Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Engelliler gününde 50 engellilye tatil müjdesi
 • Facebook da Paylaş
Engelliler gününde 50 engellilye tatil müjdesi
 • 12-07-2011
 • 6 yorum
 • 5465 okunma
3 Aralık Dünya özürlüler günü kutlamaları dolayısı ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından ilçede yaşayan engelliler ve yakınlarına soğuksu termal otelde yemek verildi.

3 Aralık Dünya özürlüler günü kutlamaları dolayısı ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından ilçede yaşayan engelliler ve yakınlarına soğuksu termal otelde yemek verildi.

Yemeğe Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Jandarma komutanı Mustafa Hazırbulan, Belediye meclis üyeleri, engelliler dernek başkanları ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Soğuksu termal otelde düzenlenen yemeğe ilginin beklenenden fazla olması dolayısı ile restauranta ek sandalye ve maslar getirildi.Yemek sonrasında belediye Başkanı Coşku Ünal günün anlam ve önemine binaen kısa bir konuşma yaparak engelli ailelerin gününü kutladı.Ardından yemeğe gelen çocuklara oyuncak dağıtımı yapıldı. 

50 engelliye tatil ve Jeotermal ısınmada % 50 indirim müjdesi

Belediye Başkanı Coşkun konuşmasında önümüzdeki yıl mecliste alacakları karar ile 50 engelli kardeşimizi tatile yolluyacağız, Belediye olarak çıkarttığımız engelli kartı ile belediye işletmelerinden % 50 indirimli yararlanıyorlar şimdiye kadar 50 ye yakın müracaat oldu, bütün engelli kardeşlerimizi bu kartı almaya davet ediyorum dedi.

İlçe kaymakamı Mustafa Çit ise yaptığı kısa kouşmada engelli ailelerin günlerini kutladl.

  

 

Etiketler : Engelliler - gününde - 50 - engellilye - tatil - müjdesi -
YORUMLAR
 • serhat   15-12-2011 08:46

  dostum aynen katılıyorum. özürlüler okulunun kapanmasının birinci suçlusu, milli eğitim yetkilileridir. özürlülere ancak bu kadar değer verilmektedir. bu okula çok yazık oldu. çünkü günlük düşünüp, günlük karar alırsanız, bu sonuçlarla karşılaşırsınız. açın hadi bakalım nasıl açacaksınız aynı okulu.

 • genç kız   07-12-2011 22:24

  arkadaşlar ne olur ilçemize bir engelli oklu şart bu yetkili kişilere bildireim liütfen.ben engelliler okulunu okumak isteyen biriyim dua edinde ben oklu kaznayım hemde bir okul açılsın ilçemize.engellilerinde bir ortamı olsun gelin hepberaber bu işe el atalım.kızılcaörendeki okul duyduğumu göre kapanmış:((

 • Kızılcahamamlı   07-12-2011 17:30

  Yusuf ismli arkadaş gerçek ismin bumu bilmiyoruz ama şunu bilesinki ve haklısında başta Milli Eğitim Camiası olmak üzere bu okula sahip çıkamadılar ve kapanmasına neden oldular l5 'e yakın öğrencisi olan okuldaki öğrenciyi iki belirsiz kişinin iki özel okul açıp bu okulun öğrencileri ve daha nicelerini(engelli)kandırarak bu yavruların ticaret yapmaya kalktlar ve Allahtanki iki okulda bir süre sonra kapanmak zorunda kaldı ama olan Devletin resmi okuluna oldu,bu öğrencilerin dağılıp kimisinin evine kapanmasına kimisininde Ankaraya ve kazana gitmesine sebeb oldular.Burada güya herşeyi saklı ve gizli olan kısa adı RAM olan Rehberlik Araştırma Merkezine çok büyük görev düşerde ama zannetmiyorum özveri gösterip yapacaklanıda,bence oturdukları makama layık değiller ,bu binada komple onlara kaldı, isteselerdi bu resmi okula engelli öğrencileri yönlendirebilirlerdi.görevleri rehberlik değilmiydi?RAM'da bunların hepsinin kayıtları var.Kısacası bu okul kapandı gitti.kapatmak kolay amma açmak çok zor.yazık oldu.

 • Bed.Eng.Derneğinden   07-12-2011 17:15

  3.Aralık Dünya özürlüler gününde engellileri unutmayarak 5.aralıkta müzikli bir akşam yemeğinde buluşturan sayın Belediye Başkanı Coşkun Ünal'a,yemeğe katılmasıyla engellileri onurlandıran sayın Kaymakamımıza,Jandarma komutanımıza ve değerli meclis üyelerine,yemekte emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ediyoruz.Kaymakamımızın ve Belediye başkanımızın Her zaman olduğu gibi bundan sonrada engellilerin yanında olacaklarını ve bundan sonra onların günlük yaşamlarını kolaylaştırak her türlü kamu kurum ve kuruluşlardaki fiziki düzenlemeyi yapacaklarının sözünüde vermeleri ve ayrıca Belediye Başkanının 50.engelliliyi yaz ayında tatile göndereceğinin yine yeni yılda jeotermalle ısınanlara (kendi adına aboneliği olanlara) %50 indirim uygulayacaklarını belirtmeleri tüm engelli camiası arasında büyük bir mutlulukla karşılanmıştır.İnşallah en kötü günümüz böyle olur düşüncesiyle herkese engelsiz,sağlıklı ve başarı dolu mutlu yarınlar temenni ediyoruz.

 • Yaşar   07-12-2011 09:39

  Başkanınız gerçekten çalışıyor helal olsun valla

 • Yusuf    07-12-2011 08:44

  Engellilerin bir okulu vardı üzemler tarafında ne oldu acaba açılacak falan diyorlardı

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın