Ana Sayfa  /    /  Erdoğan Aman yarabbim milyonlar...
  • Facebook da Paylaş
Erdoğan Aman yarabbim milyonlar...
  • 17-04-2007
  • 0 yorum
  • 5567 okunma
Başbakan Erdoğan'dan ADD mitingine ilginç benzetme... Basında rakamların abartıldığını savunan Erdoğan, "Herhalde bunlar bir alanın yüzölçümünden bihaber" dedi ve ekledi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratik eylemlere saygılı olduklarını belirterek, ''Rahatız. Bu rahatlığımızı da herkes görüyor'' dedi.

14 Nisan'da yapılan Cumhuriyet mitingiyle ilgili farklı rakamların ifade edildiğine işaret eden Erdoğan, ''Herhalde bunlar bir alanın yüzölçümünden bihaber...Biz bu işin kompetanıyız, ömrümüz bu işlerle geçti. Ölçüp biçmekle geçti. Bunları gayet iyi biliyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan Erdoğan, gündemdeki konulara değindi. Bazılarının 3 yıldan beri ''erken seçim'' dediğini belirten Erdoğan, ''Bu boyacı küpü değil. Biz devlet yönetiyoruz, bakkal dükkanı değil. Zaten Cumhuriyet tarihinde çok partili döneme baktığımız zaman 16 ayda bir hükümet değiştiği için bu ülkede istikrar ve güven olmadı. İlk kez 5 yıl ülkesini yöneten bir siyasi parti var. Bu da AK Parti'dir'' diye konuştu.

''BİLİYORLAR Kİ KENDİLERİNDEN BİRŞEY OLMAZ''

Erken seçim isteyenlere, ''(Bir an önce hesaplaşalım) Aceleniz ne? AK Parti daha çok yıpransın. O zaman iktidar olma şansınız da artar. Buna biraz da böyle bakalım. Biliyorlar ki kendilerinden bir şey olmaz'' diyen Erdoğan, ülkenin her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi.

Türkiye'de gelinen durumun rakamlarla ortada olduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, bütçe açığının yüzde 14'ten yüzde 1'e, kamu borç yükünün yüzde 78'den yüzde 45'in altına, ihracatın 79 yılda 36 milyar dolar iken üzerine 54 milyar dolar koyarak 90 milyar dolara ulaştırdıklarını kaydetti.

Erdoğan, ''Bunlar durup dururken olmuyor; heyecanla, sevdayla, çalışarak oluyor. Yoksa buralara gelemezsiniz. Bunu görmek için göz gerekir göz...Bazılarının gözü var ama görmüyor, dili var ama gerçeği, hakikati konuşamıyor. Kulakları var ama duymuyor. Sıkıntı burada...'' dedi. Devletin borçlanma faizi olan nominal faizin yüzde 62.7'den yüzde 19'a düştüğünü anımsatan Erdoğan, ''Bakın bu yıl da piyasalar patladı. Dün 46 bin 600'lere çıktı. Biz bunu 10 binden aldık. Bunu biz konuşmuyoruz, piyasalar söylüyor. Burada göz boyamıyoruz biz. Hakikat, piyasa gerçeği bu...Hergün televizyonlar bunları cayır cayır geçiyor. İşte sandıklar bunu bas bas bağıracak'' diye konuştu.

''AMAN YARABBİM MİLYONLAR FALAN...''

Başbakan Erdoğan, 14 Nisan Cumartesi günü Ankara'da yapılan Cumhuriyet Mitingine de değinerek, şunları söyledi: ''Kim yaptı? Toplandılar, bir araya geldiler. Hayırlı olsun. Tamam bir demokratik hakkı kullandınız. Gazetelerde farklı farklı rakamlar. Aman yarabbim milyonlar filan...Milyon da çok basite indi. Aynen bizim 6 sıfır attığımız banknottaki milyonlar gibi...Ne kadar uçuk..Herhalde bunlar bir alanının yüzölçümünden bihaber...Biz bu işin kompetanıyız. Ömrümüz bu işlerle geçti, ölçüp biçmekle geçti. Başka sermayemiz yok. Karadeniz Sahil yolu açılışına gelip bunu fotoğraflayıp koymuş olsaydılar, neyin ne olduğunu gayet iyi görürlerdi. 81 vilayetten bindirilmiş kıtalarla değil, tamamen o bölgenin insanlarının sevdasını aşkını ortaya koyduğu bir yürüyüştü o...İşte, gerçekleri ne kadar gizlerseniz gizleyin, ama siz Samsunlu, Ordulu, Giresunlu, Rizeli, Artvinli vatandaşıma bunu anlatamazsın,. Niye, çünkü yaşadı o görüyor. İlçesinden iline kadar bizzat gördü.''

''ONU DA YANLIŞ ANLARLAR...''

Dinleciyi locasından ''Ordu burada'' lafının atılması üzerine Erdoğan, ''Şimdi onu da yanlış anlarlar ha...'' karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan, çok farklı şeyler söylendiğini ancak milletin bunu yutmadığını ve yutmayacağını ifade ederek, ''Çünkü bindirilmiş kıtalar farklıdır. Oranın bu işe inanmış, gönlünü koymuş insanlarıyla bu işi yapmak başkadır. Çünkü demokrasi bir gönül işidir. O gönlünü koymak, yüreğinin sesini duyabilme çok farklıdır'' dedi.

üm demokratik eylemlere saygılı olduklarını ve rahat olduklarını belirten Erdoğan, ''Bu rahatlığımızı da herkes görüyor. Bu noktada bir sıkıntımız da sözkonusu değil. Biz ülkemizin 2013 yılında yakalayacağı hedefi şu anda düşünüyoruz. Nedir o? Kişi başına milli gelirin 10 bin dolara çıktığı bir Türkiye...Hedefimiz bu..'' diye konuştu.

Kişilere değil, ilkelere bağlı bir parti olduklarını kaydeden Erdoğan, AK Parti'nin bu özelliğe sahip olduğunu vurguladı.

Erdoğan, ''Biz, kişileri tabulaştırarak yola çıkmadık. Bizim farkımız bu...Biz ilkeleri benimseyerek yola çıktık. Farkımız bu bizim. Biz bu ülkede halka hizmetin ne anlama geldiğini çok iyi bilen bir partiyiz. Farkımız bu...'' dedi.

Etiketler : Erdoğan - Aman - yarabbim - milyonlar... -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın