Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Doğal gaz Kışa Hazır. Siz hazır mısınız?
 • Facebook da Paylaş
Doğal gaz Kışa Hazır. Siz hazır mısınız?
 • 09-07-2013
 • 5 yorum
 • 5570 okunma
Kızılcahamam Gaz bugün ilçede yapımı devam eden Doğalgaz çalışmaları ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Sultan sofrasında düzenlenen toplantıya Kızılcahamam Gaz genel müdürü Oğuzhan Soysal, Belediye Başkanı Coşkun Ünal doğalgaz yetkilileri ve firma çalışanları katıldı.

Doğalgaz Kışa Hazır. Siz Hazırmısınız?

Kızılcahamam Gaz bugün ilçede yapımı devam eden Doğalgaz çalışmaları ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Sultan sofrasında düzenlenen toplantıya Kızılcahamam Gaz genel müdürü Oğuzhan Soysal, Belediye Başkanı Coşkun Ünal doğalgaz yetkilileri ve firma çalışanları katıldı.

Doğalgaz Ana Hattı %95 bina bağlantıları, bina bağlantıları ise % 85 yapıldı

Kızılcahamam’da Doğalgaz Proje müdürü Oğuzhan Soysal yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Kızılcahamam Gaz ilçede altyapı çalışmalarına 6 ay önce başladı firma ilçede şehir içi 8.300 metrelik Çelik Ana Hat işinin % 98 ini yani  8.100 metresini tamamladı ve 200 metrelik bir kısım kaldı. Diğer yandan 83,500 metrelik Pe Hat (plastik boru) hattının ise 70,600 metresini tamamladı 12.900 metrelik az bir yerimiz kaldı. Biz böyle kışa girmeden her eve Doğalgaz verecek şekilde çalışmalarımızı sürdürürken Kızılcahamam bize sahip çıkmıyor” dedi.

Soysal konuşmasına şöyle devam etti. Bizim ilçeden yapmamamız gereken 100 km lik bir hat vardı biz bunu 20 km, 20 km olarak beşe böler her yıl 20 km sini çok rahat bir şekilde yapardık, fakat biz bu beş yıl sürede yapacağımız işi 6 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdik, sayın başbakanımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek ve 3 Kasımda yapılacak açılışa yetiştirmek için bütün gayretimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz, biz böyle gayretli çalışırken Kızılcahamamlılarında bize sahip çıkmasını bekliyoruz, diyen soysal konuşmasında abonelik işleri çok yavaş ilerliyor, durum böyle olunca bu bize bazı tedbirler almamıza neden oluyor, Kızılcahamamlılar bize sahip çıksın abonelik işleri devam etsin bizde kalan yatırımlarımızı tamamlayalım” dedi.

Doğalgaz Kullanan bir evde aylık Tüp ücreti 10 TL yi geçerse faturayı ben ödeyeceğim

Kızılcahamam Gaz genel müdürü Oğuzhan Soysal yaptığı açıklamada ortalama bir eve ocak ve şofben için yapılan bağlantı ücretinin 500-600 TL civarında olduğunu dile getirerek, bu yapılan maliyeti bir yıl içerisinde Doğalgaz amorti edeceğini dile getiren genel müdür Sosyal eğer Doğalgaz Kullanan bir evde aylık Tüp ücreti 10 TL yi geçerse faturayı ben ödeyeceğim diyerek bu konuda ne kadar iddialı olduklarını da dile getirdi

Kızılcahamam Gaz olarak İsmet paşa mahallesinde yapımı devam eden şehir besleme ve basınç düşürme istasyonunda yapılan çalışmaları da basın mensuplarına gezdiren Oğuzhan Soysal 30 yıl boyunca Kızılcahamam ilçesinin doğalgaz ihtiyacını karşılayacak şehir besleme ve basınç düşürme istasyonumuzu getirip inşaatının % 95 ini bitirdik önümüzdeki hafta Botaş’dan bir heyet gelecek yüksek basınç boru hattıyla bizim borumuz arasındaki 70 metrelik mesafeyi yaptığımız zaman buradaki çalışmalarımız tamamlanacak” dedi.

İnşaat işi tamamlanan doğalgaz arıza 187 ihbar ve acil müdahale merkezi kontrol merkezini de gezdiren genel müdür burası bizim en önemli merkezimiz vatandaş bir arıza bildirdiğinde 15-20 dakika içerisinde olaya müdahale etmeyi planlıyoruz burada vardiyalı 24 saat üçer kişi hazır bekleyecek 2,5 milyon dolarlık yatırımın yapıldığı iki bina arasında bulunan 10 metrelik alana 13 km uzunluğunda kablo döşenecek olması yatırımın ne denli maliyetli olduğunu göstermesi açısından önemli.

Kızılcahamam’lı Doğalgaza kesinlikle sahip çıkar ama biraz eli ağırdır son dakikacıdır.

Türkiye’de termalden geçim yapıp da doğalgaz bağlanan tek ilçe Kızılcahamam bizim ilçemiz bu nimetin farkında mı ? bence farkında Doğalgaza sahip çıkar mı kesinlikle çıkar, ama biraz eli ağırdır, biraz son dakikacıdır bizim adamımız, son dakikaya kadar bekler öyle iş yapar, şimdi ben yıllardır Kadir bey de oturdum Kadir bey mahallesine hayatta Doğalgaz gitmez, Kızılcahamam’da jeotermalin bundan sonra abone yapması da mümkün değil, mevcut abone sayısının üzerine çıkması da mümkün değil, böyle bir durumda sana Doğalgaz gibi bir nimet gelmiş, biz kolay bulduğumuz için mi sahip çıkmıyoruz, geçen yıl doğalgaz gelse abone olurmusun dense binlerce insan abone olurum diye çıkar,  ama şimdi Doğalgaz geldi ya artık ağırdan alıyorlar, ama insanlar doğalgaza sahip çıkarlar, Doğalgazın kadir kıymetini bilirler diyen Belediye Başkanı Coşkun Ünal ise yaptığı konuşmada bizim insanlarımızın genel özelliği bu hep son dakikayı bekleriz ve son dakika iş yaptırmayı severiz, ben bakıyorum sağa sola bir sürü insan evine hat çektiriyor ama soruyorum hiç kimsede abone olmamış, altı aylık süreçte abone sayısı 200 son bir hafta içerisinde aldığımız abone sayısı 200  bu daha da artar, evin içerisine yapılan kalorifer tesisatı 4-5 bin lira gibi ek bir maliyet getiriyor bu biraz zorluyor, biz insanlara söylüyoruz abone ol ister yak, ister yakma sıkıntı yok, ama abone olursan en azında firmayı teşvik edersin, firma burada 5-6-7 bin aboneye ulaşacağım der ona göre çalışmasını yapar, zaten yapacağı kadar yatırımını yapmış, 1000 abone olsa senin vereceğin 350 TL para onun 3,5 milyon yapar onun yaptığı yatırımın 10 da biri bile değil dedi.

Koçoğlu firması tarafından Kızılcahamam’da Lisans süresi boyunca hedeflenen abone sayısı 12.000 2013 yılı sonunda hedeflenen abone sayısı 2.500 abonelik ücreti 335 TL + KDV Yatırım maliyeti 13 Milyon 500 Bin TL,

Doğalgaz aboneliklerinde kolaylık sağlanacak

Doğalgaz aboneliklerinde bazı kolaylıklar yapılacağını dile getiren Oğuzahan Soysal daha önce kredi kartı olmayan birisinin başkasının kredi kartı ile ödeme yapamıyordu, artık bunu çözdük, bundan sonra abone olabilecekler, ödemelerde de kolaylıklar yapacağız,dedi 

 

Etiketler : Doğal - gaz - Kışa - Hazır. - Siz - hazır - mısınız? -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • Kızılcahamamlı   10-09-2013 11:05

  Bir kaçı hariç diğer otogaz istasyonlarındaki kaçak dolumlar a ceza yazılmadıkça doğalgazdan randıman alınmaz Artık gündüz bile dolum yapılmaktadır

 • Ahmet H.   09-09-2013 13:15

  Bir an önce doğalgaz bağlattırmak çok mantıklı.İster hem ısınma hem ev tüpü sohben tüpü olarak yada sadece ısınma olmadan mutfak-şohben tüpü olarak bile olsa bir an önce apartman bağlantıları yapılmalı ve evlerimize dağalgazı getirmeliyiz. Her türlü çok avantajlı.Geç kalmadan bir an önce bağlatın sayın hemşerilerim.Düşünsenize normalde ayda iki tüp 140-150 liraysa.Okadar doğalgaz kullanıldığında 10-15 lira aylık ödenecek.Bu çok büyük nimet.

 • KIZILCAHMAMLI   08-09-2013 12:17

  sayın yetkililer siz vatandaşla dalgamı geciyorsunuz bir önceki yani bir iki hafta önceki haberdede dogalgaz yatırımları durduruldu abone sayısı az diyordunuz ne olduda tekrar bu haberi yapmaya karar verdiniz bir durduruldu bir hazır bu ne iş bir karar verinde vatandaşda ona göre ya obune olsun ya kömürünü alsın malum kış yaklaşıyor havalar sogudu sizin bu tutarsız açıklamalarınız yüzünden gene olan vatandaşa olacak her şeyde oldugu gibi dogalgazında cılkını çıkardınız::::

 • veysel hayran   08-09-2013 10:38

  Veysel bayram her habere yorum yapmak zorundamısın.madem bu kadar bilgilisin kendine bir site aç burada insanları bilgilendir.kardeşim her konuda bilgin var. yada belediye başkanı seni danışman yapsın.bazen susmakta iyidir be abi.

 • Veysel BAYRAM   08-09-2013 00:09

  Türk Milletinin ve dolayısı le Kızılcahamamlının genel yapısı akçeli her işi son ana bırakmasıdır.HAVALAR BİRAZ DAHA SOĞUSUN ABONE KAYDINA ve bağlama işlerine yetişemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Biz doğalgazı mutfakta banyoda kullanmak üzere hazırız ve Apt.yöneticilerinin hazır olmasını bekliyoruz dilek ve temennisi ile.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın