Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Emrullah İşler Maç sonrası önemli açıklamamda bulundu
 • Facebook da Paylaş
Emrullah İşler Maç sonrası önemli açıklamamda bulundu
 • 17-03-2014
 • 6 yorum
 • 5663 okunma

Kızılcahamam Şehir Stadyumunda Kızılcahamam spor ve Güngörensporkarşılaşmasını izleyen Başbakan Yardımcısı İşler, müsabaka sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Bazı okullara müfettişler gönderildiği, ikna odaları olduğu iddiaları konusunda neler söylersiniz?" sorusunu İşler, şöyle cevaplandırdı:

"İkna odası diye bir durum söz konusu değil. Olan hadise şu; paralel yapıya bağlı okullardaki ve dershanelerdeki çocuklara bir takım telkinlerde bulunulduğunu biz yakın çevremizden de biliyoruz. Her gittiğimiz yerde de siyaset yapıldığına dair ve çocukların yönlendirildiğine dair, siyaset yapıldığına dair bize kesin bilgiler ulaşıyor, velilerden şikayetler geliyor. Bazı velilerin Mİlli Eğitim Bakanlığına yaptığı şikayet neticesinde rutin denetleme faaliyetleri yapılmak isteniyor. Bu yapılmak istenen faaliyette orada bir şekilde birilerinin organize edilmesi neticesinde engelleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamada da bu durum gayet açık şekilde ortaya çıkıyor. Ama her zaman olduğu gibi bu yapı yalana ve iftiraya,takiyeye sarılarak ikna odaları kuruldu şeklinde bir açıklamada bulundu.

Aslında ikna odalarını onlar kendi okullarında, dershanelerinde ve yurtlarında maalesef yapıyorlar. Bu ikna odalarından rahatsız olanlarda zaman zaman yurtlardan ayrılanlar oldu, bazı çocuklarda çaresizlik içinde gidecek yer bulamadıkları için onların yapmış oldukları baskıya tahammül etmek durumunda kalıyorlar. İkna odası kurulması konusu bizim hükümetimizde söz konusu olamaz, kabul edilemez. Hukuk çerçevesinde Milli Eğitim'e bağlıözel okullar denetleniyor. Şikayet üzerine de, rutin olarak da denetlenebilir. Bu işleminyapılmasına müsaade edilmediğini, gazetelerdeki ifadelerden Milli Eğitim'in yaptığı açıklamalardan da görüyoruz. Adeta şiddet ve baskı uygulanarak devlet görevlilerinin, müfettişlerin görevini yapması da engellenmiştir. Bu da bir suçtur, bunun da gereği yapılır. Temenni ederiz ki okullara dershanelere ve yurtlara siyaseti sokmasınlar.

Bugüne kadar böyle şikayetler olmadı. Özellikle bu yapının okullarında dershanelerinde siyaset yasaklanırdı, şimdi ne oldu da ortaokul, lise, üniversite çocuklarına propaganda yapılıyor? Bu soruyu sormamız lazım. Buna da o yapının cevap vermesi lazım. Geçmişte siyasi konularda çok hassas olanların şimdi içine düştükleri çıkmazdan kurtulmak için böyle bir aktif olarak propagandaya yönelmeleri çok manidar. Halkın takdirlerine sunuyorum."

"YİNE ÇARK ETTİ"

Bir gazetecinin "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalında Esed'i desteklemiyoruz ifadesi hakkında ne düşünüyorsunuz? sorusunu, İşler, "Kılıçdaroğlu televizyon programında yine çark etti. Bildiğiniz gibi Kılıçdaroğlu'nun çarkları çok meşhurdur. Halbuki biz Türkiye olarak diplomatik ilişkiyi kestikten sonra baktık ki CHP'de bir Esed sevgisi hasıl oldu. Ondan sonra da ardarda heyetler gönderdiler, milletvekillerinden heyetler gitti. Hatta resim çekme yarışına girdiler basına da yansıdı. Dolayısıyla milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Dün de dediği ifade şuydu, 'halkını katleden birisine biz iyi adam diyemeyiz' dedi. Peki o zaman o halkını katlederken on binlerce insanı öldürdükten sonra oralara o heyetleri göndermenin onlara psikolojik, manevi destek olmanın gerekçesi neydi? Kaldı ki o heyeti oraya götüren kişinin de Reyhanlı olayının faili olması da çok manidar. Dolayısıyla her zaman olduğu gibi Kılıçdaroğlu yine çark etti. Bizim hükümet olarak politikalarımızın da ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu. Biz halkını katleden, zulmeden çoluğu çocuğu öldüren insana destek olmayız. Bundan dolayı ilişkilerimizi kestik. Onlar maalesef şimdi artık aradan 3 sene geçtikten sonra bu ifadeyi kullanıyor. 'Halkını katleden insana biz iyi insan diyemeyiz' ifadesini kullandı. Bu aslında aynı zamanda Kılıçdaroğlu'nun ve CHP'nin geriye dönük izlediği politikaların ne kadar yanlış olduğunun kabulü olarak ben bu açıklamayı alıyorum" diye yanıtladı.

YORUMLAR
 • Has kızılcahamamlı   17-03-2014 17:49

  chp+mhp bu millete ne zaman hizmet etmişki,bunları düşünmek bile insan istemiyor,kaos,kargaşa,sokak çatışmaları ,yoksulluk,sefalet ve ekonumik krizlerdir bu millet bunları ne çabuk unutuyor pes doğrusu.herkes aklına başına devşirsin.

 • sedat   17-03-2014 12:01

  bu zamana kadar nerdeydiniz?size hizmet ederken iyiydi, şimdi mi kötü oldu.

 • kizilcahamamli gurbetci   17-03-2014 10:20

  Pes dogrusu

 • Sakıncalı Piyade   17-03-2014 08:21

  Şimdi akla bir soru geliyor: Çoluğun çocuğun siyasete karıştırılması hoş mudur? Yok değilse sağda solda mitinglere okullardan çocuk toplayıp götürmenin sebeb-i hikmeti nedir? Adama sormazlar mı bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diye? Bu milleti bu kadar mı aptal buluyorsunuz ki böyle gözünün içine baka baka kandırma çabalarındasınız?

  0

  0

  • çakıcı   18-03-2014 03:49

   millet adına seçılmiş olanlar konuşuyor zaten...sen akıllı millet aptalmı yani...

   0

   0

 • Veysel BAYRAM   17-03-2014 01:02

  Muhterem Başbakan Yardımcım Muhterem Hocam. AK PARTİ İKTİDARLARINDA EDİNDİĞİMİZ TEÇRÜBE CHP MHP BDP VE LİDERLERİ İLE vatanımızın milletimizin devletimizin demokrasimizin SELAMATİ İÇİN BİR ANLAŞMANIN BİR UZLAŞMANIN MÜMKÜN OLMAYACAĞIDIR.. Bu Gerekçe ile, Güçlü iktidar Güçlü Türkiye modelinden korkan CHP MHP BDP (Asıl korkuları bile istikrar sürdüğü sürece biz asla iktidar ve hatta koalisyon olamayız./-/ Vatanı batırsak da iktidar ve hatta koalisyon biz olalım anlayışı) İktidarınızın ve TÜRKİYENİN dahada güçlenmesini önleyebilmek için suni gündemlerle elinizdeki & 52 millî irade gücünü kullandırtmadan yasama süresini israf ettirmeye çalışıyorlar.***** Muhterem Hocam. TBMM Genel Kurulunun ve Komisyonlarının Toplantı ve KARAR Yeter Sayısı bellidir. Buralar ŞOV YERİ DEĞİLDİR, TERÖR ESTİRİLEMEZ, MİLLETİN KÜRSÜSÜ İŞGAL EDİLEMEZ. Bu gerekçelerle; CHP MHP BDP’ nin oyalama taktikleri dikkate alınmadan % 52 milli irade gücü sonuna kadar kullanılarak AYNEN HSYK yasasının çıkarıldığı gibi MİLLETVEKİLLERİNİN (Teröriste - Mafyaya – Kaçakçılara ve tüm illegal oluşumlara örnek olan, cesaret veren, destek olan) TBMM Genel Kurulunda – Komisyonlarda ve Sokaklarda estirdikleri siyasi terörü önleyecek yasalar başta olmak üzere AK PARTİMİZİN lüzumlu göreceği diğer yasaların da çıkarılması Demokrasimizin VATANINIMIZIN MİLLETİMİZİN DEVLETİMİZİN SELAMETİNİN olmazsa olmazıdır. Dilek ve temennisi ile ALLAH (c.c) yolunuzu bahtınızı açık etsin. ALLAH (c.c) Yâr ve Yardımcınız olsun (Amin)

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın