(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 04.01.2013 - 22:51, Güncelleme: 04.01.2013 - 22:51

Emek ve dayanışma günü kutlu olsun

 

Emek ve dayanışma günü kutlu olsun

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal “çalışanların huzurlu ve mutlu bir hayat sürmeleri idarecilerin görevidir” dedi.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal “çalışanların huzurlu ve mutlu bir hayat sürmeleri idarecilerin görevidir” dedi. Yüce Allah (cc) Kur’an-ı Kerim’de"İnsan için ancak çalıştığı vardır."(Necm,53/39) ve Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (sas) "Çalışanın ücretini alın teri kurumadan veriniz." (İbni Mace, Ruhun,4) buyurduğunu hatırlatan Genel Başkan Ünal; “Toplumların huzurlu yaşabilmeleri için her alanda adaletin tesis edilmesi gereklidir. Şerefli olarak yaratılmış insanın kendi onuruna yaraşır bir şekilde hayat sürmesi esastır. Çalışma hayatı da bu onurlu hayatın bir parçasıdır. Çalışanlar arasında huzurun olabilmesi için Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) şu uyarısına dikkat çekmemiz gerekir. Peygamberimiz şöyle buyurmaktadır: "Daha ehil ve liyakatlisi varken yakınlık sebebiyle bir başkasını tercih ve istihdam eden kimse Allah'a, Resulü'ne ve bütün müslümanlara karşı hâinlik etmiş olur" (Hakim, Müstedrek, IV, 192) Çalışanlar sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti ve çabası içerisinde olmalıdırlar. Konu ile ilgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sas) şöyle buyurmaktadır: "Muhakkak ki Allah Teâlâ sizden birinizin yaptığı işi sağlam yapmasından hoşnut olur" dedi. Genel Başkan Ünal şöyle devam etti; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü vesilesiyle; Her düzeydeki yetkililerin çalışanlar arasında ayrım yapmamalarını, Güvencesiz olarak işçi çalıştırmamalarını, Adaleti, hakkaniyeti ve sevgiyi tam olarak sağlamalarını, Keyfi olarak haksız ve hukuksuz yer ve iş değişikliklerinden vaz geçmelerini, İnsan onuruna yaraşır bir ücret sisteminin oluşturulmasını Bir kez daha hatırlatıyoruz. Bütün çalışanların Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.”
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal “çalışanların huzurlu ve mutlu bir hayat sürmeleri idarecilerin görevidir” dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal “çalışanların huzurlu ve mutlu bir hayat sürmeleri idarecilerin görevidir” dedi.

Yüce Allah (cc) Kur’an-ı Kerim’de"İnsan için ancak çalıştığı vardır."(Necm,53/39) ve Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (sas) "Çalışanın ücretini alın teri kurumadan veriniz." (İbni Mace, Ruhun,4) buyurduğunu hatırlatan Genel Başkan Ünal;

“Toplumların huzurlu yaşabilmeleri için her alanda adaletin tesis edilmesi gereklidir.

Şerefli olarak yaratılmış insanın kendi onuruna yaraşır bir şekilde hayat sürmesi esastır. Çalışma hayatı da bu onurlu hayatın bir parçasıdır.

Çalışanlar arasında huzurun olabilmesi için Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) şu uyarısına dikkat çekmemiz gerekir. Peygamberimiz şöyle buyurmaktadır: "Daha ehil ve liyakatlisi varken yakınlık sebebiyle bir başkasını tercih ve istihdam eden kimse Allah'a, Resulü'ne ve bütün müslümanlara karşı hâinlik etmiş olur" (Hakim, Müstedrek, IV, 192)

Çalışanlar sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti ve çabası içerisinde olmalıdırlar. Konu ile ilgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sas) şöyle buyurmaktadır: "Muhakkak ki Allah Teâlâ sizden birinizin yaptığı işi sağlam yapmasından hoşnut olur" dedi.

Genel Başkan Ünal şöyle devam etti;

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü vesilesiyle;

Her düzeydeki yetkililerin çalışanlar arasında ayrım yapmamalarını,

Güvencesiz olarak işçi çalıştırmamalarını,

Adaleti, hakkaniyeti ve sevgiyi tam olarak sağlamalarını,

Keyfi olarak haksız ve hukuksuz yer ve iş değişikliklerinden vaz geçmelerini,

İnsan onuruna yaraşır bir ücret sisteminin oluşturulmasını

Bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bütün çalışanların Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.