılcahamam-Çamlıdere
 • Facebook da Paylaş
Geçmişten günümüze Kızılcahamam-Çamlıdere
 • 07-10-2010
 • 4 yorum
 • 5932 okunma
ESYAV Tarafından geşmişten günümüze Kızılcahamam -Çamlıdere kitabının tanıtımı 15 Temmuzda ankarada yapılacak

Kızılcahamam ve Çamlıderenin en büyük sivil toplum örgütü konumundaki Kızılcahamam Çamlıdere eğitim ve Sosyal yardımlaşma derneği (ESYAV ) tarafından Geşmişten Günümüze Kızılcahamam -Çamlıdere kitabının tanıtımı 15 Temmuzda Ankara'da yapılacak.

Eski TBMM karşısında bulunan 100.yıl çarşısı İl genel meclisi toplantı salonunda Saat : 18.00 de yapılacak toplantıya tüm Kızılcahamamlılar davetli.

Konu ile ilgili ESYAV yönetim kurulu başkanı Ömer Faruk Altınordu'nun davetiyesi şöyle.

Kızılcahamam ve Çamlıdere'yi her yönü ile anlatan " Geçmişten Günümüze Kızılcahamam - Çamlıdere" kitabımızın tanıtım toplantısına teşrifleriniz bizleri onurlandıracaktır.

                                                                                         Ömer Faruk ALTINORDU

ESYAV Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR
 • RASİM AKKAYA   26-07-2010 14:20

  Değerli Ankar_ALI rumuzlu hemşehrim merhaba, Öncelikle haber yorumlarına koyduğum unvanlara ilişkin duyarlılığın için teşekkür ederim. Açıklama fırsatı yaratarak sanki yorum yazarının farklı kişilermiş gibi algılanmasını önlemiş olmaktasınız. Kimsiniz bilmiyorum, ama bir gün mutlaka tanışacağımızı umuyorum. Şunu belirtmeliyim ki, haberlere yazdığınız yorumlarınız da zaten benim dikkatimi çekmekteydi. Şimdi, sizin yaptığınız gibi maddeleştirerek sorularınızı yanıtlamak istiyorum: 1- Ben, bu haberde geçen yorumumda 30-35 yıl önce çıkardığımız YÖREMİZ Gazetesi’nden o yöre adına çıkarılan bir kitapta söz edilmemişse, kültürel sayfalarında eksiklik olacağını o zamanki unvanımla yazmamın uygun olacağını düşündüğüm için, 18-23 yaşlarımdaki gazetedeki unvanımı kullandım. 2- Kızılcahamam sorunları, eğitim öğretim, kültürel veya yerel seçimlerle ilişkili gördüğüm haberler için; Rasim AKKAYA yanına uygun olacağını umduğum bir unvanımı yazıyorum. Bazen de sadece Rasim AKKAYA – İstanbul yazıyorum. 3- Haziran ayında çıkan bir yasa ile bizim unvanımız ilköğretim müfettişi yerine Eğitim Müfettişi olarak değiştirildi. Aynı haberdeki iki farklı unvan bu nedenle oluştu. 4- Emekli değilim, halen İstanbul’da çalışan Eğitim Müfettişi’yim. 5- 2009 yerel seçimlerinde Kızılcahamam Belediye Başkanlığı’na aday olduğum için bu konularla ilgili haberlerde de adaylığıma atıf yapan unvanımı kullanmaktayım. Bunu da şu amaçla yapıyorum. İlçemizde yerel seçimler oluyor. Birisi başkan seçiliyor ve 5 yıl süre ile bu yetkiyi kullanıyor. Ama onca oy alan öteki adaylar ve partiler bir sonraki seçime kadar ortalıkta gözükmüyorlar. Ben bu durumu yerel anlamda demokratik bulmuyorum. Muhalefetsiz demokrasi olmaz. Bu demokratik anlayışın ilçemizde düzeyli bir şekilde taban bulmasına katkı yapmak istiyorum. Bana yüzde 2 oranında Kızılcahamamlı güvenmiş ve oy vermiş, benim onların temsilcisi özelliğimi 5 yıl boyunca yürütmem gerekir. Ortalıktan silinmeyi, yok olmayı, ciddiyetsizlik olarak görüyorum. Bu 5 yıllık süreç içinde muhalefet görevimi yapıcı bir anlayışla yerine getirip, görevimi tamamlamak düşüncesinde olduğum için bazı haberlere Adaylık sıfatımı adımın yanına yazıyorum. Bunu da Kızılcahamam siyasi ortamına ve demokrasi kültürümüze katkısı olması amacıyla yapıyorum. Umarım, açıklamalarım kavram kargaşasını ortadan kaldırmıştır. İlgi ve dikkatleriniz için tekrar teşekkür ederim . Saygılarımla... Rasim AKKAYA - Eğitim Müfettişi - İstanbul

 • yusuf ŞENGÜLKızılcahamam Bedensel Engelliler Derneği Şube Başkanı)   17-07-2010 11:17

  Kızılcahamam ve Çamlıdereli zengin hemşerilermizin bir araya geldiği zenginler kulübü olarak gördüğüm ve algıladığım bu Vakfın böyle bir girişimde bulunması güzel,hayırlı olsun,Allah onlara daha çok versin de çalışmalarında başarılar diliyorum.hepsine engelsisağlıklı ve mutlu yarınlar.

 • Ankar_ALI   12-07-2010 16:52

  Yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum ama affınıza sığınarak bir de yazılarınızda 1- RASİM AKKAYA - Eğitim Müfettişi - İstanbul ve 2 -RASİM AKKAYA (Yöremiz Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü) İlköğretim Müfettişi - İstanbul şeklinde yazıyorsunuz. Bir karar verirseniz sevinirim. Ya da şöyle yazsanız daha iyi olmazmı bir eğitim camiası temsilcisi olarak : 3- Rasim AKKAYA (MEB Eski Müfettişi) Saygılarımla

 • RASİM AKKAYA   10-07-2010 03:18

  Değerli hemşehrilerim merhaba, Söz konusu kitapla ilgili önceki habere aşağıdaki yorumumu iletmiştim. Vakıf Mütevelli Heyeti'ndeki çoğu ismi ben tanıyorum. Onların içinden bazı kişilerin de YÖREMİZ Gazetesi'ni, Erdal TÜT ve Rasim AKKAYA isimlerini tanıdıklarına eminim. Günümüzde oluşma yolunda olan Kızılcahamam-Çamlıdere ortak girişimlerinin; 35 yıl öncelere dayanan YÖREMİZ Gazetesi'nin verdiği hizmetin, temel harçlardan biri olduğunu ben söylerken hem üzülüyorum, hem de zoruma gidiyor. 35-40 yaşlarının üzerindeki her Kızılcahamam ve Çamlıdereli'nin belleklerindeki bu gerçeği, şu internet ekranlarına yansıtmaları bizim ruhumuzu VEFA adına dinlendirir. Kitabın yazarına saygım vardır, bir emek ortaya koymuştur. Yöremiz (Kızılcahamam-Çamlıdere) adına teşekkür ederim. Ancak yakındığım yöre kültüründeki eksik bilgilerini kitabın 2. basımlarında düzeltmelerini, gerçekler ve kamouoyunun bilgilenmesi adına hem talep ediyor, hemde rica ediyorum. Saygılarımla... RASİM AKKAYA - Eğitim Müfettişi - İstanbul " VEFA, KİTAP ve YÖREMİZ Kitabı görmedim. Kitapta; Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerimizi kültürel yönden birleştiren ve gazeteci Erdal Tüt'le beraber 1975-1980 yılları arasında 5 yıl süre ile yayınladığımız "Çamlıdere-Kızılcahamam Bölge Gazetesi YÖREMİZ" den söz edilmemişse, o kitap eksik olmuştur. Çünkü her Kızılcahamam ve Çamlıdereli bu kültürel ortaklığa tanık olduklarını anlatabilecek kadar yaşta, olgunlukta ve hayattadırlar. YÖREMİZ'den söz edilmişse, benim ve Kızılcahamam ile Çamlıderelilerin yayıncılara ve yazara teşekkürü olur. Uzak geçmişler anımsanırken; yakın geçmişler yok sayılırsa, yok sayanlar da, öyle ortak bir geçmişin olmadığını sananlar da, gelecek bir günde onların da YOK oldukları kanısını yaratırlar. Aman dikkat... Yöremiz'le birlikte 2 ilçemizin ortak gazetesi olarak yayınlanan başka gazetelerimiz de vardı. Vefa, trilyonlarca paradan önemlidir. Saygılarımla... RASİM AKKAYA (Yöremiz Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü) İlköğretim Müfettişi - İstanbul"

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın