Ana Sayfa  /    /  Fenerbahçe işi hollandaya bıraktı
  • Facebook da Paylaş
Fenerbahçe işi hollandaya bıraktı
  • 14-02-2007
  • 0 yorum
  • 5444 okunma
UEFA Kupası'nda Fenerbahçe, 3. Tur ilk maçında Kadıköy'de Hollanda temsilcisi AZ Alkmaar'ı konuk etti. Karşılaşmanın ikinci yarısı tam bir gol düellosu şeklinde geçti.

STAT: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu

HAKEMLER: Eduardo Iturralde Gonzalez, Rafael Guerrero Alonso, Roberto Diaz Peres

TEKNİK DİREKTÖR: Arthur Zico

FENERBAHÇE: Volkan, Ümit, Edu, Deniz, Uğur, Mehmet Yozgatlı, Appiah, Tümer, Tuncay,  Alex, Deivid

TEKNİK DİREKTÖR: Louis van Gaal

AZ ALKMAAR: Waterman, Luirink, Steinssen, Jaliens, Cler, Molhoek, Boukhari, De Zeeuw, Martens, Koevermans, Dembele.

***********************************************************************************************

Dakika 1 : Karşılaşmanın ilk dakikasında F.Bahçe gole çok yaklaştı. Tuncay sağdan ortaladı. Alex cezasahası içinde boş pozisyonda kafasını vurdu. Top AZ kalecisinde kaldı.

Dakika 4: Fenerbahçe Appiahla çıkı. İleride Tuncay'ı gödü. Tuncay vurdu. Karambolde Alex topa dokunamadı. Uzaklaştırılıan pozisyonda, Fenerbahçe tehlikeli yerden Alex ile serbest vuruş kullanıyor. Alex kullandı. yandan auta gitti.

Dakika 6: Appiah sağdan topu tümer'e verdi. Tümer ayağına gelir gelemz vurdu. Kaleci parmaklarının ucuyla kornere çeldi. Kornerde Alkmaarlılar pozisyonu uzaklaştırdı.

Dakika 8 :Fenerbahçeliler ofsayt diye durakladı. Top Koevermans'a geldi. Tehlikel ipozisyonda kaleci Volkan tehlikeyi önledi.

Dakika 13: Edu ve Appiah paslaştı. Appiah sağda Ümit'e verdi. Hakem Mehmet Yozgatlı'ya yapılan hareketi faul olarak belirledi. Atılan pasta topu kapan Alkmaar'dan Boukhari topu önünde buldu. FB kalesine hızla indi. Açısı daraldı. Vuruşu auta çıktı.

Dakika 15: Ve Fenerbahçe ilk golü yiyen taraf oldu. AZ'li De Zeeuw, ofsayt beklentisi olan pozisyonda boştaki topu plase ile ağlarımıza yolladı.

Dakika 19: Fenerbahçe golün şokunu üzerinden atamadan AZ Koevermans ile mutlak bir pozisyondan daha yararlanmadı.

Dakika 22: Deniz Tümer'e verdi. Tümer, ortada Alex'e verdi. Alex içe doğru doldurdu. Ancak o noktada hiçbir Fenerbahçeli oyuncu yoktu.

Dakika 25: FB defansı bu dakikalarda hata üstüne hata yapıyor. AZ'li oyuncular son vuruşta etkisiz kalınca fark da açılmıyor.

Dakika 27: Koevermans ve Edu'nun girdiği pozisyonda hakem korneri işaret etti. Atışta kalemiz büyük tehlike atlattı. Boş pozisyonda hiçbir AZ'li oyuncu kafa ile  dokunamdı.

Dakika 28: Serbest vuruşta AZ cezasahası içinde Ümit Özat  vurdu. dönen topu Tümer uzaktan müthiş vurdu. Ve eşitlği yakaladık.

Dakika 32: Hafif sakatlığı bulunua Molhoek yerini Jenner'e bıraktı.

Dakika 34: Alex ortaalanda topa sahip oldu. Tümer'e verdi. tümer pas hatası yapınca gol pozisyonundan oluyor Fenerbahçe.

Dakika 37: Ümit sağdan Appiah'a verdi. Appiah içe kaçan yozgatlı'yı gördü. Yozgatlı içe çevirdi. Tuncay koşarak topa vurmak istedi. Ancak dengesiz bir vuruş oldu ve ikinci golden olduk.

Dakika 39 : AZ hatası. Cezasahası içinde Tümer vurdu. Kaleci yatarak çevirdi. Deivid bomboş pozisyonda vurdu. Yerden direğe çarptı. Kaleci yattığı yerden topa sahip oldu.

Dakika 42: Boukhari ve Ümit'in pozisyonunda top kornere çıktı. Yapılan ortada müsait pozisyonda bir tek FB'li oyuncu yok.

Dakika 44: Kaleci Waterman uzun bir serbest atış kullandı. Yozgatlı ve Martens birlikte çıktı. Top taca çıktı. Atışı Fenerbahçe kullandı. Ve pozisyonu uzaklaştırdı.

Hakem +1'i gösterdi.

İlk yarı bitti.

***********************************************************************************************

Dakika 46: Deniz serbest vuruşu kullandı. Topu Ümit'e verdi. Ümit tekrar ortaya döndü. Tuncay'a verdi. Aelx'e pasını verdi. Alex içeri boşta olan Deivid'e verdi. Devid'den yarım vola top kalecide kaldı.

Dakika 50: Ümit Fenerbahçe'nin yarı alanından cezasahası içinde Tümer'i gördü. Top biraz hızlı olunca Tümer'de gol pozisyonun kaçırmış oldu.

Dakika 54: Mehmet yozgatlıu Az yarı sahasının ortalarından serbest vuruşu kullandı. Cezasahası içine yapılan ortada oyuncularımızdan dokunuan olmadı ve AZ defansı pozisyonu uzaklaştırdı.

Dakika 58: Tuncay şık çalımlarla cezasahası çemberinin önüne kadar kadar geldi. Topa istediği gibi vuramadı. Biranda top Deivid'in önüne düştü. Deivid, yerden sert vurdu. Top kalevi Waterman'da kaldı. 

Dakika 59: Edu rakibinin üzerine çıkıtığı  pozisyonda hakemden sarı kartı görüyor.

Dakika 61: Faslı oyuncu Boukhari uzaktan sert vurdu. Volkan sadece seyretti. Maç Alkmaar lehine 2-1 oldu.

Dakika 63:  Appiah'ın kaptırdığı topta Jenner sol çaprazdan bir kez daha ağları havalandırdı

Dakika 66: tuncay karampolde topu önünde buldu. Alkmaar'ın pas hatasını affetmedi. Sert ve düzgün bir vuruşla topu ağlara yolladı. FB 2-3 AZ

Uğur Boral yerini Olcan'a bıraktı.

Dakika 73: Tümer ortasaha çizgisi üzerinde serbest atışı kullandı. Tümer içeri hareketlenen Ümit'e aktardı. top kornere çıktı. Alex kullandı. AZ kalecesi çıktı ve topa sahip oldu.

Dakika 76: Tümer orta alandan aldığı topla süratla ilerledi. Cezasahasına girmeden sert vurdu. Kaleci'nin yapacak bir şeyi yoktu. FB 3-3 AZ

Dakika 79: Tehlikeli yerden serbest vuruş kullancak AZ Alkmaar. 4 AZ'li cezasahasın gelmişti. Ortayı uzaklaştıran Edu oldu.

Dakika 80: Bu kez serbest vuruşu F.Bahçe kullanıyor. 40 metreden Tümer topun başına geçti. Appiah'la paslaştı. Olcan içe doğru ortaladı. Appiah'a gelmeden hakem ofsayti işaret etti.

Dakika 82: Alkmaar orta alanda top çeviriyor. Cezasahası içerisine atılan pasta hakem ofsayti işaret etti.

Dakika 85: F.Bahçe sağdan Tümer'le korneri kullandı. AZ'li oyuncu topu kafa ile uzaklaştırdı. sonrasında ileri çıkan  Dembele ofsayte düştü.

Dakika 86: Volkan ileriye uzun bir kaleci vuruşu yaptı. top AZ kalecisine kadar geldi.

Dakika 87: AZ cezasahası içerisinde karampol. Tümer yerde kalan oyuncu. Penaltı beklentileri var. hakem devam dedi.

Dakika 89: AZ'de Marten's yerini Wormer'a bıraktı.

Hakem +3 dakikayı gösterdi.

Dakika 90+1: Dembele girdiği pozisyonda burunu kanadı. Oyundan çıkıyor. Yerine Lens girdi.

AZ'li oyuncular artık zamana oynuyorlar. Orta alanda kısa paslaşmalar yapıyor.

Hakem maçı bitirdi.

MAÇ SONUCU: Fenerbahçe 3-3 AZ Alkmaarhaber7
Etiketler : Fenerbahçe - işi - hollandaya - bıraktı -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın