Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  FETÖ darbe girişimini protesto etmek için Ankara'ya yürüyor
  • Facebook da Paylaş
FETÖ darbe girişimini protesto etmek için Ankara'ya yürüyor
  • 23-08-2016
  • 0 yorum
  • 5658 okunma
Ankara'ya yürüyen İbrahim Çolak 26 Ağustos Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Caminde Cuma namazını kılmayı hedeflediğini söyledi.

Aktivist ve yazar İbrahim Çolak, Fethullahçı terör örgütünün darbe girişimini protesto etmek için İstanbul'dan başladığı yürüyüşünde Kızılcahamam'a ulaştı.

Ankara'ya yürüyen İbrahim Çolak 26 Ağustos Cuma günü  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Caminde  Cuma namazını kılmayı hedeflediğini söyledi.

İbrahim Çolak, 12 Ağustos  Cuma günü İstanbul Eyüp Sultan Camii'nden yürümeye başladı. FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla Ankara'ya yürüyen İbrahim Çolak, Kızılcahamam'a ulaştı. D-100 Karayolu'nu takip ederek yürüyen İbrahim Çolak boynuna bağladığı bayrakla yürürken, bir polis ekibi ise takipte bulunuyor. İbrahim Çolak bu hafta Cuma günü  Ankara'ya ulaşarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan Millet caminde Cuma namazını kılmayı hedeflediğini  belirterek iki simgesel bayrak taşıdığını dile getirerek bunlardan bir tanesini programı müsait olması durumunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a diğerini ise şehitlerimizi temsilen Ömer Halis Demir'in ailesine takdim edeceğini söyledi.Çolak Cumartesi günü ise Niğdeye giderek  Şehit Ömer Halis Demir'in kabrini ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

Daha önce Ankara'dan İstanbul'a Rabia yürüyüşü yaptığını hatırlatan İbrahim Çolak, "3 yıl önce Mısır'daki Müslüman kardeşlerimiz için Rabia yürüyüşü yaptım Ankara'dan İstanbul'a. Bu darbeyi beraber yaşadık, kendim de bizzat Ankara Emniyet Müdürlüğü önündeydim. Yanımda vurulanlar oldu, daha sonra külliyeye geçtik. Bu süreci külliyede tamamladık. Bizzat kendi tanıdıklarımdan şehit olanlar, gazi olanlar oldu. Şehit ve gazilerimize vefa, darbelere hayır diyoruz." dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın