ESYAV Bülteni On Yaşında
Sırrı ER Kızılcahamamhaber
[email protected]
.

ESYAV Bülteni On Yaşında           

                                                                                                                                                      Sırrı Er

ESYAV Yayın Koordinatörü

Rahmetli Kemal Güran Hocam 2008’in Mart ayının ilk günlerinde telefonla aradı ve benimle görüşmek istediğini söyledi.  10 Mart 2008’de Kemal Hocam ile görüşmek için ESYAV’a gittim. Hocamın yanında Saim Çöllüoğlu da vardı. Kemal Hocam önce kafasındaki bazı projeleri anlattı. ESYAV Bültenini yeniden yayınlamayı düşündüklerini, bu işin koordinesi için beni düşündüğünü söyledi ve ESYAV yayın koordinatörlüğü görevini teklif etti.

Onun bu iş için (aradan on iki yıl geçmesine rağmen) tekrar beni düşünmüş olması benim için bir onur vesilesiydi. Daha önceki yıllarda da beni önce ESYAV’ın mütevelli heyetine sonra da yönetim kuruluna almıştı. 1994 yılında da bülteni yayımlama görevini bana vermişti. İki yıl birlikte vakfımızın bülteni yayımlamıştık.

O yıllardaki ekonomik krizden ve posta ücretlerinin artmasından dolayı 1996 yılında ESYAV Bülteni’nin yayımına ara vermiştik. O tarihten beri (on iki yıl) vakfımızın  bülteninin yayımlanmaması ve hizmetlerini hemşehrilerimize yayın yoluyla duyuramaması Kemal Hocamızı üzüyordu. O, güzel yayınlarla (kitap, bülten, katalog, rehber vb.) yöremiz insanını bilgilendirmek gerektiğine gönülden inanırdı. Bu konuların yöremizde eskiden beri ihmal edildiğini ve bu alanda ayrıntılı çalışmalar yapılması gerektiğini ileri sürerdi.

Muhterem hocamın bu teklifini memnuniyetle kabul ettim. ESYAV Yönetim Kurulu’nun onayından sonra göreve başladım. On iki yıl sonra ESYAV Bültenini yeniden yayınlamaya başladık.  Hemşehrilerimize ücretsiz olarak dağıtılan bültenimiz yöremizde bir boşluğu doldurdu ve oldukça beğenildi.

Aylar ayları, yıllar yılları kovaladı ve ESYAV Bülteni on yaşına girdi.

ESYAV Bülteninin yayımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Özellikle, bültenimizin bütün  sayılarını basan Semih Ofset Matbaasının sahipleri Hüdaverdi Çakır ve Mustafa Çakır’a, basım işiyle ilgilenen Serkan Bey’e, bültenimizin grafik işlerini özenle yapan Osman Er’e, ilk sayıdan itibaren günümüze kadar bültenimizde yazısı ve şiirleri yayımlanan yazarlarımıza; özellikle Muzaffer Eker’e, Ahmet Acar’a, Hacı Ünal’a, Prof. Dr. Hüseyin Çınar’a, Abdülkerim Erdoğan’a, Mustafa Acar’a, ve ESYAV Genel Koordinatörü Saim Çöllüoğlu’ya çok teşekkür ediyorum.

Daha güzel sayılarda buluşmak üzere…

27-03-2018 22:16
YORUMLAR
  • murat    18-02-2019 09:02

    ıyı patıyle kızılcahamamlıların ısı olmaz

    0

    0

Diğer Yazıları
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın