Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Doğalgaz İhalesi yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Doğalgaz İhalesi yapıldı
 • 25-08-2007
 • 6 yorum
 • 5582 okunma
Kızılcahamam'ın özlediği ve beklediği bir hizmet daha yolda Doğalgaz ihalesi yapıldı itiraz süresi bitti sözleşme bu hafta imzlanıyor

Kızılcahamam belediye başkanı Adem Özbekler konu ile ilgili kızılcahamam habere yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Kızılcahamam turizm şehri olma yolunda hızla ilerlerken ilçemize önemli yatırımlar yapılmaya devam edilecek.İlçede 2500 konutun jeotermal ile ısındığını doğalgazın gelmesi ile birlikte termal suyu turizim işletmelerine verip doğalgaz ile ısınma gerçekleşecek ve bu ilçemizin önünü açacaktır diyen Belediye başkanı sözlerine şöyle devam etti.

Uzun zamandan beri üzerinde çalıştığımız doğalgazın ihalesi yapıldı.Bir aylık itiraz suresi vardı buda bitti önümüzdeki hafta içerisinde ihaleyi alan firma ile botaş sözleşme yapacaklar ve doğalgaz için ilçemizde çalışmalar başlayacak.

Bolu,Çerkeş ve Kızılcahamam güzergahının ihalesi yapıldı.Kızılcahamam'a Doğalgaz çerkeş üzerinden Semer,Yıldırım Hacılar,Çukurca güzergahını takip edip İsmetpaşa yönünden ilçemize gelecek dedi.

Diğer yandan doğalgazın başlaması ile birlikte dağıtım ihalesi içinde çalışmaların başlaması gerekiyor.Yetkililer ile yaptığımız görüşmede doğalgaza erken kavuşmak için ilçeye Doğalgaz gelmeden önce dağıtım ihalesinin de yapılması gerektiğini bir yandan doğalgaz boruları döşenirken diğer yandan ilçeye dağıtımın yapılması gerektiğinin altını çizen yetkililer.

Doğalgaz dağıtım işini sadece belediye yapamıyor Belediye ile birlikte özel şirketlerin kurduğu konsorsiyum tarafından yapılabiliyor bunun için şimdiden çalışmalar başlamalı uyarısında bulunuyorlar 

 

Etiketler : Doğalgaz - İhalesi - yapıldı -
YORUMLAR
 • sedat   06-09-2007 14:06

  dış merkezli hammadde kaynağı olan bir yakıt için bu kadar şimdiden sevinmek gelecekte karşılaşabileceğimiz riskleri görmemek anlamı taşır. tabiki temiz ve ucuz bir enerji kaynağıdır. ama her an kesilebilir. ))) bu düşünceden hareketle alternatif planlarıda belediye başkanlığımızın el altında tutması gerekir. ilçe olarak top yekün geçelim ve inşallahda iyi olur. ama bir olumsuzluk durumunda kısa sürede devreye geçebilecek alternatif planlarda üretelim. inanki iyi olur.

 • yildirim   02-09-2007 19:51

  Kızılcahamam için çok önemli bir olay.Suyun tamammen turizme aktarılamsı akıllı bir olay.Kızılcahamamın ilerlemesi için büyük bir kazanç.Ancak ileriye dönük olarak sadece ilçemiz için acaba turizm yeterlimi? Yeterli olması için doğal gazın iyi değerlendirilmesi gerekir.İlçemizi daha cazip hale getirecek projeler bulmak lazım.Buda bütün kızılcahamamlıların projelerini bizlerle paylaşması ile olur.Hepimize hayırlı olsun.Teşekkürler başkan.

 • ramazan   01-09-2007 23:21

  sayın başkan nım herseyi yapıyorsunuz vede yaptınız siz teşekkür ederim vede başarılarınızın devamını bekleriz biz gençeler olarakta sizde geçen için spor salonu açılmasını istiyoru bu spor salanu da hertürlü spor malzemesini bulunmasını bu spor salonu da tutun volley bol basket ,tenis,yüzme sporu,tekfando ve daha bir çok sporun olacagı bir spor salonu istiyoruz eger bizinm de bu istegimizi yaparsanız sizden allah rası olsun . biliyoruz siz başkanımız biz gençerin bu isteginde yapacagınısı ve bizlerin kalbini kırmayacagınızı.şimdiden size teşekkür ederiz. kızılcahamam izci gençlik koları bşk

 • bedensel engelliler derneği   26-08-2007 11:54

  işte kızılcahamam,işte hizmet ve işte başkan,daha bu millet ne istiyor,yok,yok,hizmet geliyor,su,toki,doğalgaz,yollar,kaldırımlar,çocuk parklar,modern terminal,(birde otobüsler konulursa bu iş tamam)düğün salonu,daha neler neler,hizmette sınır yok.bu hızla devam et başkan kim ne derse desin ,sevgiler,saygılar.

 • engin   26-08-2007 01:41

  jeotermal aboneleri abonman ücretlerini gerimi alacak yoksa o abonmanlar dogalgaz aboneliğine mi sayılacak sayın başkanımdan acılen öğrenilmesini istiyebilirmiyim iyi çalışmalar

 • MERDİN   25-08-2007 20:35

  KIZILCAHAMAM'IM EN İYİLERİNE LAYIKTIR. HAYIRLI OLSUN

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın