Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Eski Belediye Başkanı açıklıyor
 • Facebook da Paylaş
Eski Belediye Başkanı açıklıyor
 • 09-07-2013
 • 35 yorum
 • 5884 okunma
Her kes onun hakkında konuştu, eleştirdi,2004-2009 tarihleri arasında Kızılcahamam Belediye Başkanlığı yaptı.2009 yılında Belediye'yi kaybetti aradan geçen zaman içerisinde hiç konuşmayan Eski Belediye Başkanı Adem Özbekler Kızılcahamamhabere bu sürec ile ilgili aklınıza gelen her konu hakkında açıklamalarda bulunudu. Adem Özbekler'in Mahalli İdareler Birliği ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler birliğinin içerisi boşaltıldı.

Her kes onun hakkında konuştu, eleştirdi,2004-2009 tarihleri arasında Kızılcahamam Belediye Başkanlığı yaptı.2009 yılında Belediye'yi kaybetti aradan geçen zaman içerisinde hiç konuşmayan Eski Belediye Başkanı  Adem Özbekler Kızılcahamamhabere bu sürec ile ilgili aklınıza gelen her konu hakkında açıklamalarda bulunudu. Adem Özbekler'in Mahalli İdareler Birliği ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler birliğinin içerisi boşaltıldı. 

 AŞEVİ:

İlk yaptığımız icraatlardan biri olan Aşevi ilçemizin tüm sakinlerinin sorumluluğu altında olan beldemizde aç insan kalmaması için başlatılan bir projedir. Yemek verilen kişiler beş aşamadan geçirilerek hiç kimsenin şüphesi kalmayacak şekilde tespit edilmiştir.

a)Önce mahalle muhtarlarına vebal verilerek isimleri bildirilmeleri istenmiştir.

b)Bildirilen isimler Belediye Meclis üyesi bir arkadaş tarafından tekrar incelenmiştir.

c)Bu isimler Belediye Müdürlerinden biri tarafından ayrıca incelenmiştir.

d)Belirlenen isimler Belediye Encümeni tarafından kabul edilmiştir.

c)Başkan tarafından onaylandıktan sonra o kişilere yemek dağıtılmıştır.

Tespit edilen kişilerle ilgili haksız yere yemek aldıklarıyla ilgili herhangi bir şikâyet olmamıştır. Tespit edilen kişilere sefer taslarıyla öğle ve akşam yemekleri üç çeşit yemek ekmekleriyle beraber görevli kişiler tarafından rencide edilmeden evlerine bırakılıyor. İşlem böylece devam ediyor.2009 Mart ayı itibariyle 63 aileye yaklaşık 200 kişiye yemek dağıtımı yapılmaktaydı.

 

İÇME SUYU VE SU DEPOLARI:

            Göreve başladığımız günlerde, günde ortalama 3 su patlağı ve arızası meydana geliyordu. Şehir şebekesi pik, plastik, asbest ve çelik borularla ve ilavelerle döşenmiş vanalar fonksiyonunu yitirmiş, arızanın giderilmesi için suyu depodan kesiyorduk. Depolar eski olduğundan her tarafından su sızıyor. Akan suyla bazı vatandaşlarımız bahçe suluyorlardı. Ürettiğimiz suyun en az  % 50 si yer altında kayboluyor. Tüm binaların temelleri su alıyordu. Su arızalarının yapılması esnasında şebekeye pislik karışıyor vatandaşlarımızın sağlığını tehdit ediyordu. Ayrıca yüksek binalara su çıkmıyor, çamaşır makinesi ve şofbenler çalışmıyordu. Bu nedenle hemen İller Bankası yetkilileriyle görüşüp hem proje hem finansman sağlama yoluna gittik. Bu işlemden sonra 2005 yılının sonunda projeyi uygulamaya koyduk.2008 yılında 70 km’lik isale hattı en son teknoloji ile üretilen borularla döşendi.6 bin tonluk su kapasiteli depolarıyla hizmete sunduk. Ankara Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğu olduğu kuyulardan bir kısmını devralarak ilçemizin en az 200 yıllık su sorunu çözülmüş oldu. Projenin hayata geçmesiyle birlikte aylık ortalama 50 bin lira elektrik tasarrufu sağlanmış oldu. Toplam maliyeti yaklaşık 5 milyon olan projenin sadece elektrik tasarrufuyla 8 yılda toplanacak su parasıyla 3 senede kendisini amorti etme imkânı sağlamış oldu. İller Bankasıyla daha önceden yapılan anlaşma gereği Belediye borçları İller Bankasının her ay gönderdiği payın % 40 kesildiği için yakın tarihte bir yük getirmemiş sadece borçların ödenme süresi uzatılmıştır. Ayrıca abone bağlantıları esnasında vatandaşlarımıza hiçbir maliyet yüklenmemiştir.

KANALİZASYON:

         Gençlerimiz belki hatırlamaz ama hemşerilerimizin çoğu bilir.Önceleri atık suların çoğu Soğuksu dan  gelen dereye karışıyor oradan çaya akıyordu.Çaya karışan kanalizasyon nedeniyle  insanlar Ankara dan Kargasekmeze  geldiklerinde pis bir koku karşılıyordu.Zaman zaman yağan yağmurlarda bazı apartmanların alt katları su altında kalıyordu.Kanalizasyon sistemi tüm alanları kapsayacak şekilde yapılmış çaya akan atık suların Çeltikçi kavşağına kadar borularla taşınması sağlanmıştır.Çeltikçi kavşağında bugün BAŞTAŞ Çimento tanklarının yanında.25 bin metrekare arsa arıtma tesisi yapılmak üzere proje çalışmalarına başlanmış hak  sahiplerine istimlak bedelleri ödenmiştir.Finansmanın %50 si Dünya Bankası tarafından karşılanacak olan proje ne hikmetse yeni yönetim tarafından iptal edilerek rafa kaldırılmıştır.Olağanüstü bir durum söz konusu olmadığı taktirde yaklaşık 100 yıllık  kanalizasyon sorunu böylece çözülmüş oldu.Dönemimizde  % 80 i biten projenin Soğuksu ve Şehit Mehmet Erdem Caddelerinin bağlantısı yapılmadan seçim gelmiş, tamamlanması yeni yönetim zamanında olmuştur.Aynı şekilde su bağlantısı da olduğu gibi abone bağlantılarının masrafı hemşerilerimize yansıtılmamıştır.52 kilometre olan bu projenin maliyeti de yaklaşık 4 milyon olup yarısı SİMKAP tarafından karşılanmıştır.

DOĞALGAZ:

            Asya Tatil Köyü yetkilileri ile Ak Parti Kadın Kollarının Başbakanımızın Kızılcahamam’daki toplantıları sırasında ısrarla doğalgaz istemeleri sonucu Sayın Başbakanımızın talimatıyla Çankırı Doğalgaz ana hattında Çerkeş yakınlarından sapma verilerek tali bir boruyla 2008 yılında Doğalgaz Asya’nın arkasındaki ana dağıtım merkezine ulaştı. Bu esnada dağıtım için Ankara da Enerji Piyasasını Düzenleme Kurulu Başkanı Hasan GÖKTAŞ la hemşerim muhterem işadamı Hüdaverdi ÇAKIR la beraber görüştük. Kendisi Ankara da ve çevresinde doğalgaz dağıtımında tek lisanslı Başkent Doğalgaz olduğunu onların bu işe talip olması durumunda başka bir firma 1 ay süre içinde talip olmazsa ihalesiz olarak Ankara’nın tarifesi üzerinden Başkent Doğalgaza Kızılcahamam’ın Doğalgaz dağıtımının verileceği söylendi. Bunun üzerine zamanın Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Sayın Veysel Karani Demir e konuyu aktardık. Şahsi tanışıklığımızdan dolayı hemen E.P.D.K ya Kızılcahamam dağıtım işini yapabileceklerini belirten yazıyı yazdırdı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu na gönderdi. Konuyla ilgili olarak şirket tüzüğünde değişikliğe giderek Kızılcahamam’ı da dağıtım ağına ekledi.6 ayda işi bitireceklerini söyledi. Kendisine teşekkürlerimi bu vesileyle sunmak istiyorum. Biz bu heyecanla “Doğalgaz işi ne oldu ?” diye soran hemşerilerimize olayı anlatıp “İnşallah bir aksilik olmazsa 15 gün içerisinde Başkent Doğalgaz sözleşme imzalayacak .“diye her önümüze gelen hemşerimize siyasetin çirkin yüzünü düşünemeden olayı olduğu gibi anlattık. Benim anlattıklarımı duyan rakip siyasetçiler tanıdıkları bir firmaya bu sürenin dolmasına 1 haftadan az zaman kala Kızılcahamam Doğalgaz dağıtımına talip olduklarını içeren bir dilekçeyle başvurmaları sonucu bütün emeğimiz boşa çıkmış oldu.(Bu olaya ilçemizin yetiştirdiği çok değerli işadamı OSTİM Başkanı Sayın Orhan AYDIN şahittir.)Sade ve sadece Sayın Başbakanımızın himmetiyle getirilen Doğalgaz dağıtım işi yine Başbakanımızın devreye girmesi ve şu anda işi yapan firmaya özel ricasıyla İlçemizde Doğalgaz çalışmaları başlamıştır. Bizim dönemimizde yapılmasını istemeyenlerin ilçemize hem zaman hem parasal olarak verdikleri zararı hemşerilerimizin takdirlerine sunuyorum.

VEYSEL BAYRAM:

          Mesleki tecrübeme dayanarak kendisini gündeme taşımamdan mutluluk duymuştur. Zaten hakkımda bir şeyler yazarak kendisinden bahsedilmesini arzu etmektedir. Tek sermayesi olan Adem ÖZBEKLER ona ilk ve son defa cevap veriyor.

          Veysel BAYRAM la tanışmamın 2004 seçimlerinde benim adaylığım açıklandıktan sonra seçim bürosunda girip çıkarken zamanın İlçe Başkanı Sayın Mehmet BÜTÜN e “Bu sakallı arkadaşı Belediye Meclis Üyesine yazalım mı ?” diye sordum. O da bana “İyi olur.”dedi. Ve kendisi kontenjanından Belediye Meclis Üyesi seçildi.

        İkinci veya üçüncü Belediye Meclis toplantısında gündem dışı önergeler vermeye başladı. Hatta bizi ve Meclisi düşürmek için M.H.P İlçe Başkanı’ndan bile medet umdu.Sebebine gelince:

1) Jeotermal A.Ş’nin yönetimine girmek istedi. Bende kendisine benden önceki yönetimde bile yapmadığını biz niye yapalım diye karşı çıktım.

2) Muhiddin Cami’nin yanında Belediyeden kiraladığı dükkana yaklaşık 2 senedir kira ödenmemiş kira borçları ile ilgili bizden yardım istedi. Kendisine bir ayrıcalık tanıyamayacağımızı söyledik.

3)Karacaören Köyü dernek başkanı olması nedeniyle belediye imkânlarından istediği gibi yararlanması konusunda yardımcı olmadık.

4)Jeotermal ısı parasına temel teşkil eden ölçümlerin bazı binalarda eksik yapıldığının belirtilmesi üzerine kendi başkanlığında ölçme ekibi oluşturduk. Kendi oturduğu evde ölçümün eksik olduğu ortaya çıkınca böyle kalsın demesine göz yummadık.

5)İcraatlarımızı tek tek eleştirmesi üzerine kendisini Denetleme Komisyonu Başkanı yaptık. Belediyenin o yılki bütün harcamalarını denetleme yetkisi verdik.

          Burada bir konuyu daha hemşerilerimizin dikkatine sunmak isterim. Belediye kanununda Denetleme Komisyonu görev süresi en fazla 45 gündür ibaresi yer almaktadır. Bu süre kanun koyucu tarafından İstanbul-Ankara-İzmir gibi büyük şehirlerimize tanınan süredir.3-4 günde hazırlanması gereken rapor kanunun tanıdığı 45 gün doldurularak her gün için ödenmesi gereken ücret 30 lira civarında olduğundan 100-150 lira alacakken 1.200 lira tahakkuk ettirilmiştir.

        Şimdiye kadar yaptığı yorumlarda ve eleştirilerde ne demek istediği, kime hizmet ettiği, eleştiriyorum sanarken bizi övdüğü son zamanki meclis toplantılarının birinde ana caddelerden birine Adem ÖZBEKLER ismi verelim diye önerge verdiği, konu kendisine hatırlatılınca taktik gereği bunu yaptığını beyan ettiği, bugünkü başkanın seçilmesi için kapı kapı dolaştığı Eda Otelin yanına Kıl Çadır yapılmasına mecliste karşı çıktığı için kendisine ve ailesine sürekli tehditler ve küfürler yapılmasına rağmen yerel seçimde AK Parti aleyhine çalışmalar yaptığı daha onlarca sayılacak dengesiz ve çelişkili hal ve hareketler içinde olduğu için söylediklerine ne derece ciddi ve kaale alınabilirliğini sizlerin inancına bırakıyorum.

MADENSUYU:

           Belediye Başkanı seçildiğimde fabrika kısa süreli üretime geçmiş sonradan tekrar kapanmıştır. Bu durum değerli hemşerilerimizi Beypazarı madensuyu içmeye mahkûm etmiştir. Fabrikanın tekrar faaliyete geçmesi için Belediye ile ilgili sorunları Belediye Meclisine taşınarak çözüme kavuşturulmuştur. Ayrıca Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle Bölge Milletvekili Genel Başkan Yardımcımız Sayın Reha DENEMEÇ in ve Bitlis Milletvekili Sayın Vahit KİLER in destek ve yardımlarıyla tekrar üretime başlamıştır. İlçemiz için önemli bir istihdam, tanıtım ve gelir kaynağı böylece hizmete girmiştir.

MAHALLİ İDARELER BİRLİĞİ:

         Eski Belediye Başkanlarımızdan Sayın Yaşar YILDIRIM zamanında Kiseköy ve Çukurca Köyü ile birlikte Mahalli İdareler Birliği kurulmuş, sonraki başkan Sayın Salih ÖZTÜRK zamanında faaliyetine devam etmiş Birliğe bağlı Duygu Diş Tedavi Merkezi adı altında Balgat’ta sağlık kuruluşu açılmıştır. Taşeron firma ile yapılan sözleşme gereği kesilen faturaların % 6 sı Birliğe gelir kaydedilecek şekilde anlaşılmıştır. Yapılan anlaşmada “Ödeme fatura tahsili yapıldıktan sonra olacaktır.”ibaresi vardır. Sayın Salih ÖZTÜRK ün aday olmayacağı kesinleştikten sonra Genel Sekreter Veysel Karani DEMİR özverisiyle Elmadağ, Hasanoğlan, Güdülçağ, Reşenek Belediyeleri de birliğe üye yapılmıştır.

         Benim başkanlığımda Sincan ve Maltepe de olmak üzere 2 Diş Tedavi Merkezi aynı yöntem ve şartlarla hizmete girmiştir.

         Birlik Encümeni Belediye Başkanlarından oluşmaktadır. Birlik merkezi Maltepe de bulunmakta ve iki çalışanıyla hizmet vermekteydi.

         Başkanlığı bıraktığımda birlik hesabında 258.900 lira gibi bir meblağ mevcuttu. Hiçbir kişi ve kuruma borcu olmayan birliğin elektrik, su, kira gibi cari harcamalar dışında bir masrafı bulunmamaktaydı. Zaten bu giderler bankadaki paranın nemasıyla karşılanabilecek miktarlardı.

         Yeni yönetimin göreve gelmesinin ardından önce mekân değiştirilmiş, ihtiyaç olmadığı halde demirbaşlar yenilenmiş, çalışanların iş akitleri feshedilmiş 1 sene sonrasında kasa sıfırlanmış ve şu anda resmen kapatılması için işlemler başlatılmıştır.

        Konu İçişleri Bakanlığı tarafından inceletilmiş ne hikmetse her şey apaçık ortadayken soruşturma açılmasına izin verilmemiştir. Sonuçta birlik tarihe gömülmüştür.

JEOTERMAL KAYNAKLI BELEDİYELER BİRLİĞİ:

           Jeotermali olan Belediyelerin bir araya gelerek kurduğu Birlik bizim başkanlığımızda çok önemli hizmetler icra etmiş, çeşitli paneller, toplantılar ve geziler düzenleyerek üye sayısını artırmış, jeotermal açısından Avrupa da 1.  Dünyada 6. olan ülkemizin kaynaklarından daha fazla insanımızın hizmet alması ve ülke katma değerine katkı sağlaması için gayretli bir dönem geçirilmiştir. Dünyada 5 yılda bir ve sonuncusu Antalya da yapılan DÜNYA JEOTERMAL KONFERANSI’nda Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı sıfatıyla hem ülkemizi hem de ilçemizi temsil etmiş biri olarak konferansta konuşma imkânı bulmanın bahtiyarlığını yaşadım.

         Seçim sonrası Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkan ve Encümen seçimi yapılıncaya kadar birlik hesabında tam rakamı bilmemekle beraber 150 bin civarında para olduğunu tahmin ediyorum. Bu parayı hemen nasıl çekebiliriz düşüncesiyle İskitlerde bulunan bir Matbaadan kitap basılmış gibi takriben 13 bin TL civarında naylon fatura alınıyor. Birlik başkanlığı Kırşehir Belediyesine geçince Belediye Başkanı basılan kitabın bir örneğini göndermesini istiyor. Ortada basılı kitap olmadığından yazıya cevap verilmemiş bunun üzerine konu yargıya intikal etmiştir. Halen mahkemesi sürmektedir. Maalesef hem Birlik Başkanlığı gitmiş hem de ilçemizin imajına zarar verilmiştir.

Etiketler : Eski - Belediye - Başkanı - açıklıyor -
YORUMLAR
 • Gece Ormancısı   22-09-2013 00:27

  Başkanında seninde açıklamalarınızı sonuna kadar okuyup değerlendirdim. senin açıklamalarına katıldım. Fakat Beşbakanı ve AK partiyi çok överken adem başkanı elştirerek bunlara çok zarar vermeni ve MHP li Coşkun ünalın hiç noksanı yokmuş gibi eleştirmemene bir anlam veremedim.

 • Veysel BAYRAM   21-09-2013 01:53

  Sayın Âdem Özbekler ve sizler şimdi olduğu GİBİ yorumlar bölümünde her an her zaman yazabilirsinin. Sayın Âdem Özbekler istediği an tekrar basın açıklaması yapsa YEREL SİTELER havada kaparlar. Ama elinizde ne var ki ne yazacaksınız ve NE YAZDINIZ.. BUMUYDU BOMBA AÇIKLALAMALAR.. Veysel BAYRAM – Altyapı - Doğalgaz –- Maden Suyu - Aş evi – Huzur Evi - Özel idare ve jeotermal birlikleri ve Pazaryerinin çatı tamiri (Muhterem A.İhsan Usta olmasa oda fiyasko idi). AMMA BAK iki kez bu köşede yazılı (BU ÜÇ) VE BİZZAT YÜZ YUZE CEVAP HAKKIMI KULLANMA TALEBİME RAĞMEN HALA CEVAP HAKKI VERİLMEDİ. VE VERİLMEZ İSE BU HAKKIMI MUHTELİF SİTELERDE KULLANACAĞIM İŞAALLAH. (Karacaörenli Kardeş ) Köylümün beni savunmasını eleştirmişin ama sende aklınca köylünü savunarak ve bütün yazı içeriğin ile ikileme düşmüşün. Biliyorum ne anlatsam anlamak istediğiniz gibi anlayacaksınız ama Özbekler Köylü Kardeş Kulağını Aç ve İyi Dinle. Kimseye kinim yok. Amacım 5 yıl yatarak ve sergilediği pasif - menfi çalışmaları ile (2009 seçimlerinde seçmeninde tescillediği) Kızılcahamam’a ve Ak Partimize darbe vuran ve ikinci kez adaylığında gösterilen siyasi zaafı da anında değerlendirerek (Belediye Meclis Üyesi tespiti ) gelecekteki (nasip olsaydı 2009–2014) çalışmalarında geçmiş (2004 – 2009 arası) çalışmalarını referans gösteren Sayın Âdem Özbekleri Kızılcahamam ve AK PARTİMİZ siyasetinden uzak tutmak için Sayın Âdem Özbekler ile birlikte görev icra ederken Kızılcahamam’da internet haberciliğinin başladığı andan bu güne kadar bu sitelerde yayınlanan (İmar-Jeotermal -otobüs – Kaplıca –Otel -Madensuyu vb.) haberleri değerlendirerek Sayın Âdem Özbeklerin bu konulardaki pasif ve menfi çalışmalarını kamuoyu ve ilgililer ile paylaşarak Sayın Âdem Özbekleri Kızılcahamam ve AK PARTİMİZ siyasetinden uzak tutmaya çalıştım. Kanımca da amacımda kısmen muvaffakda oldum. Ayrıca diyorsun ki bu yazıları Sayın Adem Özbekler okumaz. Sen/siz her ne kadar Sayın Âdem Özbekler okumazda deseniz İstişarelerimi(Yorumlarımı) okuyup ve hatta sıkkullanılanlara kayıtta ettiğini tahmin ettiğim 1- belediyenin şeffaflaşması. 2 - Jeotermal AŞ. Belediye hissesinin çalışması ile ilgili hareketlerin Belediye meçlisi kayıtları ile belediye bütçesine girmesi 3- Kemalpaşa/İsmetpaşa Mahalleli. Kardeşler ağırlıklı Kızılcahamamlı kardeşlerin % 89,99450’sinin arsalarını İMAR YAPIYORUZ diye tarumar eden çalışmayı ve bu çalışma ile hortumlanan 25 trilyon liranın hesabının sorulması Ve bu şaibeci firma ile çalışılmaması,… 4- Otobüs İşletmesinin kapatılmaması ve kapatılsa bile ihale ile özelleştirilmesi. 5- Küçük kaplıca arsası ihalesi sonrası ortaya çıkan belediye kayıplarının telafisi. 6- Kaplıca otelinin özelleştirilmemesi 7- ADALET SARAYI BAHCESİNDEKİ 3,5 DÖNÜM BELEDİYE ARSASI YEŞİL ALANIN Kızılcahamamlı için park yapışması ve oradan kalkan 4 esnafa trafonun etrafında yeni işyeri verilmesi. 8- Sayın Başkanın bu uyarılara kulak tıkaması üzerine müfettiş taleplerim ile (siyasetten engellendi) ve Girişimlerim üzerine Başlatılan İç İşleri Bakanlığı incelemesi ile Kızılcahamam’ımızın haklarını korumaya çeliştiğim için YANİ ÇİY YEMEDİĞİM İÇİN ALNIM AK OLARAK YAZILYORUM. Zatıâlinizde ve zatıâlileride dâhil olmak üzere hiç biriniz bu Gerçeklere yalan diyemediğiniz için işi çirkefliğe vurarak suyun yüzüne çıkmak istiyorsunuz ama geçti KIZILCAHAMAM’IN PAZARI .

 • Özbekler Köyünden   20-09-2013 16:03

  Ben bu kızılcahamam haber sitesini günlük takip etmekteyim yaklaşık veysel bayram efendinin bahsettiği 2004 lü yıllardan bu yana bu siteyi devamlı takip ederim.Fakat ne hikmet ne alamettir daha önceleri evinde internet bağlantısı mı yoktu yoksa kini ve hasedi mi yoktu nedendir veysel bayram efendi bu sitede hiç gözükmüyordu. Daha sonraları günlük gözükmeye başladı her ne hikmetse falanca mahalleden merkep kaybolmuş diye bir haber yapılsa hemen sağdan soldan mecmualardan topladığı kendisinin de manasını bilmediği süslü kelimeler ile hemen Adem Özbekler diye yoruma başladı. Sinek düştü kanadı kırıldı diye bir haber yapılmış olsa hemen Adem Özbekler diye yoruma başladı. Bir de hayırdır şıracının şahidi bozacı misali bu yorum yapıyor karacaörenli bi diğeri de destekliyor. Kendinizi çok uyanık filan mı sanıyorsunuz siz. Neticesinde bu siteyi her gün takip ederim bu adam burda sırf başkanımızın da dediği gibi gündem yaratmak toplumun içine nifak sokmak için her haberin altına methiye düzer gibi Adem özbekler aleyhinde abuk subuk yorumlar yazmıştır. Fakat bu yorumları Adem özbekler görmemiştir. Yani bu veysel bayram efendi teknoloji nimetini de kullanarak yaklaşık 5 yıla yakındır burada söz hakkı olmayan bir insanın gıybetini yapmaktadır. Kendilerini çok uyanık sanıyor bunlar önce içinizdeki kin ve hasedenn arının da öyle gelin. Biz köylümüzün arkasındayız. Biri yazıyor birisi de şıracının şahidi bozacı misali destek veriyor. Bunlar kendilerini çok uyanık sanıyor fakat işin ahlaki boyutunu çoktan unutmuşlar.

 • mehmet ali   17-09-2013 09:57

  Başkanın yalanları diye başlık atıp yorum yazan kör cahil okuma yazma bilmediği her halinden belli olan kişi ilk önce sen bir evinin olduğuna dua et. ikincisi kimse seni kolundan sürüyerek tokiye götürmedi gitmeseydin kiralarda sürünseydin ilçe merkezinde. Aç karınlarına doyuramayanlar ev sahibi oldu bu seferde beğenmez oldu. Burda kapıcılık yapıp onun bunun çöpünü alanlar küçümseme manasında değil fakat tokiden ilçeye gelip çöplerimiz kapımızdan alınıyor bizim gibi laflarla övünmeye başladılar. Azıcık az övünseydiniz. Kimse sizi kolunuzdan tutup da sürüyerek tokiye götürmedi beğenmedin şimdi sağa sola başkanımıza sataşma o ne biçim yazı öyle cahil.

 • y.baki   16-09-2013 22:36

  Benim başkanlığımda Sincan ve Maltepe de olmak üzere 2 Diş Tedavi Merkezi aynı yöntem ve şartlarla hizmete girmiştir. diyorsun sn.başkan ilçemize niye açmadın da sincan ve maltepe ye açtın.

 • Brgül Berra   15-09-2013 17:39

  S.çıtak her insan düğrüst olmak zorundadır. Yani dürüstlük bir erdem değil bir insan bir müslümanlık fıtratıdır. Sen atıp tutmuşsun ama S.Veysel dayının sorduğu sorular ve bu soruların açılımındaki açiklamaları yapan biri nasıl dürst oluyor.?

 • vatandaş   14-09-2013 17:57

  başkana sorun bakalım etfayiyi kim hibe etmiş yol süpürme aracını kim hibe etmiş asya termal ve patalya otelleri olmasaymıştı bu aracları hangi barasıyla alacakmıştı ortaya cıkıp yalan hayallerle ancakkendini kendi köylüsünü kandırsın adem bey tokide oturan 298 kişi adem beye hergün betdua okuyor ilçe mizde yer kalmamış gibi gitmiş allahın dagını menfaati icin satmış adem bey ilcene SAYIN BAŞBAKAN BAKANLAR GELİYORDU sen bu gelen SAYIN BÜYÜKLERİMİZDEN NELER İSTEDİNDE ONLAR SANA HİZMET vermediler acıklarmısın ögrenelim kara akbaba heykelini DOKTOR SAYIN DERVİŞ ÖZER BEY yaptırdı ben vatandaş olarak senin yukarda konuştugun her konuya verecek cevabın var herhalde ozaman belediye meydanında cıkda herkes canlıcanlı dinlesin bilgisayardan yazmak kolay sen önce toki halkı ile sonrada ilce halkından helallık al belki yarin bürgün ölürsün haklı kitme herkes senin ne yaptığını biliyor sadan soldan herkesin günahını alma suclama adembey ben seni yaradanıma havale ettim

 • Kaan Berra   13-09-2013 11:44

  Maşallah günümüzde sapı yiyip samanı çıkararak sapı samandan çok kolay ve çok çabuk ayıranlar o kadar çoğaldı ki Hayret valla.. Biri çıkmış İlçe başkanlığında çok başarılı ve başarıları ile tarih yazan. Gece gündüz halkın içinde halk ile beraber olan ve Gittiği her kurumlarda vatandaşın derdine çözüm bulan. Türkiye’yi aşıp Dünya lideri olan R.Tayip’i layıkı ile temsil eden Metin Yıldırım Belediye Başkan adayı olmalıymış Geçiniz kardeşim geçiniz köylüsünün 2000 dönüm arsası tarlası elinden alınırken aynı yetkilere sahip bu arkadaş köyüne köylüsüne ne kadar sahip çıktı ki. Kızılcahamam’a sahip çıkabilsin. Biri çıkmış Kazanda çok başarılı Beyhan Sarı Belediye Başkanı Olmalıymış olsun kardeşim olsun ama başarılı olduğu kazan onu daha iyi tanır orada şansı daha iyi orada olsun Biri çıkmış çok amaçlı çok başarılı müdür muhittin Güney. Belediye Başkanı Olmalıymış olsun kardeşim olsun ama başarılı olduğu Keçiören Altındağ bölgesi kendini daha iyi tanır orada olsun. Sahi bu arkadaş bu kadar mükemmelde 2009 da şimdiki teşkilat bu arkadaşı ne için silmişti? Biri çıkmış çok amaçlı çok başarılı siyasetçi (aynen ama aynen Âdem Özbeklerin kopyası) Ahmet Aslanoğlu Belediye Başkanı Olmalıymış olsun kardeşim olsun ama makam mevki sahibi olunca 7 yıl hiç uğramadığı Kızılcahamam’ın yakasını bırakıp başarılı olduğu Anakaradan milletvekili olsun. Biri çıkmış Kızılcahamam’da 5 yıl yan gelip yatan Adem Özbekler Belediye Başkanı Olmalıymış olsun kardeşim ama lütfen Madensuyu fabrikasından yukarıya ister muhtar İsterse çok daha başarılı olduğu pompa elemanı olsun. Adalet Ataalpmi dediniz? Geçiniz kardeşim geçiniz Varsa adam gibi adam bir adayınız ortaya çıkınız yoksa bu isimlerle seçime gitmeye bile kuzum yok otursun oturduğu yerde Coşkun Ünal. Bular Dünya lideri Kızlcahamama geldiğinde MHP’li Coşkun Ünal tarafında karşılanmasında o kadar memnunlar ki bunun devamına imkan verecek adaylarla seçime gitmek istiyorlar.

 • Karacaörenli Kardeş   13-09-2013 11:12

  Ama Ben Babamın Köyü Olan Karacaörenliyim ve Köyümünde Karacacörenli kardeşinde sonuna kadar arkasındayım Özbekler Köyü diye yazan kişi. Veysel Bayram yorumunu benden önce üzerine almış ve söylecekleri noksan söylese de çok şeyi söylemiş zaten. Özbekler Köyü diye yazan kişi. Sen Özbeklerli birinimi, Güvemli bikinimi korumaya çalışıyorsun önce bunu bir netleştir. Ondan sonra Özbekler Köyü vatandaşları ÖZBEKLER KÖYÜ adını kullanarak Özbeklerli olmayan birini korumana izin verirler ise ve ondan sonra bana ve kardeşime sataş. İşte o zaman sana cam yağarı gibi yakanıza yapışan açıklamaların biraz daha ilerisinide ben açıklayayım. Bekliyorum unutma.

 • çıtak   12-09-2013 00:02

  arkadaşlar insanları yargılarken hırsızlığına haram yediğine yetimin hakkını yandaşlarına yedirdiğine parsadanlarla insanları kandırdıgınamı mı bakarsınız yoksa dürüş temiz alnı ak şerefli ve haysiyetli halkın yetimin parasını koruyan gözetenemi nerde doğruluk nerde Müslümanlık nerde insanlıkarkadaşlar gözlerinizi açın adem başkan adam gibi adamdı adamın dibisin başkanım ALLAH doğrunun yanındadır mevlam yardımcın olsun kızılcahamamlılar senin yanında

 • Veysel BAYRAM   11-09-2013 23:32

  Özbeklerle Kardeş başlangıçta Karacacörenli kardeş-i içeriğinde Veysel bayramı hedef alan, İstişaren (Yorumun) belikli çaresizliğin dışa vurmuşu. İstişarende (yorumunda) köylümü kardeşimi hedef almasa idin.“alayınıza yeteriz be. Alayınıza verilecek cevabımız da vardır da sizi kendimize muhatap bile almayız.” /…”” Veysel adlı şahsın nasıl bozguncu halkın arasına nifak tohumları serpen eşi dostu birbirine düşüren birisi olduğunu hatta bunu yaparken de interneti kullanarak geniş bir kitleye”” /:::/ “”” menfaat düşkünleri. Gelin bunları yüz yüze görüşelim hesaplaşalım”””” ifadeleri geçmese istişarenize (yorumunuza) sadece gülüp geçecektim. ÖNCELİKLE ŞUNU İYİBİLKİ Karacacörenli kardeşimin benim savunmama ihtiyacı yoktur. Konumuza dönersek. Mademki bukadar samimisin bu kadar iddialı bu kadar kendine güveniyorsun ben yüz yüze gelmeye kent konseyi örneği toplantıda müzakereye telefonla görüşmeye (Veysel BAYRAM 0555 335 85 12) hazırım ama. Hangi formülü kabul edersen et görüşmeye gelirken 2004 – 2009 döneminde 1- belediyenin neden şeffaflaşmadığını. 2 - Jeotermal AŞ. Neden kapalı kutu gibi çalıştırıldı. 3- Kemalpaşa/İsmetpaşa Mahalleli. Kardeşler ağırlıklı Kızılcahamamlı kardeşlerin % 89,99450’sinin arsalarını İMAR YAPIYORUZ diye tarumar eden çalışmayı ve bu çalışma ile hortumlanan 25 trilyon liranın (2000’li yıllarda 100,000 hektar bir alanın sıfırdan imar yapma rayici (kulağını aç iyi dinle) maksimum ve o zamanki para ile bir milyar veya birmilyarikiyüzellibin bu rayiç ortada iken (kulağını aç ve çok dikkatli dinle) o zaman aynı ölçüde bir alanın sıfırdan değil imarı yapılan alanın onarım imar yaptırma İHALE BEDELİ ÜÇTİRİLYONSEKİZYÜZBİN lira /// yanlış yazmadığımın ifadesi ve altını kalın, kalın çizmek için tekrar yazıyorum ÜÇTİRİLYONSEKİZYÜZBİN liranın hesabı (yinede kibar sorayım) neden sorulamamış? Ve bu şaibeci firma ile 5 yıl neden çalışıldı? … 4- Otobüs İşletmesi nasıl kapandı nasıl özelleşti? 5- Küçük kaplıca arsası % kaç ile verildi ortaya ne çıktı? 6- Kaplıca otelinin yıkılma SEBEBİ ÇÜRÜK RAPORU ne zaman ve ne için alındı? 7- Alt istişarede unuttuğum ADALET SARAYI BAHCESİNDEKİ 35 DÖNÜM BELEDİYE ARSASI YEŞİL ALANIN ne için ve nasıl terk edildiğini ve bundan da önemlisi bu alandan kaldırılan 4 ESNAFTAN SESİ GÜR İKİSİNE HEMEN YER VERİLİRKEN DİĞE İKİ ESNAFIN NEDEN ( ve halken) MAĞDUR EDİLDİKLERİNİ ÖĞRENDE GEL. VE FİTNE gibi ithamların için (uzatmamak için) lütfen sayın başkanın ilk açıklamasının yorumlar köşesine bakarsanız cevabımı buracaksınız. Hani diyorsun ya “” Alayınıza verilecek cevabımız da vardır da sizi kendimize muhatap bile almayız.”” Bal gibi muhatap almışınız ki tehditlerle gözün dönmüş bu bir—iki madem cevabın hazır sadece ve sadece bu 7 maddeyi biliyorsa bu bilgilerinle bilmiyorsan bu bilgileri öğren de istediğin Toplantıda müzakere edelim veyahut buradan açıkla/AÇIKLAT. / Haaa son sözümü merak ediyorsan (yinede inancıma hürmeten ve) kendi adıma ifade edeyim ki, hani diyorsun ya “””sizi öyle bilirler ancak kendinizi kandırırsınız menfaat düşkünleri””” diyorsun ya eğer BÖYLE OLSAYDIM BUNLARA KARŞI ÇIKAN - BU ŞAİBELERİ ÖNLEMEYE ÇALIŞAN – BU MENFAATLER SİLSİLESİ İÇERİSİNDE KAMUNUN MENFAATİNİ KORUMAYA UĞRAŞAN OLMAZDIM. Haaa diyorsan ki buradaki menfaatin tamamını hesap etsen 50 – 100 trilyonu geçmez bunlar küçük iş o sen/siz bilirsin/bilirsiniz. Kamuoyuna saygılarımla.

 • Pehlivan(İlce halkı düşüncesi)   11-09-2013 13:31

  Adem bey.Sefa bey .Muhittinbey Ahmet bey vs vs aynı isimler aynı sürtüşmeler Vekil İlçe catışması ve şürtüşme kuyruk acıları.ne olacak hemşerim biz ilçemizde Partiler Üstü saygınlıgı olan ,.içimizde olmasına ragmen çatışmalara girmemiş.Teçrübeli.ufku geniş kariyerili bir aday olan Sn Beyhan SARI Başkanı bunun için aday istiyoruz. işde görülen köy durum kılavuz istemez hemşerilerim.,Tertemiz bir insan ve yeni bir sayfa Beyhan beyle olur.İşallah oday olur.

 • vatandaş   11-09-2013 13:21

  bu veysel bayram kızılcahamam haberin AJDAR ı :) acaba bu yazdıklarını gale alıpda okuyan varmı merak ediyom :)

 • ÖZBEKLER KÖYÜ   11-09-2013 09:06

  Şıracının şahidi bozacı misali birisi ortaya bişiy atmış birisi de kardeş kardeş diye desteklemiş alayınıza yeteriz be. Alayınıza verilecek cevabımız da vardır da sizi kendimize muhatap bile almayız. Siz kim oluyorsunuz. Veysel adlı şahsın nasil bozguncu halkın arasına nifak tohumları serpen eşi dostu birbirine düşüren birisi olduğunu hatta bunu yaparken de interneti kullanarak geniş bir kitleye sesini duyurduğunu herkes biliyor. Alayınıza yeteriz sizin. Siz kendinizi çok gözünüz açık uyanık sanırsınız kızılcahamamda da sizi öyle bilirler ancak kendinizi kandırırsınız menfaat düşkünleri. Gelin bunları yüz yüze görüşelim hesaplaşalım veysel aysel klavyede onu bunu karalamak terbiyesizlik ve acizliktir.

 • sayın adem özbekler   10-09-2013 23:31

  Bu girişiminiz ile çok şey öğrendim. Fakat Belediye Başkanlığınız zamanında yapılan ve halka açık olacak diye söylenen Adliye Sarayı bahçesi hala halka kapalı bunun sebebi sizin eksik içraatınızmıdır yoksa adliyeciler anlaşmayı ihlal edip kapıyı kilitlimi tutmaktadır. Açıklarsanız açıklayan olursa seviniriz..

 • sayın adem özbekler.   10-09-2013 10:36

  sizi tanımam hiç bir işimde olmadı. yazılanlara çizilenlere bakıyorum kimse size hırsız, arsız diyemiyor. hizmet etmedi ,taraf tutmadı yemedi , yedirmedi işe adam almadı vb. gibi sudan sebeplerle eleştiriliyorsunuz. anlaşılan geldiğiniz gibi de gitmişsiniz. ayrıca her kulun hataları da vardır. önemli olan olaylardaki niyettir. benim anlayamadığım bu kadar muhafazakar olduğunu iddia eden toplumun sizi bu kadar acımasızca yargılayabildiğidir. bence doğru olan sizsiniz. çoğunluk; her zaman haklı değildir, öyle olsa idi dünya dönüyor diyen adamı asmazdı. diyanet işleri başkanlığımızda haram yoldan elde edilen gelirle kurban kesilir demezdi. çaldı ama iyi hizmet etti gibi akıllara zarar bir halk tabiri oluşmazdı. size sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğimle saygılar sunuyorum.

 • S.Ali Öztürk   10-09-2013 10:10

  BOMBA diye girdiğiniz açıklamalarınız bu kadarla kalır ise mantar kadar, Veysel Bayramın mantar kadar açıklamaları bomba kadar ses getirdi Bukadarla kalırsanız bombanız BOMBA GİBİ ELİNİZDE PATLAR. Bilesiniz. Veysel Bayram 6 yıldır basın açıklaması yapıyor. Yine bu yorumun altında doğru doyurucu ve BOMBA GİBİ açıklamalar yapmış. Yorumunu kopyalıyor ve onun ağzımdan ama doğru ve doyurucu olduğuna inandığım SORULARI BİRKEZDE BEN SORUYORUM. Ve HATIRLATIYORUN Jeotermal AŞ nin nasıl kapalı kutu çalıştırıldığının, - İmar yolsuzluğu ve hortumcuğu ile şaibeli firma ile 5 yıl nasıl çalışıldığının, - Otobüs işletmesinin nasıl ve hangi yetki ile kapatıldığı ve nasıl özelleştirildiğinin, - Küçük Kabalıca arsası ihalesi sonrası müteahhit lehine verilen gelişmelerin,- Kaplıca otelinin ne zaman ve niçin ÇÜRÜK raporunun alındığının ve Bu konulardaki dürüstlük felsefesinin unutulmaması unutulur ise Muhterem editör tarafından kamu adına ve kamuoyu adına sorulması.

 • ahmet   09-09-2013 23:41

  Adem bey dürüst olabilir ama yönetemeyen bir adamdı. Burada belediye ile alakalı her işin vebali Adem beyin sorumluluğundadır. Bu kızılcahamamda deli kemalde,caferde,dürüst ama belediye başkanı olamıyor. Peki ne lazım : LİYAKAT LAZIM DEĞİLMİ. Biz adem beyde bu liyakati bulamadık. Anladınızmı adem bey.

 • Karacacörenli Kardeş   09-09-2013 22:44

  Yarın Veysel Bayram ve Doğalgaz açıklanacak deyince. Çok korktum. Çünkü ben Veysel kardeşle aynı köyde aynı yıl doğdum aynı okulda okudum aynı mahallede büyüdüm halende en çok görüştüğüm köylümün benim bilmediğim ne gibi kötü huyları var ki başkan açıklama yapacak diye çok korktum. Açıklamada dükkân kirasını almayın köyüme yardım edin. Evimin jeotermalini az alın açıklamalarını görüncede çok rahatladım. Çünkü başkanla meclis üyeliği yaptığı zamanlarda yapacağı bir işi ilk önce benimle istişare ederdi ve ben ne yaptığını en iyi bilen biri olarak bunların iftira olduğunun altına parmağımı basıyorum. Haydi Adem Başkan sende bas bakalım parmağını da görelim.

 • veyis   09-09-2013 14:02

  adem başkan ne kadar dürüstse veysel bayram en az onun kadar fazlasyla dürüsttür

 • Bir Ademoğlu   09-09-2013 10:07

  Gerek adem gerekse coşkun bey seçime kadar herkese akıl soruyor. Size ve fikirlerinize önem veriyorum diyor. Ama koltuğa oturunca size ve fikirlerinize ihtiyacım yok diyor. Ben hepinizden aklıllıyım diyor. işin özü bu..... Ama bilinki değilsiniz...

 • Hakkı ASLANTÜRK   09-09-2013 10:03

  sen adem özbekleri yerden yere vur. birde utanmadan meclis oturumunda adının bir yere verilmesini teklif et.niye böyle yaptın diyene Mustafa YÜCE aslen yakakayalı olan Almanya weilburgda ikamet eden bir hemşehrimiizn adının bir caddeye verilsin diye bunu yaptım diye kendini savun. milleti sen balık beyinli zannedip aklı ile alay et .Hoş senin kapı kapı kazansın diye sana küfür etmene rağmen gezdiğin Coşkun ÜNAL ile MUSTAFA YÜCE mahkemelik sen kinden tarafısın yok şu kadar dolar gönderildi yok gönderilmedi diye meselelerden.Veysel sen de Coşkunda batıyorsunuz. Millet nezdinde susda hiç olmazsa daha fazla batma.

 • Veysel BAYRAM   09-09-2013 01:46

  Bugün yaptığım istişareler sonunda sayın başkanın yapacağı açıklamalara karşı yapacağım cevabi açıklamaların sayın başkanın yaptığı açıklamalarla bütünleşmesi ve bu bütünlüğün daha sağlıklı bilgilenmeye sebep olacağı kanaati hâsıl olduğundan; İçme suyu + Kanalizasyon projesi; 2004’de göreve başladığımızda tüm alt yapı çökmüş her gün 2-3 yerden su 2-3 yerden kanalizasyon patlağı ihbarı geliyor. Depodaki su boşa gidiyor evlerimiz su sıkıntısı çekiyor, mahalleleri kanalizasyon kokusu sarıyor mevcut personeller ve kepçe bu arızaları gidermede yetersiz kalıyordu. Bu arıza onarımlarını hızlandırmak için ikinci kepçede alınsa işler yine zordu. Bu aşamada Adam gibi Adam Aziz ve Muhterem Başbakanımız belediye başkanlarını toplayıp “”ilçesinin alt yapısını çözemeyen (tabiri caiz ise) gözüme görünmesin talimatını veriyor ve bilahare de İller bankasına belediyelerin çalışmalarını kolaylaştıracak iyileştirmeleri sağlıyordu” geri kalanını Kızılcahamamlı leb derken leblebiyi anlar diye noktalayalım ama hala içimi acıtan arıtma tesisinin hala hayata geçirilemeyişini bir kez daha özetleyelim İçme suyu çalışması devam ederken Kanalizasyon ihalesini de içme suyunu alan aynı firma almıştı ama müteahhidin yeterlilik karnesi yeterli olmayışı sebebi ile ihale bir alt firmaya verilmesi sebebi ile konu yargıya taşınıyor dolayısı ile sürecin uzaması sebebi ile iki işi bir firmaya yaptırma avantajları elimizden uçuyordu, Arıtma tesisi bunumuzun dibine (bugünkü yerine) ve tapulu arsalar üzerine projelenmiş olması sebebi ile arsa/tarla istimlâkları, istimlâkler sonrası rayiç bedele itiraz mahkemeleri ile sürç uzuyordu. Bu aşamalarda sayın başkana müteahhitlik karnesi çözülemez bir engel değil bunu çözmemiz ve; İçme suyu + kanalizizasyon işini aynı firma ya yaptırma avantajı ile ana caddelerimizi galeri sistemine dönüştürmemiz imkanı teklifimi sayın başkan hizmet için kimsenin önünde ceket iliklemez tavrı nedeni ile es geçiyor, ve Arıtma tesisi sahasının belirlenen yerinden yine kendi cazibesi ile aka bileceği 3-5 km daha aşağıya ve istimlâksiz bölgeye aldırma teklifimi mühendislere aldırtamadım rahatlığı ile işi geçiştiriyordu. Eğer sayın başkan o dönemde bir bakanın bir milletvekilinin önünde ceket düğmesini ilikleyip durumu anlatsa idi o mühendislerin ayağı yere basmadan arıtmayı 3-5 km daha aşağıya alırlar buda kızılcahamama yapılan büyük iyiliklerden biri olurdu. İstimlâkle mahkemeyle zaman kaybı önlenir arıtma hayata geçer sayın başkanda bugün başkan koltuğunda oturur böylesine basın açıklamaları arkasına sığınmazdı Doğalgaz, doğalgaz gelmiş mücavir alanımız içinde depolanmış şehir içi şebekesi yapım işi (BOTAŞ) Büyükşehirin elindeydi. Sayın başkan yapısı gereği Kızılcahamam ve karşılığı AK PARTİMİZE hizmet, yatırım almak için ceket düğmesini ilikleyemeyecek kadar gururlu olduğu için Büyükşehir ile temasa geçmedi. Akabide BOTAŞ özelleşti geri geldi gitti derken süreç uzadı seçim yanaştı, Sayın başkana bir meclis toplantısında mealen “Başkanım seçim yakın yolları yapalım önerim doğalgaz altyapısı bitmedi savsatası ile engellenince o zaman ana caddelerin 2 kamyon demir borusunu biz döşetip asfaltımızı yapalım önerime de ben 2 kamyon demir boruyu nasıl alayım diye engel koyunca, o zaman 2 kamyon demir boruyu Melih başkandan biz alım alt yapıyı bitirip asfaltımızı atıp seçime girelim teklifine de sıcak bakmamasının sonucu gelinen nokta ortada. İki caddenin doğalgaz alt yapısını ve asfaltını o dönemde yaptıramayan başkanın aktifliğini/pasifliğini takdirlerinize sunarken, Eğer sayın başkan o önerilerimize uysaydı ve o dönemlerdeki siyasi idari imkânlarını iyi kullanarak, Kızılcahamam’da Kızılcahamam’ımız ve AK PARTİMİZİN geleceği için Melih Başkanın önünde ceket düğmesini ilikleye bilse idi, bugün başkan koltuğunda oturur böylesine basın açıklamaları arkasına sığınmazdı Veysel BAYRAM açıklamaları, Veysel Bayram Kızılcahamamlının AK PARTİMİZİN ZARARINA/ALEYHİNE ve kişisel bir talebi olmadığı tüm meclis ve grup toplantılarına katılanlarca bilinmekte ve % 99,9945’si kayıt altında arşivlerdedir. Belediye meclis üyeliği, 9 aday adayı arasından ADAY belirlenmeden belediye meclis üyeliğim kesinleşmişti sayın başkan aday olunca da seçim çalışma şevkimizde hiçbir değişme olmadı. Ben kontenjan üyeliği istemedim ama oldum bu oluşumda sayın başkanın katkısını en iyi kendisi bilir ama bu tercihi niye olmuştur? Çünkü kendisine daha fazla katkım olacağına inandığı için beni kontenjana önermiştir. İki üç meclis sora yani 9 ay sora (o yılarda meclis 3 ayda bir tonlanırdı) istişareye inanmaz istişare sonuçlarına katlanmaz, ekip çalışması bilmez ekip çalışmasına tahammül edemez, proje bilmez proje karşılığı kaynak aramaz gururlu ben bilirim ben yaparım Kızılcahamam halkı benim belediye imkânları ile verdiğim hizmetlerle yetinsin, Ben Kızılcahamam ve AK PARTİMİZİN geleceği için kimsenin karşısında ceketimin düğmesini ilikleyip yatırım – hizmet – kaynak istemem ve gururlu kişiliği tespit ettikten sonra bende öneri/ görüş ve düşüncelerimi yazılı olarak sürdürdüm. Sayın Coşkun ÜNAL’I sayın başkanın basit iddiaları sebebi ile değil, sayın başkanın 5 yıllık çalışmalarında gördüğüm pasif/menfi çalışmaların daha çok olması sebebi ile ne Kızılcahamama nede AK partiye bir katkı sağlamadığını sadece “ AK PARTİLİ KIZILCAAMAM BELEDİYE BAŞKAINI” sıfatı ile belli mekânlarda belli gruplarda boy göstermeden başka bir iş yapmadığını, - İlçemizi ve belediyemizi başıboş bıraktığını. Burada “mahalli idareler – jeotermal birliklerinin içlerinin boşaltılması” ile ilgi yaptığı açıklama cesaretini 25 trilyonluk imar hortumunun hesabının sorulmasında gasp edilen belediye/köylü arsalarının telafisine (bu hususta en az 20 defa maşa 20 defa hedef olmama rağmen) gösteremediğini. yukarıda sadece ilgileri sebebi ile bir kaçını açıkladığım pasif ve menfi çalışma prensibini, bırakın diğerlerini Adam Gibi Adam Aziz ve Muhterem Başbakanımızın “Kızılcahamam git ve oraya 5000 kişilik konferans ve tatil merkezi yap” diye bizzat gönderdiği saygın iş adamımıza sahip çıkmayarak bu yatırımı vb engellediğini yakından bildiğim ve 2.dönem aday gösterilme zaafını da (Mec üyesi seçimi ile başlattı) iyi değerlendirerek 2.defa seçilirse makam koltuğunu belli yerlere taşıyarak yan gelip sohbet edeceğini bildiğim için ve ve ve halka rağmen dayatma aday ile seçim kazanılmayacağına dikkatleri çekmek için ve ve ve bizlerin mülakata alındığı günün akşamı meclis üyeliği tespiti ile 2.defa adaylığının zaafını çok iyi değerlendireceğini ispatlaması üzerine Sayın Coşkun ÜNAL’I gizli değil açıktan destekledim Şahsımla ilgili 1-2-3-4-5 maddelerdeki iddialar (!)(!)(!); Jeotermal yönetimine girme isteği kadar demokratik ve doğal bir hal olamaz ama kesinlikle şahsımın değil Jeotermallin mevcut yapıdan kurtarılmasını talep ettim. Şöyle ki; Ben bizden önceki çalışmadan sorumlun değilim ama 2004 de aldığım sorumluluk ve vebal gereği. Ve Kızılcahamam AŞ’nin % 99,99450 hissesin Kızılcahamam Belediyesinin dolayısı ile Kızılcahamam halkının olduğunu, bu hissenin de Belediye Meclisinin izninde – denetiminde çalışacağını/çalıştırılacağını, ama Belediye başkanının yönetim kurulu başkanı - müdürlerin yönetim kuru ve müdür emrindeki personelin denetleme kurulunu oluşturduğu sistemle çalıştırıldığını ve bu hissenin ne olduğunun nasıl çalıştırıldığının belediye meclisinden sır gibi kaçırıldığını bildiğim için (siyasete giriş amacımdan biri bu sistemi Belediye Meclisi kontrolüne ala bilme idi,) , dönemimizde de bizden önce alınan bir yetki ile aynı yöntemle yönetilmeye başlaması üzerine, bu yanlışları dönemimizde yapmamamız gerektiğini bize yakışanın jeotermal aş. Kapalı kutusunu belediye meclisi huzurunda açıp ve her ay veya 3 ayda bir bu hissenin akıbeti çalışma şekli ile ilgili bilgilerin Belediye Meclisi kayıtları altına almamız gerektiğini önerdim ama her defasında "Jeotermal aş. TÜRK Ticaret Kanununa tabi bir işletme siz karışamaz denetleyemez hesap soramazsınız” zırhı ile engellendim. Yinede bu sıkıştırma üzerine sözlü (göstermelik) bir talimat ile jeotermalde yüzeysel bazı bilgilere ulaştık ama sayın başkanın dürüstlük! İlkesini aşarak belediye hibesini resmi bir yetki ile inceleyemedik Her zaman ve her alanda olduğu gibi burada da yönetimin ve belediye hissesinin çalıştırılma yöntemini belediye meclisince belirlemesini/denetlesin kayıt altına alsın istedim. Şimdi sayın başkandan beklediğim iddia ettiği gibi kişisel YÖNETİM ÜYELİĞİ TEKLİFİMİ ISPATLAYIP BELGESİNİ VEYA TARİH NUMARASINI buradan kamuoyu ile paylaşmasıdır Dükkân kirası borcu ile ilgili diasının (!) (!) (!) doğrudur kira borcum vardı ve meclis üyesi olunca daha itinalı ödemeye çalıştım ve kalan borcum karşılığı yeğenime sözlü olarak devir ettim ve kalan borcumu yeğenin kuruşuna kadar ödedi ama işin aslı şudur, Bazı küçük esnafımızın mali durumlarının ileri derecede bozuk olması sebebi ile kiralarını ödeyemiyor devir hava parası sebebiyle dükkânını devir edip kira ve diğer borçlarını ödeyemiyorlardı ve bizlerden yardım talep ediyorlardı ve ve ve Maden suyunun kira düşüm toplantısında mealen “ kiraları taksitlendirelim çok zorda olan esnafımızdan hepimiz biliyoruz devir hava parası almayalım ve Belediye altı - Ş.M.Edem caddesi ve hal içi dükkânları ile Deli imam-H.Hasan Cad. Çiftçi Mah.deki dükkanlara aynı derecede kira artışı yapıyoruz bunu düzeltelim ve Maden suyuna tanınan TEFE+TÜFE+2 yıllık kira artışı hakkını bizim esnafımıza da verelim diye önerdim. Keşke bunu kendisi yapabilse idi Yapısını çok iyi tahlil ettiğim başkandan, hiçbir köye yardım etmediğini bildiğim, bütün arkadaşlarımızın “başkanım bu böyle olmaz en azından nakliye işlerine yardım edelim” önerilerini görmezden/duymazdan geldiğini bildiğim sayın başkandan köyüm için yardım istemem öncelikle kendime hakarettir. Ve ve ve yalan iddia doğru bile olsa TÜRK siyasi sisteminde köyüme yardım istemem kadar doğal bir şey olamaz, Keşke jkölere en azından bir nakliye yardımı yapa bilse idi. Jeotermal ölçümü iddiası (!) (!) (!) en hassas olduğum bir konu, bedava abone olanlar abone olmadan veya abone olup da enerji parası ödemeyenlerin veye 50 – 100 metre kare yer ısıtıp bir köşeye yaptığı yazıhane için abone olup enerji parası ödeyenlerin tespiti ile yanlışların düzeltilmesi - tanesi 1000 dolardan debi kontrol vanası vurgularının – 1000 liraya ( 1 milyara) malolan devir pompası değiştirme vurgunlarının vb. önlenmesi için çok çalıştım çok caba harcadım. Dairemin abonelik ve enerji ödeme Kayıtları ellerinde APT, kim ne kadar ve kaç senedir ne kadar para ödüyorsa bende onu ödedim/ödüyorum. Ayrıca dairemin oturum alanı 75 jeotermal ödemesine esas alanı 94 m2. Ve jeotermalle ısınan bütün daireler aynı durumda Ve bu konu hala çözüme kavuşturulmadı Keşke bunları düşünerek iddiasını (! (!) (!) yazsaydı. Keşke önerilerimizi hayata geçirip garip gurabanın hakkını savuna bilseydi, Denetleme Komisyonu: Öncelikle Komisyon Başkanını Belediye Başkanı değil komisyon üyeleri aralarında belirler. 45 gülük Süre açıklaması şaşkınlık alametidir Çünkü başkanın iddiasını kanun koyucu çok, çok daha iyi bilir bu ayrımı yapardı ayrıca sayın başkan büyük belediyelerde komisyon üye sayısı konusunda uzman personel vb personelleri sayılarını unuttu mu yoksa unuttu gibimi yaptı bilemem ama hakk ve halk adına gerçek ve 6 tam sayfa rapordan oluşan bir inceleme yaptım (Kamera ile sabit-tanıkları hala görevde) Keşke sayın başkan üç kuruşluk nbasit bir iddia yerine “DENETLEME RAPORUNUN” içeriğini açıklama cesaretini göstere bilseydi Şimdiye kadar yaptığım yorum ve eleştirilerle sayın başkanı Kızılcahamam ve AK PARTİMİZ siyasetinden uzak tutmak için yaptım. Sayın başkanın AK PARTİMİZDEN aday adaylığı veya adaylığı söz konusu olduğunda da hiç tereddütsüz yazma imkanı bulduğumda tekrar, tekrar yazarım, Sayın başkanın isim meselesini – kıl çadır meselesini – sayın coşkun başkana çalışma meselesini anlattım tekrar anlatmama gerek yok. Ama sayın başkanın iddialarından aynen aktardığım “sayılacak dengesiz ve çelişkili hal ve hareketler içinde olduğu için söylediklerine ne derece ciddi ve kaale alınabilirliğini sizlerin inancına bırakıyorum” ifadesini bir sosyal hizmet uzmanının söylediği pek çok konuya vakıf olmanın bilinci ile birde sayın başkan için değerlendirilmesini diliyor saygılar sunuyorum. NOT Ne oldu iki günde pesmi (!) ettik acaba?

 • Cevap Arayan   08-09-2013 10:42

  Adem Bey, 5 Yıl boyunca elbetteki bir şeyler yapmanız gerekiyordu. Siz de bir şeyler yaptınız. Buna kimse hayır diyemez. Benim bir merakım var, acaba "ben niye seçim kaybettim." diye kendinize sorduğunuz oldu mu? Olduysa, cevabı nasıl buldunuz? Lütfen bu konuda kamuoyunu aydınlatırsanız sevinirim. İsterseniz çoktan seçmeli şıklar oluşturarak cevap bulmanıza yardımcı olayım. Seçim kaybetme sebepleri; a.Yetersiz, eksik icrat. b.Halktan kopuk bir yönetim anlayışı. c.Yapılanları halka iyi anlatamamak. d.İyi bir yönetim ekibi oluşturamamak. e.Belediye hizmetleri dışında halkın kişisel taleplerini karşılayamamak. f.Parti teşkilatının halk tarafından sevilmiyor olması. g.Parti teşkilatının üzerine düşen görevi yapmamış olması. h.Encümen listesinin halk tarafından beğenilmemiş olması. ı.Yukarıdaki şıkların hepsi. j.Yukarıdaki şıkların bir kısmı. k.Yukarıdaki şıkların hiç birisi değil. l.Esas neden şu:.............................

 • Numan EFE   08-09-2013 10:18

  Sende oyunu Coşkuna vermekle kalmayıp çalışıp Adem ÖZBEKLERİ devirdim diye sevindin İtibarin ne oldu.Hiç mi haysiyetin yok ayıp yaw.birde öyle oldu diye yazmış hayret sana kimse inanmaz.senin arkandan falan gidilmez.sen git yine de sana küfü edenlere oy ver.oyunu onlara buna rağmen veriyorsun bir menfaatinvar başka bir şeyle izah edilemezzzzzzveysel külahımıza anlat sen bunları

 • adam   08-09-2013 09:07

  kimsim aaadem özbekleer adam yapıyor kızılcahamamı bilmezsin görmezsin konyadan gelip burda adam olunmaz burası kızılcahamam ne warsa kendi adamımızda var sen kimsin kulaktan duymak olmaz yaşamak lazım

 • sayın başkan sefa bey   08-09-2013 08:23

  eski belediye başkanı bile her şey apaçık ortadayken soruşturma izni verilmediğinden şikayet ediyor. yargıya intikal etmiş konular var diyor. o zaman vatandaş ne yapsın bir sürü şikayeti olan hakkını arayan vatandaş hangi yola baş vursun. 2011 yılı ilçemizdeki seçim sonuçları incelendiğinde zaten ak partinin dışında bir partinin belediyeyi kazanma ihtimali türkiye'de olağan üstü bir durum olmazsa mümkün değil. artık sahaya inmenizi vatandaşların kaygılarını gidermenizi yapılan haksızlıkların düzeltileceğinin teminatını vererek meydanın boş olmadığını göstermeniz dileği ile saygılarımla.

 • Veysel BYRAM   08-09-2013 00:01

  Sayın Başkanın ikinci basın açıklamaları üzerine özet açıklamalar.. 1- Aşevi, ulvi ve teşekküre şayan bir çalışma 2- ,İÇME SUYU VE SU DEPOLARI + KANALİZASYON ve arıtma tesisi, sayın başkanın böylesine güzel ve unutulmayacak ve minnetle anılacak bir çalışmayı es geçmeyip kısmen ve noksanları ilede olsa hayata geçirmesi ulvi ve teşekküre şayan bir çalışma ama, arıtma tesisinin burnumuzun dibine yaptırılıyor olması ve halen hayata geçirilememe sebeplerini, 3- Doğalgaz, imin istediği kimin sayın başkanında belirttiği gibi dağları aşarak bugünkü depolama bölgesine getirilmesi herkesin malumu ama neden şehir içi dağıtımının yapılamadığı, bu dağıtımın yapılamaması gerekçesi ile asfalt çalışmalarının yapılamayışı sebeplerini, asfalt yapılamayışı sebebi ile seçim kayıp etme durumlarını, 4- Veysel BAYRAM’IN siyasi semeye ye ihtiyacı yoktur. Bu böyle biline ve – 2004 seçimlerinde ve hangi dönemde belediye başkanı ve meclis üyeleri belirlemeden ilçe seçim bürosu açılıştır? Kontenjan adaylığı tercihi doğru olabilir ama neden olmuştur? Gensoru neden gündeme gelmiştir nasıl gelişmiş ve neden askıya alınmıştır? (“jeotermal aş yönetimine girme, - dükkân kirası - Karacaören köyü – jeotermal ölçümü – Denetleme kurulu (Komisyon başkanını komisyona seçilen üyeler belirler) meselelerini ALLAHA (c.c) ve mahşere ilahi divana havale ettim ama iddialarını ispat etmeyen yalancıdır müfteridir. Bir toplantıda Muhterem Mustafa YÜCE ile sayın başkanın isimlerinin bazı caddelere verilmesi önerim doğru ama bu önerinin M.Y ağırlıklı olup A.ö adı önerinin geçme taktiğidir bunun ve KIL ÇADIR meselesin gelince Sayın coşkun başkan 2004 seçimlerini kayıp ettiği anadan itibaren Kızılcahamam Belediyesi Spor tesisleri (Halısala) arsasına 1000 kişilik çok amaçlı kıl çadır amacıyla tahminen 50 -100 kişilik amacı dışında bir kıl çadır yapmaya/yaptırmaya başladı. Sayın başkanın olayı görmezden gelmesi ve müsemmaha göstermesi üzerine kaçak yapılaşmaya müdahale ettim. Müdahalemi sürekli sürdürmem ve engellemem üzerine DOĞRU (ve bunu herkes biliyor) şahsımdan başka aile bireylerime bile adice hakaretler küfürler yapıldığı doru ( ama bu aşamada sayın başkan ne yapmış? Şimdi o arsada güller gibi gül kız çocuklarımızın yetişmesimi iyi yoksa kıl çadırda belli bir siyasi simgenin sergilenmesimi iyi olacaktı?) bütün bunları ve şaşkınlık alameti ile bunları gerekçe göstererek MHP adayını desteklememi idea etmesi (asıl ideayı ileride açıklamak üzere)ve şahsımı dengesizlikle itham etmesi abesle iştigaldir. Sayın başkanın ifadesi ile sayın başkanın 2009 da seçimi kayıp etmesini ve kimin kale alınıp alınmayacağını kamuoyumuzun takdirlerine bırakıyorum. 5- Maden suyu, Madensuyu fabrikamız yani En büyük reklam ve gelir kaynağımızdan biri olan firma çalışmıyor ama yüklüde kira ödüyordu. İşletmeci ile yapılan Sözleşme bitim tarihi yaklaşırken firmanın aktifleşmesi girişimlerimiz ile Weilburg kardeş belediye girişimleri ile firmayı iyileştirme çalıştırma ve üretimini iç piyasa ile Weilburg imkânları ile birlikte AB ve Japonya da pazarlama girişimlerimiz üzerine Dönemimizde firmanın kısmen aktifleşti ama asıl aktifleşme sebebi girişimlerimizin etkisi ile mecburiyetten olmuştur. 6- MAHALLİ İDARELER BİRLİĞİ: ve JEOTERMAL KAYNAKLI BELEDİYELER BİRLİĞİ: konunun muhatabı ben değilim ilgilisinin dikkatine! 7- Jeotermal AŞ nin nasıl kapalı kutu çalıştırıldığının, - İmar yolsuzluğu ve hortumcuğu ile şaibeli firma ile 5 yıl nasıl çalışıldığının, - Otobüs işletmesinin nasıl ve hangi yetki ile kapatıldığı ve nasıl özelleştirildiğinin, - Küçük Kabalıca arsası ihalesi sonrası müteahhit lehine verilen gelişmelerin,- Kaplıca otelinin ne zaman ve niçin ÇÜRÜK raporunun alındığının ve Bu konulardaki dürüstlük felsefesinin unutulmaması unutulur ise Muhterem editör tarafından kamu adına ve kamuoyu adına sorulması. Dilek ve temennisi ile,

 • GERÇEKÇİ   07-09-2013 22:51

  Seçilmek için CHP ile kol kola yürümedi gizli kapılar ardında ilçenin kurtları ile pazarlıklar yapmadı her eve gidip senin oğlunu kıznı işe alacam diyerek ümit vermedi. Belediye başkanı olunca kendi yandaşlarını işe alarak söz verdiklerini unutmadı. Şu kızılcahamama 100 yıllık hizmet etti. Belediyenin borçlarını 0000 indirdi. Belediyenin kasına doldurup Coşkun üNAL teslim etti. İhalelerde yandaş partili demedi Belediyenin hakkını savundu. Halka hizmet etmeyi HAKKA hizmet etmek saydı. Son Söz olarak ADEM ÖZBEKLER ADAM GİBİ ADAMDIR. Devir değiştiğinde Şu anki Belediye Başkanının kızlcahamada kalacağına inanmıyorum SAYGILAR

 • hüner güvem   07-09-2013 20:47

  Sayın başkanım değerli adem abimiz bu vakitten sonra yapacağın iş adayımız MUHİTTİN GÜNEY BAŞKANIMIZA destek vermektir artık sen bizim abimizsin ve ağabeyliğini yaparsan sen kızılcahamamda daha çok sevilen insan olacaksın inşallah..Seni gerçekten seviyoruz sevgimizi yitirme.

 • Kemal   07-09-2013 18:27

  Yav adem bey senın zamanında olup bunlarda sımdı ortaya cıkmıssın yıllardır nerdeydın kazanın halını hatrını sormayan sefa başkan, sen, melih bey neden ortaya çıktınız bı açıklaması olmalı bunun ? Madem elinde delilin şahidin var tabı dürüst sahidin var bu ülkenın savcısı hakımı avukatı var oraya gıdeceksın beledıyeyı bu laflarla karalamayla bı yere gelemezsınız arkadaş ne güzelde soylemıs gıt emeklılığını çıkar yasınjı basını almış adamsın kızılcahamamdan cek elını Allaha yönel şuankı beledıye yanlışta bı senmı doğruydun ?. Madem sen durusttun nıye gecmıste gorunur bı halt yapamadınız yakışmaz aga ayıp günahtır yukarda Allah var Mevlana bıle bır halt yedığınızde gıdıp orda burda anlatmayın dıyor ayıp

 • sezar    07-09-2013 18:11

  sayın Adem bey, yaptığınız icraatlar malumumuz oldu.senelerce sustunuz, herkes konuştu siz yine sustunuz. şimdi herkese ve her kesime cevap mahiyetinde açıklamalarda bulunmuşsunuz. vicdanınız iki cihanda da rahat olsun. ALLAH yar ve yardımcınız olsun. günahıyla sevabıyla beş yıl bu memlekete hizmet ettiniz, şahsım adına teşekkür ederim. çarşıya çıkıp sağa sola selam verebiliyorsanız,vatandaş da kafasını çevirmeden selamınızı alıyor hal hatır soruyor ayak üstü iki hasbihal edebiliyorsanız ne mutlu size. bu memlekette eski başkanları çarşının başında görününce -- aman şeytan görsün yüzünü-- diyerek işyerine kaçanlar da gördüm ben. fakat sizin hakkınızda hiç kem kötü söz duymadım. icraatlarınız eleştirilir eksik olabilir fakat HİÇ KİMSE bu adam yedi,yedirdi,adam kayırdı,peşkeş çekti DİYEMEZ. iyilik yap denize at balık bilmezse halık bilir derler. sen bu memlekete gerçekten çok iyilik yaptın. belki bizler bilemedik ama mevla her şeyi biliyor. ruuzu mahşerde zerre miktarı hayır yapan da şer yapanda karşılığını elbette görecektir. vesselam.

 • ali turan   07-09-2013 17:52

  Veysel Bayram hadi konuşta sana ne diyeceklerini söyleyim hadi :)

 • ALİ ÜN   07-09-2013 17:19

  Sayın Başkan belli ki çok içerlemiş sin , varsa elinde somut deliller T.C SAVCILARI na ver, herkes herşeyi görsün, senin tren 5 sene önce kaçtı belki gelir, belki de gelmez. ZEKO Rumuzlu arkadaşın dediği gibi yengeyi de al yanına emekliliğin tadını çıkar, bu sofra da sana ekmek yok.

 • zeko   07-09-2013 16:49

  yav başgan he he. bi sen yemedin bir sen helal biliyorsun. diğerleri hep kendine çalışıyor. senin döneminden kalanların hepsini sattı cebine koydu. hiç boşa çabalama kimse seni seçmez. git emekliliğin tadını çıkar

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın