Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  En uzun bayanlar günü kutlaması sona erdi
  • Facebook da Paylaş
En uzun bayanlar günü kutlaması sona erdi
  • 14-04-2009
  • 2 yorum
  • 5513 okunma
8 Martta başlayan dünya kadınlar günü kutlaması en uzn kutlanan gün oldu.Yaklaşık bir ay süren etkinlikte 2000 bin bayana istanbul gezisi düzenlendi.

8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısı ile başlatılan İstanbul gezisi geçtiğimiz gün yapılan son turla sona erdi.

Ak Parti döneminde Adem Özbekler tarafından başlatılan ve MHP nin Belediyeyi kazanması ile Coşkun Ünal’ın Belediye Başkanlığı döneminde de devam etti.

8 Martta başlayan ve 11 Nisanda son turu yapılan İstanbul gezisi sürecinde geçen yaklaşık bir aylık süreçte 2 bine yakın Bayan İstanbul ile tanıştı. Birçoğu ilk kez başka bir şehir görürken birçok bayanda kendi günleri için düzenlenen bu turlarda stres atmak ve gezmek amacı ile İstanbul’a gittiler.

Geçtiğimiz gün son turu gerçekleştirilen gezide 7 otobüs birden kalktı. Bütün otobüslerin dolduğu bu son geziye de bayanların ilgisi büyük oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : En - uzun - bayanlar - günü - kutlaması - sona - erdi -
YORUMLAR
  • mehmet   17-04-2009 16:30

    bu gezı nın parası beledıyeden cıkıyorsa haram olsun bu memleketın vatandası olarak yzıklar olsun da gıdenlere,

  • Rıfat ZENGİN   15-04-2009 03:28

    Bu gezileri ben çok önemsiyorum.Kızılcahamamı çıkamayan insanlarımıza bir şanstır. Ufuukları açılır, istanbulu görürler,yol güzergahındaki il,ilçe,köyleri,dinlenme tesisleri,dogayı, yeryüzü şekilleri, tünelleri,denizi,vapurları, gece denizi aydınlatan loş ışıkları,karanlıkta denize açılan yatları,marinaları, balıkçı kayıklarını ve bir sürü güzellikleri görürler.ufukları açılır. Gelişmeleri görürler, kendilerine cesaret gelir, çalışan, mütşebbis kadınların neler yaptıgını ,kendilerininde yapabilecegini ,güven gelir. Bence çok olumlu. Fakat daha kendi yörelerimizi zenginliklerimizi, tarihimizi bilmezken ,önceligin taşlıcadan Anadolu efsanesinin başlangıcı Kırmızı ebe, Oruç GAZİ, GELİN KAYASI, Üçbaşdaki Abdul ÇEMİL Türbesi Çamlıderedeki Şeyh Semerkandi hazretleri,Başköy kalesi, ali cin deresi magaraları, Gebeler Camii, Höyükler vede birçok tarihi vemesire yerleri görülmeye deger. Kara göl,güvem ve çubuk daki. Yaylalarımız, Işık dagı. Daha sonra ÇANAKKALE. Gençligimiz görmeli ki bu vatanın ne zorluklarla korundugunu, yekmegin olmadıgı askerin sabah su,ekmek ögle üzüm hoşafı ekmek,akşamları bazen aç yatıldıgı. çaresizliklere karşı imanın zaferini gençligimizin görmesi gerektigi kaneatindeyim.gençlik görmeliki imkanlara ragmen yattıgımızı, çalışmadıgımızı, daha çok var.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın