Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri Şehitlerini Unutmadı
  • Facebook da Paylaş
Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri Şehitlerini Unutmadı
  • 09-10-2016
  • 0 yorum
  • 5597 okunma
Kızılcahamam Cumhuriyet İlkokulu öğrenci, öğretmen ve velileri şehitlerimizi unutmadı

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde ilkokul öğrencileri, üzerinde demokrasi şehitlerinin isimlerinin ve resimlerinin olduğu uçurtmalarla şehitleri andı.
Kızılcahamam Cumhuriyet İlkokulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerinin hazırladığı 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma Etkinliği Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinliklerde Okul Müdürü Ertuğrul İpek konuşma yaparak, öğrencilere 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bilgiler verdi. Öğretmen Dursun Çalışkan ise okuduğu ’Şehitler Geliyor’ şiiri ile duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Program öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam etti.
Okulun hazırlamış olduğu pankart, afiş, yazılar, bayraklar ve uçurtmalarla kalabalık bir grup, Şehit ağacına kadar demokrasi yürüyüşü yaptı. Yürüyüş sırasında öğrencilerin, “Şehitler ölmez Vatan bölünmez, Ya Allah, Bismillah Allah’ü ekber!” nidalarına esnaf ve vatandaşlar alkışları ile destek verdi.
Şehit ağacı önünde toplanan öğrenci ve velilere, burada asılı olan künyeler ve künyelerin sahipleri hakkında okul müdürü bilgi verdi. Öğrenci ve veliler buradan Mahkeme Ağacin Mezarlığına giderek demokrasi şehitlerinin mezarlarını ziyaret ettiler. Mezarlıktan ayrıldıktan sonra öğrenciler, üzerilerinde demokrasi şehitlerinin fotoğrafları olan uçurtmaları uçurdular.

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın