Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Eğerli Alören Köyünde Yangın, İtfaiye'nin Suyu Bitti 6 Ev 3 Samanlık Yandı
  • Facebook da Paylaş
Eğerli Alören Köyünde Yangın, İtfaiye'nin Suyu Bitti 6 Ev 3 Samanlık Yandı
  • 15-04-2020
  • 1 yorum
  • 4788 okunma
Eğerli Alören köyünde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüyerek 6 ev ve 3 samanlığın yanmasına neden oldu
Kızılcahamam Eğerli Alören Köyünde Bugün öğle saatlerine doğru Hasan AKBAŞ'A ait evde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 
 
Eğerli Alören köyünde çıkan yangını farkeden köylüler durumu ifaiyeye haber verdi.Ankara Büyükşehir Belediyesi Kızılcahamam İtfaiye amirliğine bağlı ekipler, ile Kızılcahamam ve Çerkeş Orman İşletme müdürlüğüne ait Arazöz kısa sürede yangına müdahale etti. Daha sonra Ankara ve Kazandan da Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına katıldı.
 
Kızılcahamam'da tek itfaiye aracı ve beş ton su kapasitesi bulunuyor, orman işletme müdürlüğüne bağlı arazözlerin de üç ton su kapasitesi var yangın söndürme sırasında bu araçların suyu bitmesi üzerine, su takviyesi yapacak tankerde olmayınca yangın büyüdü ve köyde 6 ev ile 3 samanlık yandı.
 
Kızılcahamam'da şimdiye kadar olan bütün yangınlarda aynı problem malesef yaşanıyor, İtfaiyeye yangın ihbarı yapılır yapılmaz, burada görev yapan yangın söndürme ekibi hızlı bir şekilde yangın mahaline ulaşıp ilk müdahaleyi yapıyor, burada bir sıkıntı yok fakat 5 ton su kapasitesi olan itfaiyenin bir süre sonra suyu bitince yapacağı birşeyde kalmıyor.
 
Oysa yangın ihbari gelir gelemz olay yerine itfaiye ekibi ile, su takviyesi yapacak tankerde yola çıksa, Ankara veya başka ilçelerden itfaiye çağırmaya gerek almadan tek itfaiye aracı ile yangın söndürülebilir.
 
Eğerli Alören Köyünde 6 ev ve 3 samanlık yandıktan sonra olay yerine Ankara'dan Büyükşehir Belediyesi İftaiyesine ait en az 5 su tankeri geldi. Kızılcahamam Belediyesinin Su Tankeri, Kazan'dan itfaiye ekipleri geldi.Fakat yangın zaten bitmişti.Gelen bu su tankerleri üzerindeki suyu bitirmek adına soğutma çalışmasına katıldı.
 
Kızılcahamam Haber olarak geçmişte de aynı sorunları dile getirdik, bugünde buradan dile getiriyoruz.
 
Yangın ihbarını alan itfaiye ekipleri normal süeleri içerisinde olay yerine ulaşıyor, ve canla başla yangını söndürmeye çalışıyor, itfaiyenin ilk müdahalesinde bir sıkıntı yok 
 
Sorun Şu : Yangın ihbarını gelir gelmez itfaiyenin hemen peşinden, su takviyesi yapacak bir tane tanker de yangın mahaline gitse idda ediyoruz, Ankara'dan birsürü su tankerinin bunca yolu gelmesine gerek kalmadan yangın söndürülebilir.Yoksa evler yanar ardından bukadar tanker araç ekipman olay yerine gelir sadece geldiği ile kalır. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler : Eğerli - Alören - Köyünde - Yangın - - İtfaiye'nin - Suyu - Bitti - 6 - Ev - 3 - Samanlık - Yandı -
YORUMLAR
  • Köylü   15-04-2020 07:46

    Sorun şu köydeki sokak yangın musluklarının bulunması ve bu hatta su olmaması ve bu sokak yangın musluklarının hortumlarının olmaması veya ulaşılması güç yerlerde olması taşıma su ile bu kadar olur. Yok takviye tanker yok vs vs zor işi konuşmayalım orda sokak yangın muslukları varken.muhtarlar bi haber hiçbirşeyden haberleri yok kendi zevki sefalarını sürmekten.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın