Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Festivalde halk oyunları ve konser../..Foto
 • Facebook da Paylaş
Festivalde halk oyunları ve konser../..Foto
 • 16-07-2009
 • 3 yorum
 • 5623 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlen Kültür Sanat ve Su Festivali ikinci gününde yapılan halk oyunları gösterileri herkesin beğenisini topladı

Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlen Kültür Sanat ve Su Festivali ikinci gününde yapılan halk oyunları gösterileri herkesin beğenisini topladı.

Öğleden sonra belediye önünde başlayan program çerçevesinde Gürcistan, Acaristan, Macaristan, Ukrayna, Hacettepe Üniversitesi, Zübeyde Hanım Folklor ekipleri, Halk Eğitim Merkezi ve Akademi Halk Oyunları ekiplerini gösterileri izleyenleri büyüledi.

Kültür  ve Sanat

Kızılcahamam su festivali iken bu yıl Kültür ve Sanat olarak adı değiştirilen festival etkinlikleri kapsamında Kızılcahamam devlet hastanesinde uzun zaman çalışmış ve Kızılcahamam açığı Kadın doğum uzmanı Dr. Derviş Özer’in başkanlığında festivale ilk kez katılan 100 ün üzerinde resim ve heykeltıraş Soğuksu milli parkındaki çalışmalarına devam ediyorlar vatandaşlar la iç içe devam eden çalışmalarda ilçemizde sanat alanında kendisini geliştirmek isteyen birçok öğrencide yer alıyor.Belediye Başkanı Coşkun Ünal Resim ve heykel yapan sanatçıların çalışmalarını yerinde izleyerek bu yıl ilkini yaptığımız bu çalışma önümüzdeki yıldan itibaren daha kapsamlı bir şekilde yapılacak. Festival boyunca ve bundan sonraki festivallerde yapılan bu sanat eserleri belediye envanterine geçirilerek daha sonraki festivallerde ve yıl içerisinde sergilenecek dedi.

Festivali ticari olarak değerlendirmek isteyen firmalarda var bunların birçoğu ilçemiz esnaflarından oluşuyor. Dışarıdan gelen esnaf ve firmalar da kendilerini tanıtmak için yoğun çaba sarf ediyorlar.

Bir günlük bedava tatil.

Bazı firmalar işletmelerini gezdirmek için davetiye dağıtıyor. Firma işletmesini göstermek için ücretsiz bir gün konaklamalı davetiye dağıtıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Festivalde - halk - oyunları - ve - konser../..Foto -
YORUMLAR
 • kübra   19-07-2009 20:58

  Gerçekten çok güzel bir etkinlik tebrikler

 • memnun   18-07-2009 22:36

  ankara nın hiçbir yerinde böyle etkinlik görülmedi.bravo başkan,ilgi ve misafirperverlik ve ilgi için teşekkürler kızılcahamam

 • konan   17-07-2009 12:20

  çok güzel oynuyorlar teşekkürler

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın