Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Fetö terör örgütünün mağdur ettiği bir hemşehrimiz
 • Facebook da Paylaş
Fetö terör örgütünün mağdur ettiği bir hemşehrimiz
 • 18-08-2016
 • 3 yorum
 • 5715 okunma
FETÖ terör örgütünün mağdur ettiği hemşehrimiz Kızılcahamam Pazar köyünde köy yumurtası üretiyor

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 2012 yılında getirildiği yakın koruma görevinden 4 ay sonra alınarak, sistematik baskıyla Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan uzaklaştırıldığını iddia eden 38 yaşındaki Kıdemli Başçavuş Ali Rıza İnanç, uğradığı haksızlıkları gururuna yediremediğini belirterek TSK'dan istifa ettiğini, köy yumurtası satmaya başladığını söyledi. İnanç, Hulusi Akar Paşa'nın koruma görevinden alındıktan sonra yerine getirilen isimlerin 15 Temmuz'dan sonra herkesin yakından tanıdığı İsa Akın, Ömer Gürsel Çetin ve Abdullah Erdoğan'ın olduğuna dikkat çekti.

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi Pazar köyünde köy tavuğu yumurtası satan eski bordo bereli asker Ali Rıza İnanç, 15 Temmuz'dan sonra tekrar görevine dönmek istediğini söyledi. 15 yıl boyunca Özel Kuvvetler çatısı altında birçok operasyona katılan Özel Harekatçı Ali Rıza İnanç, 2012 yılında Hulusi Akar Paşa'nın yakın koruma görevine getirildikten 4 ay sonra o görevden alınarak pasif göreve çektirildiğini söyledi. Birlik içerisinde çim yoldurma, kar küreme ve cam temizleme gibi görevlerle sistematik baskılara maruz kaldığını belirten İnanç, geçen yıl Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan uzaklaştırılarak Şanlıurfa'ya tayininin çıkartıldığını kaydetti. Kendisine uygulanan sistematik baskıyı ispatlamakta zorluk çekeceği ve hak aramalarının bir sonuç vermeyeceğini düşünerek TSK'dan istifa ettiğini belirten Ali Rıza İnanç, o güne kadar kendisine yapılanlara bir anlam veremediğini, 15 Temmuz'daki hain kalkışmanın ardından yeni yeni anlamaya başladığını söyledi. İnanç, kendisinin yerine Akar Paşa'nın yakın koruması görevine getirilen isimlerin ise İsa Akın, Ömer Gürsel Çetin ve Abdullah Erdoğan'ın olduğuna dikkat çekti.

AİLE DÜZENİ BOZULDU

15 yıllık meslek yaşamı boyunca ailesini çok ihmal ettiğini belirten İnanç, "Özel görevlerden dolayı zaten eşim ve çocuğumla sık görüşemiyordum. Şanlıurfa'ya tayinimin ardından eşim, Ankara'da memuriyet hayatına devam edecek. Ancak ben iki yılŞanlıurfa'da, üç yıl da şark göreviyle birlikte 5 yıl ailemden uzak kalacak, oğlumun büyüdüğünü dahi göremeyecektim. Ondan dolayı istifa ettim. Zamanımın çoğunu köyde tavuklarla geçiriyorum. Birlik Komutanımız Zekai Aksakallı Paşa ile defalarca konuşmak istedim, ancak bir türlü olmadı. Son olarak istifa dilekçemden sonra bir kez daha denedim, ancak yine engeller yaşadım. Normal şartlarda Zekai Paşa istifamdan dolayı muhakkak beni çağırıp konuşurdu, ancak o sıralar Doğu ve Güneydoğu'da operasyonlardan dolayı vakit bulamadığı için çağıramadığını düşündüm.

ESKİ BORDO BERELİ, ŞİMDİ KÖY YUMURTASI SATIYOR

Yaşadığı süreçte psikolojisinin bozulduğunu ve eşiyle aralarında sorunlar yaşamaya başladığını söyleyen 15 yıllık Özel Harekatçı Ali Rıza İnanç, 10 bin lira ile 500 tavuk satın alıp, köy yumurtası satmaya başladığını söyledi. Aylık bin 500 lira kazandığını belirten İnanç, amacının para kazanmaktan çok, her şeyden uzaklaşmak olduğunu söyledi. Severek giydiği ve çalışırken üzerinden biran olsun çıkarmadığı üniformasıyla zamanının çoğunu tavuklarıyla geçiren eski bordo bereli Ali Rıza İnanç, yeniden çağrıldığında koşa koşa görevine döneceğini belirtti.

YORUMLAR
 • Ayşe Burcu Yıulmaz   19-08-2016 23:15

  Güzel kardeşim. Iyısın güzelsin de bize lazım olan Kızılcahamam imamı ve FÖTÖ ekibini tanımak. Eminim ki bu isimleri biliyor ama yayımlamıyorsun. Şunu bil ki artık içeri girenler bir daha çıkamayacak yurt dışına kaçanlar bir daha ülkemize giremeyecek.

  0

  0

  • ali keleş   20-08-2016 12:26

   ayşe hanım demmeki bu cesaret yok sayın editörde halbuki reis ne diyor korkmayın ama demekki hala korkanlar var neden hiç haber yapılmaz kimler tutuklandı kimler firar etti asya neden haber yapılmaz kimler firari anlamıyorum imam kim sucukcu arap fellahı kim herkes bişey söylüyor ama siz yazın biz bilgi sahibi olalım

   0

   0

 • Has çıtak   18-08-2016 15:15

  Helal olsun sana hemşerim seni mağdur eden zihniyete nalet olsun içimizdeki hainlerlere ve onlara destek verip yanına alıp çalıştıran SUCUK çularada onlar kendini biliyor bu yanlıştan bu arap fellahında ne buluyosunuz ki SUCUK culuk yapyor

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın