Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ekmeğe bugünden itibaren zam geldi
  • Facebook da Paylaş
Ekmeğe bugünden itibaren zam geldi
  • 01-10-2018
  • 1 yorum
  • 5808 okunma
Ekmek bugünden itibaren 1 liradan 1,25 TL ye çıktı.

Simitten sonra ekmek fiyatlarına da zam geldi. Ankara'da ekmek fiyatları yüzde 25 arttı.  Ankara'da bugünden itibaren 200 gram ekmeğin fiyatının 1 liradan 1.25 TL'ye yükseldi. Kızılcahamam Esnaf Odası Başkanı Mustafa KELEŞ Fırıncıların  ekmek fiyatlarını 2 yıldır arttırılmadığına dikkat çekerek son günlerde un, susam, elektrik, su ve doğalgaza yapılan zamların ardından, işçilik giderleri nedeniyle ekmek maliyetlerinde ciddi bir artışın söz konusu olduğuna işaret etti. 

Kızılcahamam'da bazama fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı, 400 gr bazlama 1.50 TL den satılıyor.

UN İHRACATI SINIRLANMIŞTI

Eylül ayı başında 50 kilogramlık unun fiyatı 75 TL'den 95 TL'ye çıkmış, yüzde 26.6 zam üzerine Ticaret Bakanlığı'ndan müdahale gelmişti. Bakanlık Dâhilde İşleme Rejimi (DIR) dışında gerçekleşen un ihracatına sınırlama getirmişti. Sınırlama getirilen un ihracatının payının, Türkiye'nin toplam un ihracatının yaklaşık yüzde 1'ini oluşturduğu ve fiyat istikrarının sağlanmasını müteakip sona erdirileceği açıklanmıştı.

Etiketler : Ekmeğe - bugünden - itibaren - zam - geldi - -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
  • samet   01-10-2018 18:55

    en azından ekmeğe dokunmayın millet ekmekle karnını doyururken onda bile gözünüz var bu zamların sorumlusu dik durdu ya fırsatçılara kol kanat gerdi her zamn yaptığı gibi onun yalakalarıda kına yakar artık

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA