Ana Sayfa  /  Köylerimiz  /  Eğerli Kuzören Köyü Yayla Evlerine Numara Aldı
 • Facebook da Paylaş
Eğerli Kuzören Köyü Yayla Evlerine Numara Aldı
 • 17-11-2014
 • 2 yorum
 • 66536 okunma
Eğerli Kuzören Köyü Yayla evlerine numara aldı.

Kızılcahamam'da Büyükşehire geçmeden önce numara işine bakan özel idarenin kapanmasında sonra şimdi artık numaralar Ankara Büyükşehir Belediyesi Numarataj ve Aykome birimi tarafından veriliyor.

Büyükşehire geçtikten sonra ev yapmak artık biraz zorlaşsada numara almak şimdilik kolay,Mahallelerde Tapu Fotokopisi ve Kimlik Fotokopisi, Tapusu Olmayan yaylalarda  ise sadece Kimlik Fotokopisi ile Hükümet konağında bulunan Numarataj ve Aykome birimine müracaat etmeleri halinde köylere gidip evlere numara veriliyor.

ilçeye bağlı köylerin kullandığı yaylalarda yüzyıllar boyu oturmasına, devlet bu yaylalara birçok hizmet götürmesine rağmen 2014 yılında  hala elektriği olmayan yaylaların olması insanların karanlıkta yaşamasını  uatanç verici. Bu durumda Kızılcahamam'da birçok köyümüz var biz bu köylerimizden Eğerli Kuzören Köyü ve Eğerli Alören Köyü yaylalarınde örnek vermek istiyoruz.  21.yüzyılda yazları dört ay yaylada karanlıkta kalan köylülerimiz elektrik karanlıktan kurtulmak istiyor. Eğerli Kuzören Köyü yaylasında 70 'in üzerinde kullanılan ve insanların kullandığı ev olmasına rağmen malesef elektriği yok. Köylüler yazları büyük sıkıntı yaşıyorlar, ürünle buzdolabi olmadığı için hemen bozuluyor, Şehirde elekrtik olmayınca hayat durur burada da hayat duruyor am gören olmuyor.

Eğerli alören köyü Kuzören köyüne 1,5 - 2 km mesafede burada yaylada su kuyunda kullanılmak üzere çekilmiş bir elekrik hattı var, ama Tedaş bu hattan yayla evlerine elektrik vermiyor, bu da garip bir çelişki, bu ülkenin doğusunda kaç elektrik kullanımı % 70-80 lere ulaşmış Elektrik şirketleri vatandaşın abone olması için kampanyalar düzenlerken, kaçak elektriği asker polis ile kesmek için mücadele verirken, aynı ülkenin batısında beni abone yap ben elektrik paramı ödeyim burası benim dedemin, babamın 100 yıldır kullandığı evim demesine rağmen abone yapılmıyor. Buda garip bir çelişki 

Bunun için yayla evlerine numara alan bu köylerimizin tek isteği yayla evlerine elektriğin gelmesi.

 

Etiketler : Eğerli - Kuzören - Köyü - Yayla - Evlerine - Numara - Aldı -
YORUMLAR
 • özbeklerli   18-11-2014 15:48

  benim anlamadığım bu köy nasıl oluyor da yaylaya ev yapabiliyor imar izni filan varmı yok iyi güzel hoş yapsınlar da bizim köyde kimse bi çivi dahi çakamıyor ev yapmaya kalkanların ki hep yarım kaldı. Biz köye ev yapamıyoruz bu köy yaylaya yapabiliyor. Mükerrer ev yerlerine ev yapabiliyoruz ancak yani eski dedelerden kalan evi yıkıp yerine yapılabiliyor ondan da yüz tane ortak çıkıyor birisi razı olmasa yapamıyorsun. Boş bi arsa tarlaya filan tapu alıp ev yapamıyorsun. Bilmiyorum şehirler bu yüzden kalabalık galiba köyü dönüşü devlet teşvik etmeli ki şehirler bir nebze de olsa azalsın ama malesef millet köye ev yapamadığı için şehirler dolmuş taşmış millet birbirinin üzerine basarak yürüyor.

  0

  0

  • ahmet   04-02-2016 15:32

   kim izin vermiyor kardeş valilik mi belediyemi tşk

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın