Ana Sayfa  /    /  Dünyabankası başkanı böyleyse!
  • Facebook da Paylaş
Dünyabankası başkanı böyleyse!
  • 29-01-2007
  • 0 yorum
  • 5477 okunma
Selimiye Camisi'ni gezen Dünya Bankası Başkanı, iki çorabının da delik ve parmaklarının dışarda olması ilginç bir görüntü oluşturdu. Wolfowitz'in çarşıyı gezerken de parası çıkmadı!

Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, Edirne'de delik çoraplarıyla camiiyi gezdikten sonra borç para alarak alışveriş yaptı.

Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tahsis etitiği iki helikopterle Edirne'ye geldi. Temasları sırasında Mimar Sinan'ın ustalık eserim dediği Selimiye Camisi'ni gezen Wolfowitz, görevlilerden bilgi aldı. Wolfowitz caminin mimarisine hayran kalırken camideki akustiği göstermek için okunan ezanı dinledi. Camii çıkışında Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfovitz'in iki çorabının da delik ve parmaklarının dışarda olması ilginç bir görüntü oluşturdu.

Selimiye Camii ziyaretinin ardından Tarihi Arasta Çarşısı'nda gezinti yapan Wolfovitz, hediyelik gümüş eşya satan bir esnaftan alışveriş yaptı. Wolfovitz'in aldığı gümüş bileklik 315 YTL tutunca pazarlık sonucu fiyatı 275 YTL'ye indirdi. Cebindeki paraları çıkarıp sayan Wolfowitz 275 YTL'yi tamamlayamayınca etrafındakilerden borç para aldı. Bunu gören esnaf ise, "Dünya Bankası Başkanı borç para mı aldı şimdi" diye espiri yaptı. Wolfowitz daha sonra onuruna verilen yemeğe katıldıktan sonra Edirne'den ayrıldı.
İHA

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın