Ana Sayfa  /    /  Ege dün akşam 9 defa sallandı
  • Facebook da Paylaş
Ege dün akşam 9 defa sallandı
  • 26-01-2007
  • 0 yorum
  • 5578 okunma
Ege bölgesinde, dün akşam saatlerinden itibaren, hafif şiddette dokuz sarsıntı meydana geldi. Sarsıntıların hissedilmesiyle birlikte Aydın'da bazı kişiler dışarıya çıktı
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden alınan bilgiye göre, tespit edilen ilk deprem, dün akşam saat 22.20 sıralarında Denizli'nin Buldan ilçesinde, 3.0 büyüklüğünde oldu. Yaklaşık 1 saat sonra aynı merkezli 4.3 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi.

Bu sabah saat 06.25 sıralarına kadar aynı bölgede çeşitli büyüklüklerde altı tane artçı sarsıntı yaşandı. Kaydedilen son deprem ise saat 06.29 sıralarında, merkez üssü Ege Denizi olarak kaydedilen 3.0 büyüklüğündeki deprem oldu.

Yıkıcı olmadığı belirtilen sarsıntıların, Denizli ve Aydın illerinin tamamıyla İzmir ve Muğla'nın bazı bölgelerinde hissedildi. Gece meydana gelen 4.3 büyüklüğünde ikinci sarsıntıyla Aydın'da bazı vatandaşların sokağa çıktığı ve komşularını da uyandırmaya çalıştığı öğrenildi. Herhangi bir can kaybı ve maddi hasara yol açmayan depremler sırasında fazla tedirginlik yaşanmadığı bildirildi. Sonraki saatlerde şehir merkezinde hayat normale döndü.
Etiketler : Ege - dün - akşam - 9 - defa - sallandı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın