Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Eğitim Bir Sen basın açıklaması yaptı
 • Facebook da Paylaş
Eğitim Bir Sen basın açıklaması yaptı
 • 05-02-2012
 • 6 yorum
 • 5414 okunma
Eğitim bir sen Kızılcahamam temsilciliği önceki gün istanbulda bir öğretmen arkadaşlarının öğrencisi tarafından bıçklanmasını protesto etmek amacı ile Kızılcahamam lisesi bahçesinde basın açıklamas yaptı.

Eğitim bir Sen Kızılcahamam temsilciliği önceki gün istanbulda bir öğretmen arkadaşlarının öğrencisi tarafından bıçaklanmasını protesto etmek amacı ile Kızılcahamam lisesi bahçesinde  basın açıklamas yaptı.

Eğitim bir Sen ve Türk Eğitim Sene ait öğretmenlerin katıldığı basın açıklamasında olay şiddetle kınandı

 

Etiketler : Eğitim - Bir - Sen - basın - açıklaması - yaptı -
YORUMLAR
 • Hacı ÜNAL   07-05-2012 11:06

  Benim özgüven sorunum falan yok. Her yerde her ortamda konuşacağımı beni tanıyanlar bilir.Biz iilk derse girmeden bu açıklamayı yapalıım diye diğer sendikadaki arkadşlara teklif ettik. Onlar Katılmayınca arkadaşlarla istişare ettik ve öğle arası açıklamaya karar verdik amacımızda çocukların bir dersi gitmesin istedik. Niyetimiz ne sendikamızın reklamını yapmak nede gösteriş yapmaktı.Sendikamızı gösterir bir afişlede çıkmadık.Lisenin bahçesine geldiğimizde arkadaşlar pankart çıkardı bizde bayrak çıkarılım diye diyerek bayraklarımızı açtık. Basın açıklamasını yaptıktan sonrada sendikamızın adını bile zikretmeden arkadaşlara sizde bir şey söyleyecekmisiniz diye teklifte bulunduk. Orada konuşmayan arkadaşlar sonradan açıklama yaptılar saygı duyarız haber sitelerinede hep bir grup öğretmenin açıklaması diye söyledik. Basın açıklamamız aşşağıdadır. Yorum yaparken bilerek yapmak lazım. Saygılarımla Bu gün burada İstanbul Esenyurt’ta Nazife ÇEKCEN isimli öğretmene sınıfta bir öğrencisi yapılan bıçaklı saldırıyı kınamak için toplanmış bulunmaktayız. İnsanların kendi çocuklarına bile gereken sevgiyi göstermekte zorlandığı bir ortamda, 40-45 kişilik sınıflarda her bir öğrencisine ayrı sevgi gösteren, daha iyi eğitim almaları adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimize uygulanan şiddeti kabul etmemiz mümkün değildir. Yaşanan bu saldırı, eğitim çalışanlarının vicdanını yaralamıştır. Biz şiddetin her türlüsüne, nereden ve kimden gelirse gelsin karşıyız. Biz öğretmene uzanan eller kırılsın diyemiyoruz. O ellerin ıslah edilmesi için gereken yapılsın. Sorun sadece güvenlik politikaları yönünden ele alınmamalı, şiddetin nedenlerini ortadan kaldıracak tedbirlere ağırlık verilmelidir. Okullarda ortaya çıkan bu tür olayların gerekli yasal düzenlemeler hayata geçirilmediği müddetçe yaşanmaya devem edecektir. ‘‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’’ sözünü düstür edinerek ‘‘Alimleri peygamberlerin varislerini sayan’’ bir medeniyet evlatları olarak meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı esefler kınıyor. Bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Eğitim Bir Sen Kızılcahamam İlçe Temsilciliği

 • abidin   06-05-2012 17:32

  Sonuç olarak 'Dostlar Eylemde Görsün' mantığıyla yapılmış bir açıklama. Eğitim Bir Sen'den beklenen tarzda abileri kızmasın diye öğlen arası yapılan, iktidara, bakanlığa en ufak bir laf edilmeyen bir açıklama,,, 'Kendilerinden Bekleneni Yaptılar' diyorum.Rollerini iyi oynadıkları için onlar alkışlıyorum(!) ( Bu arada Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisinin öz güven problemi var herhalde; açıklamayı kendisi neden yapamıyor?)

 • murat   06-05-2012 17:29

  Arkadaşlar düzenlemeyi Eğitim Bir Sen yapmış ve olayın ehemmiyetine binaen Türk Eğitim Sen de katılmıştır. Öğretmene yapılan şiddete her kesimin ses çıkarması gerekir. Fakat görüyorum ki içinde fitne tohumları olan ve bu tohumları ekmeye çalışan arkadaşlarımız var.Bu kişileri öncelikle insan olmaya ondan sonrada öğretmen olmaya çağırıyorum.

 • cafer can   04-05-2012 12:45

  basın açıklamasını yapan eğitim bir sen ancak orada olayı protesto eden türk eğitim sen ve eğitim bir sen. yani haber doğru fakat eksik.

 • HOCA   04-05-2012 08:25

  Kızılcahamamlı kardeş.Editörün gönlü eğitimbirsenden yana daondan.

 • Kızılcahamamlı   03-05-2012 13:47

  Haber eğitim bir sen adına ancak kullanılan resimde türk eğitim sen pankartı var ben mi yanlış okudum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın