Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Coşkun Ünal 40 milyon borçla devrettim açıklayın
 • Facebook da Paylaş
Coşkun Ünal 40 milyon borçla devrettim açıklayın
 • 06-12-2014
 • 40 yorum
 • 5912 okunma
Kızılcahamam Eski Belediye Başkanı MHP kongresinde iktidar partisine yüklendi

MHP 10. Olağan ilçe kongresi Belediye Nikah ve toplantı salonunda yapıldı. Tek adayla gidilen seçimlerde Uğur Tekin yeniden başkan seçildi.

Toplantıya katılan eski belediye başkanı Coşkun Ünal yaptığı konuşmada Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney’i ve ekibini suçladı. Ünal şunları söyledi. Biz halef selefiz, bir önceki dönem belediye başkanıyız, seçimi kaybedeli sekiz ay oldu seçimi biz nerde kaybettiğimizi çok iyi analiz ettik, neyi nerede yapacağımızı ve hayatta kazanılacak en pahalı şeyin tecrübe olduğunu bir kere daha burada yaşadık,  ama bizim belediye ve belediye başkanını eleştirmek için daha zaman olduğunu düşündük daha sekiz ay oldu biz bir yıl geçmesi lazım bir yıl sonun da bizim durumları değerlendirmememiz lazım diye düşündük.

Fakat gördük ki durum öyle değil vatandaş bizden bazı şeylere sahip çıkmamızı bekliyor,  gerçi vatandaş bize sahip çıkmadı ama onlar kendi pişmanlıklarını böyle ifade ediyor. Sekiz ay geçti arkadaşlar, Sekiz ayda Kızılcahamam Belediyesinin yaptığı tek icraat bir tane konteyner tuvalet, tek icraat ikincisini gösterme şansımız yok, sekiz ayda Kızılcahamam’ın kaybettiği geleceği ile ilgili çok önemli şeyler var, çok farklı şeyler var ama ben ana konulara değineceğim, bu konuşmaların hepsini Kızılcahamam’ın geleceğinin ipotek altına alınmaması için yapıyorum.

Biz Yaptı Diye Kurulmuş Üniversiteleri Engellediler

Şimdi yandaş kendi parayla beslediği birkaç tane medya var fotoğraf çekiyor, şuraya gitti, buraya gitti, şuraya gitti, şuradayız buradayız, şunla görüştü bunla görüştü, Bakıyorum son zamanlarda üniversitelere de gidiyor, bizim Kızılcahamam’a kazandırdığımız bu sene öğrenime başlayacak üniversiteyi, Kızılcahamam Sağlık Meslek Yüksekokulu kurulmuştu, sadece ve sadece bizi yaptı diye getirmediler ve engellediler, engellemek içinde ellerinden geleni yaptılar, Ankara üniversitesini küstürdüler artık Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Fizik tedavi yüksek okulu hayal oldu.  

Bizim Gazi Üniversitesi ile anlaştığımız hafriyatını aldığımız projesini çizdiğimiz, 3500-4500 arası öğrencinin geleceği hep altyapısını hazırladığımız şeyleri Belediye meclis toplantısında üniversite arazisini üniversite arazisinden çıkarttılar ve satışa sundular“Biz ilçeye yatırımcı getirirken hep bu varlıkları sunarak getirdik, eğer Kızılcahamam 15 bin yatak hedefine doğru koşuyorsa, tesisler Kızılcahamam’a sürekli gelmek istiyorlarsa bu Kızılcahamam belediyesinin kendilerine sunmuş olduğu cazip sıcak suyu verme girişimlerindendir. Şimdi Büyükşehir soğuk suyumuzu alıp, jeolojik yapımızı değiştirip, iklimimizi değiştirip Kızılcahamam’ı altüst ettiği gibi şimdide sıcak suyumuza göz koydu. Sıcak suyumuzu almaya çalışıyor, tesislerin her birine ASKİ tarafından kaçak sıcak su bedeli olarak 56 şar bin TL ceza yazıldı. Gözümüzün içine baka baka sıcak suyumuz elimizden gidiyor arkadaşlar, yarın kaplıcalarımıza sıcak su saati bağladıkları zaman, zaten soğuk suya saat bağladılar, neden suyumuza sahip çıkmıyorsunuz. Onlar bir emanet devraldılar o emaneti yarın verdiklerinde emaneti teslim alacaklar yine bu ilçenin adamları, biz ölene kadar buradayız,

Bu asfalt parasını teker, teker alacaklar

Karış, karış ördüğümüz, tek tek işlediğimiz, o turizm ilçesine yakışır taşlarını söktüler ve Kızılcahamam’ın köylerini taş çöplüğü yaptılar. Getirdiler burnumuzun dibine sıcak asfaltı dayadılar. Yarın teker, teker bu asfalt paralarını bu bina sahiplerinden alacaklar.

Coşkun Ünal dönemine ait bir tane yolsuzluk bulun,  alnınızdan öperim

Yalan söylüyorlar ben devir teslim töreninden dedim ki kalem sizde kâğıt sizde masanın başında sizsiniz, Coşkun Ünal dönemine ait bir tane yolsuzluk bulun,  alnınızdan öperim, bir tane leke bulamazsınız 40.132 milyon borçla devrediyorum hemen açıklayın dedim. Kendilerince 60 milyon 70 milyon 80 milyon dediler ve açıklayamadılar. Milleti geçmiş dönemden borç aldık diye kandırmanıza gerek yok biz size pırıl, pırıl bir belediye devrettik. Âmâ arkadaşlar şimdi belediyeye gelemiyorlar. Sayın başkan Kızılcahamam halkı Coşkun Ünal’ın bürosuna kim gelip gidiyor onları gözetle diye seni seçmedi, seni Kızılcahamam’ın haklarını koru diye seçti. Kızılcahamam Halkı Ankara’da oturup günlük gel, git diye seni seçmedi. Burada otur benim derdimle dertlen, benim hastama benim cenazeme, benim derdime derman ol diye seçti. Ama sen hala Ankara’da oturuyorsun ve her Allah’ın günü Kızılcahamam Belediyesinin makam aracı Ankara’ya gidip belediye başkanını buraya getirmeye çalışıyor. Cuma’da cumaya Ak Masa diye bir yer bulmuşlar, orada vatandaşın derdine derman olduklarını söylüyorlar, kaç tane vatandaşın derdine nerde derman olmuşsunuz, kime ne hizmet yapmışınız, kimin işini görmüşünüz bize anlatın, internet sitelerinden bakıyoruz, 10 kişi var 9’u aynı isim

Ama Yandaş Medya var Kızılcahamam’da

Parayla besledikleri internet siteleri başkanı şuraya gitti, buraya gitti, şunu yaptı, bunu yaptı, diye başkanı göklere çıkarıyorlar kendilerince vatandaş içinden kan ağlıyor, yarın çarşıda gezemezsiniz, biz size birbirinizle kavga edin, birbirinize darılın diye yetki vermedik diyor.

Etiketler : Coşkun - Ünal - 40 - milyon - borçla - devrettim - açıklayın -
YORUMLAR
 • meseler govermis   22-12-2014 07:31

  Vay veysel amcam vay niye bu kadar cephe almislar seni anlamamki oysa iyi bi insan oldunu nu tüm karacaoren bilir

 • özbeklerli   18-12-2014 15:10

  arlı edebinden susarmış da arsız kendisi susturdum sanırmış bu şahsın boş vakti çok tüm gün bilgisayar başında boşa doluya yazıyor bizim bu şahıs kadar boş vaktimiz yok malesef. Adem Özbeklerin adını ağzına alıp kirletmezsen tüm köylülerim adına çok memnun oluruz var bildiğini oku ama sakın ha Adem Özbeklerin ismini ağzına alıp kirletme. Bundan sonra mümkünse duymayalım. İnsanın tahammül sınırlarını zorlama.

 • Veysel BAYRAM   14-12-2014 00:23

  "Özbeklerli" kardeş yazdıklarımı açık kimliğimle yazarım Savcılarımız heran görevleri başındadır. Ne aliyi ne veliyi eleştiriyorum. Eleştirdiğim yanlış Yapan yanlışını belgelediğim bütün Belediye Başkanlarıdır.

  0

  0

  • İşte Kardeşlik İşte Dayanışma    14-12-2014 16:20

   Veysel Bayram Efendi. Zulüm yapanın zulmünü anlatmak gıybet değil hizmettir. Yorumlarında kişinin özel kişiliğini değil, özel kişinin tüzel kişiliğini eleştiriyorsun. Yolun açık olsun

   0

   0

 • A.ER   10-12-2014 00:36

  Gurur duyuyoruz seninle Coşkun Başkanım.Seni sevenler menfaat için değil gerçekten seviyor.Binlerce kişiyiz.Sen gururla gez.Koltukla değil,kişiliğinle,dürüstlüğünle başkansın.

 • A.ER   10-12-2014 00:31

  Konu Coşkun Başkan.Bazıları seçimden beri hesap yapıyor belediye muhasebesi gibi.İşleri zor.Aradılar,taradılar bir açık yok.Çamur at izi kalsın politikası.Yarın size de aynısını yapanlar olacak.

 • A.ER   10-12-2014 00:26

  Coşkun Başkan bu ilçenin sahip olabileceği en büyük değerdi.İçimizden biriydi.Bu bizi rahatsız etti.Ayağından tutup geri çektik.Ben neden olamıyorum diye.Buna mazeret uydurmaya gerek yok.

 • A.ER   10-12-2014 00:23

  Yorumların tamamını okudum.Reklam kokan dindarlıkları, ağızlarına aldıkları küfürlerden belli.Küfürsüz yorum politikanız Coşkun Başkan'a küfredilince önemli değil heralde. Editör : Laf kalabalığı yapmada nerede küfür edildi ise yaz kaldıralım.

  0

  0

  • A.ER   11-12-2014 00:09

   laf kalabalığı mesela

   0

   0

 • Yazıklar olsun   09-12-2014 22:31

  Taraf tutan bir gazeteci olamaz. Kendinizi sadece kullanıcı adı ve şifresi verilmiş bir site yönetimine girerek işine geleni onaylayan işine gelmeyeni onaylamayan biri olarak nitelendirin. O adamın orada küfür etmesi yayınlanıyor biz ona karşıyız yayınlanmaz çünkü suç akp zihniyeti ne beklersin Allah bizi korusun. Amin ecmain. EDİTÖR: Arkadaşım kim küfür ettiyse lütfen ismini hangi haberde olduğunu yazarsan derhal kaldıralım. Kızılcahamamhaberin yayın ahlakı bellidir

 • kızılcahamam asi   08-12-2014 22:41

  sen onu bunu boşver coskun baskan seçime 1 gün kala yaptığın ihaleleri açıklada millet senin ne olduğunu görsün ! Seçime bir gün kala hangi belediye baskanı ne amacla ihale yapar ? ben sana söyleyim , kaybedeceğini anlamıştır son ne vurdum vurdum zihniyeti ile sana giden her 1 oya yazıklar olsun ama unutma daha cok dosyan var günü gelince hepsi açılacak ozaman bakacagız seref abidesi konusmalarına.

 • fatih   08-12-2014 16:09

  rahmetli Adem Özbeklerin yaptırdığı yeni kaldırımları söküp yenisini yaptıran bu adam değilmi ne konuşuyor bu adam.sende dürüstlük ne gezer ya...

  0

  0

  • A.ER   10-12-2014 00:12

   Allah insanlara takdir etme becerisi de vermiş.Ama herkese değil heralde.Yazık...

   0

   0

  • Hayret   08-12-2014 22:53

   Sen Kızılcahamam da yaşamıyordun herhalde o zamanlar. Coşkun Başkana kadar biz çamurdan ayakkabımızı göremiyorduk yolu olmayan memleketin kaldırımla ne işi olur :) Burada gelip iktidar yalakalığı yapmaya çalışmayın Cumhurbaşkanı okumuyor yorumlarınızı sakin olun.

   0

   0

 • Özbeklerli   08-12-2014 15:17

  Sayın editör Veysel Bayram adlı şahsın yorumları açık ve net suç teşkil etmektedir. Kızılcahamam Cumhuriyet Başsavcılığının bu kişi hakkında işlem yapması farz olmuştur.Bu kişi haddini Adem Özbeklerin vefatından sonra bile arkasından atıp tutarak aşmıştır.Terbiye sınırlarını zorlamıştır.

 • cagri cetin   08-12-2014 01:14

  Adam ne demis siz nediyonuz kardesim Muhittin bey garaj memurunu attin mi attiysan nerde senin hafizligin Kuran bilgin hangi kitapta var bu. Mnt anatolianin verdigi araba belediyede Muhittin agaya plakasini degistirip verdiler.yandas medya lafida dogru Muhittin guney corba dagitiyorr aaaa tuvalet acti diyee abartarak veren bu ve benzeri siteler Cumhuriyet meydanini gormeyip helayi gormek saka gibi bisey. Aski en son koylerinizi kaldirdim ilceyi kapadim hadi hepiniz Ankaraya yada nereye giderseniz gidin dese ohhh ne guzel kovdu diyecek binlerin oldugunu yorumlardan anlayabiliriz en basta veysel bayram aman mhp olmasinda akp ne yapsa haktir diyecektir eminim. Bu arada baya dokunmus heralde akplilerde bir aglama baslamis. Admin yayinla lutfen.

  0

  0

  • cagri cetin   10-12-2014 21:17

   veysel amca bak yaşın başını almışın haklı olduğun noktalar da var bazı şeylerde ama şöyle 3 sayfa yazma kurban olayım kısa net yaz.hepimiz ilçemiz gelişsin isteriz kalkınsın kötü olmasın isteriz ama bazı şeyler var olmaz bu ilçeye bunu yapmak olmaz ASKİ kuyu vurdu soğuk sularımızı aldı alıyor devam ediyor Muhittin bey kendide söyledi belediyenin hamamına ceza yazdılar diye açalım bakalım ilk ceza mı bu değil Coşkun başkan döneminde Kızılcahamama gelen suya bu ASKİ sondaj vurup kendi almaya kalktı Coşkun başkan yıktırdı kuyuları mahkemelik oldu belediye ASKİyle şimdi sıcak suya gözünü dikti yarın sıra Ormanımıza, Gölümüze, Dağlarımıza geldiğinde her şey geç olabilir benim kıvranmam bundan kendi köyümde Yırca köylüleri gibi giden 6000 ağaca ağlamak istemiyorum. Muhittin bey burayı takip ediyor eminim şunu yapsın ben muhalif biri olarak dibine kadar ardından gitmezsem Büyükşehire bu ilçe sahipsiz değil kardeşim burada ben varım buranın halkı bana oy verdi burayla ilgili bir şey yaparken bana danışacaksınız demesini bilsin sıcak suyla girerler ormanla çıkarlar bu başlangıç uyanık olsun madem hırsızlığa karşı kendide dindar bir insan samimi olmasını bekliyorum teslimiyetçi olmasın Kızılcahamam birilerine peşkeş çekilmesin her şeye olur demesin şu cezalar kesilirken bile çıksın yapamazsınız desin bende o zaman ASKİnizin kuyusunu yıkarım desin o zaman herkes bir durur hizaya gelir derdimiz bu her köye ilçeye sahip çıksın arkasından gitmeyen namerttir.

   0

   0

  • Veysel BAYRAM    08-12-2014 23:54

   cagri cetin kardeş 2004-2009 dönem pasif çalışmalarını çok iyi bildiğim başkanımı II kez aday yaptıklarında, kapı, kapı gezerek Kızılcahamam'ımız için BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI aradım. Bu teklifi enaz 10 kişiye sundum. 20 kişiden destek istedim. Ama olmayınca ilk dönemini ve seçilirse II dönemde nasıl bir başkan olacağını çok iyi bildiğim adam olmasın diye II Kanuni II Fatih II Atatürk Adam gibi Adam Muhterem Seçilmiş C.Başkanımız RTE.na RAĞMEN Coşkun Ünal'ı destekledim. Yani Partimi değil Kızılcahamam'ımızı düşünerek hareket ettim. Evet Bugünkü liderler ve partiler arasında İSLAMA MÜSLÜMANLARA İNSANLIGA en çok ve en iyi hizmet eden ve gelecekte de edeceğine inandığım lider II Kanuni II Fatih II Atatürk Adam Gibi Adam Muhterem SEÇİLMİŞ CUMHUR BAŞKANIM RTE ve dava arkadaşlarıdır.

   0

   0

  • Şeyyide Toksöz   08-12-2014 14:12

   Adam belge diyor, 3 tirilyonluk soygunun belgesini sunuyor. Böyle 15 soygun olabileceğini söylüyor. Bunların hesabını sormayan akpli Adem Öztürk yerine 2009 senesinde MHP li Coşkun Ünalı seçiyor. Şimdi Coşkun ünalın meydan okuyuşuna gelin Allah için Kızılcahamam için bir komisyon kurup incelensin diyor. Sen hala adama yardım edeceğine kötülemeye çalışıyorsun.Veysel kadar taşbaşına

   0

   0

 • poyraz    07-12-2014 20:31

  VARAN-2 Sayın coşkun bey 1- bence hiç bir halta benzemeyen cumhuriyet meydanı ve kadirbey kalesi projelerini (iller bankası ödeme garantili) E-5 kenarına yaptığın kardan çok zarar eden hamamı yine. Bu üç projeyide ann haberleş alması bir tesadüfmüdür. 2- MNT anatolyadan tahsisi edilen makam aracının MNT anatolya banka kredisi ile alıp seçim sonrası banka tarafından haciz yolu ile geri istendiği doğrumudur. 3- MNT anatolyaya imar planında değişiklik yapılarak rant sağladığın doğrumudur.

 • Veysel BAYRAM   07-12-2014 19:39

  NİSAN 2004 sonrası Özellikle imar ve jeotermal AŞ'nin çalışma sistemlerini şeffaflaştırmak içinde 5 yıl mücadele ettim. 2004 öncesi MHP'li Başkan ve encümen Üyelerinin yaptığı imar ihale sayısını öğrenemedim ama belki 10 belki 15 defa imar ihalesi yaptırmış olabilirler. Fakat sadece Bir defa İmar ve imarcı guruba arsa satışlarının (aslı MAHSUPLAŞMA) incelenmesi için karar aldırabildim. Ve Bürokrat arkadaşlar Komisyon çalışmasına esas olacak ihale dokümanlarını çıkardı. Ama tam bu sırada gizli muhbir işi yukarıya üfledi. Yukarı kulak mı çekti kulak mı büktü (Allah'a (c.c) ışık) bilemem ama mutlaka bir şey oldu. İhale dokümanları yine devlet sırı oldu. Fakat ne yüce bir tevafuk ki sır olamayan bir belgeyi şu an paylaşmanın tam sırası. “”” İhalenin yapıldığı tarihte TMMOB'nin 100,000 hektar alanı imar yapma rayici o zamanki para ile 940.000.000.000.00 TL.(dokuzyüzkırkmilyarlira) Hakkı adaleti hukuku Kızılcahamamlıyı düşünen Belediye Başkanı encümen (Meclis) üyeleri ne yapar bu rayiç üzerinden açık eksiltme ile ihale. Ama maalesef MHP idaresinin yaptığı ihale bedeli 3.800.000.000.000.00 TL (Üçtirilyonsekizyüzmilyarlira).Bu işi müfettişe taşıdık ne oldu? Müfettiş Kızılcahamam’a gelmeden işi akladı, tebligatı Polis (! Gözdağı) marifeti ile tebliğ etti. Şimdi bu işi müfettişe taşısak ne olur? Türkiye’de beyaz Türklerle ilgili incelemede Müfettiş neye bakar? İhale Dosyasında İhale ilan tutanağı varmı? Var.(aslında İlan tutanağının nasıl düzenlendiğini çok iyi bilir ama ) 3 teklif mektubuna var mı? Var. (aslında 3 teklifin aynı firmaca düzenlendiğini ve alındığını pek çok iyi bilir ama) hak ediş ve ödeme belgeleri var mı? Var. Birbirini tutuyor mu? Tutuyor. Bunlar var ise ihalede hile hurda yoktur. Bu sistem güvencesi her zaman hodri meydan dedirtir. Kızılcahamam’ın Kızılcahamamlıların olarak kalmamasını istiyorsak "meydan okumaya istinaden 2009-2014 (ve hatta 1994 den bu güne her dönem ayrı ayrı) döneminde yapılanların Allah (c.c) için Kızılcahamamlılar için maliyet fiyatı ile, Belediyenin maliyet fiyatları her iki tarafı temsil eden denetleme komisyonunca ortaya konulması Kızılcahamam belediyesinde ebeden şeffaflaşmayı sağlayacaktır dilek ve temennisi ile. ********** Bu video konuşması çok ciddi bir meydan okuma. Ve geleceğe yatırım. ("2004-2009 dönemi geçmişin 25 trilyonluk imar şaibesini (çok daha fazlada olabilir) akladı. 2009'da MHP tekrar şah oldu. İşallah geçmişten ders alınırda Kızılcahamam Belediye Başkanlığında tarih ebeden tekerrür etmez" .

  0

  0

  • yusuf B   13-12-2014 00:54

   sayın veysel bayram rahmetli durust adem başkan sizin menfaatinize olan imarı yapmadığı için bir zamanlar ona düşman olmuştunuz, daha sonra 21009 seçimlerinde ona oy bile vermediğiniz söyleniyor. herhalde siz menfaat için siyaset yapanlardansınız........

   0

   0

  • Özbeklerli   10-12-2014 11:47

   Rahmetli Adem ÖZBEKLER'in adını ağzına alıp kendin gibi kirletme her kimsen. Yıllarca Adem Özbekler de Adem Özbekler diye burda kin kustun rahatladın mı şimdi vysel isimli şahıs. Ahlak sınırlarını zorlama. Ağzını topla. Haddini aşma. Sabırları taşırma.

   0

   0

 • babayiğit medya   07-12-2014 19:27

  Yandaş medya diyorlar sana..Sadece bu sayfadaki yorumlarda mevcut başkana atan bir çok yorum yayınlamışsın. Aynı şekilde eski başkan aleyhindeki yorumlarıda yayınlamışsın. Aslında Kızılcahamam Haber kendine ait siyasi görüşü olmakla beraber kimseye yanaşma olmadığı için yandaş medya diyor bazı yolsuzlar..Eğer bir tarafın haberini,yorumunu yayımlarlarsa o zaman tarafsız diyecekler..Bazı siteler yanaşma değil dümdüz yalaka..maaşlı işçi,uşak...Çıkma başkanın medyası hangi kategoridedir acaba...

 • acar   07-12-2014 16:52

  coşkun başkan akp lileri er meydanına çağırdı şimdi akp lileri görelim.seçimden önce seçim sohbetlerinde belediyenin borcundan dolayı belki belediyeye giremeyiz diyen muhittin beyin açıklamalarını bekliyoruz.

 • KIZILCAHAMAMLI   07-12-2014 14:58

  Hadi buyur muhittin başkan ver cevabını, hadi desene al işte bunlar kanıtı yolsuzluk yapmışsın desene, ama diyemezsin. Coşkun başkanın yaptıklarına makyaj dedin, ilçenin ortasına iki tane tuvalet diktin, asfalt atıldı parası bizlerden çıkacak. Sayın başkan üçlüydünüz güçlüydünüz şu ilçemize hizmet yapın lütfen bir 5 senemiz daha gitmesin, bu ilçe hepimizin

 • Ayetullah   07-12-2014 14:57

  Coşkun ÜNAL resmen Muhittin Güney'e meydan okuyor. Muhittin elbette bir açık bulamaz.Açığı bulacak kişiler Mali işler müdürü ile fen işleri müdürü ve ekipleridir. ancak bu kişiler coşkun ÜNAL'ın adamları olduğu için bu açık bulunmaz.Çünkü araştırılmıyor.Eşelenmeyen yerden toprak çıkmaz. Muhtar Mustafa'ya bir yetki verinde coşkun ÜNAL'ın yolsuzluğu çıkıyomu çıkmıyomu seyredin.

 • poyraz   07-12-2014 13:54

  Sayın coşkun başkan 1- soğuksu termal oteli gazi üniversitesine mülkiyeti ile birlikte kaça sattın 2- EDA OTELİN yanında bulunan belediyeye ait üzrinde bina bulunan arsayı EDA OTEL'E (turgut kalender) kaça verdin 3- O öğündüğün taşları kaça yaptırdın Neden hep Doğan KÖZ yaptı 4- Seçim zamanı ASYADA verdiğin yemeklerin parasını cebinden mi ödedin sayın başkan bunlarada cevap verir ise seviniriz.

 • Burhanettin   07-12-2014 13:08

  Çıkacaksın 40.milyo borcunan belediyeyi bıraktım diyeceksin, belediye başkanının meclis üyeleriyle arası açık kavgalı diyeceksin, ASKİ şunu yaptı bunu yaptı diyeceksin yok öyle üç yumurta beş kuruşa, 52.milyon lira belediyenin borcu, artı sekiz milyon jeotermal şirketinin borcu olmak üzere 60 milyon (eski parayla 60 trilyon) borç bırakıyorsun birde kongrede yalan atıfta bulunuyorsun, zaten yaptığınız işleri kılıfına uydurarak yapmışsınız, açık kapı bırakmamışsınız ki, ondan sonrada benim açığımı bulsun diyorsun Coşkun efendi, kusura bakma belediye başkanı bu söylediklerine cevabı en kısa zamanda verecektir, başkanın meclis üyeleriyle arası açık falanda değil o sizin yıpratmak için uçurduğunuz balon, ağa babaları diyorsun senin ağa babaların kadar yine yoktur, etrafının ihya ettin, içerde yaptığın işlerin doğru dürüst hiç birinin parasını ödememişsin, devletten bu işler için aldığın paraları hangi işlere yatırdın sen bunları açıkla, belediyeyi gırtlağa kadar batırmışsın, bir de dürüstlük politikası yapıyorsun bunlarla prim yapacağını zannediyorsan havanı alırsın coşkun efendi, yandaş medya diyorsun bu medyalar zamanında senin yanında değimliydi her tarafa pislik atıyorsun, yandaş mandaş yok dürüst olalım, Başkan ve özellikle meclis üyeleri hepsi kariyer sahibi kendi dalında hepsi uzman ve değerli birer şahsiyetlerdir. Senin Asya tesislerinde meclis üyelerine bir mahlûkun adını taktığını herkes biliyor, kusura bakma ak partinin meclis üyeleri adam gibi adam hepsi. Skiyi eleştiriyorsun Tabiki büyükşehir yasasıyla bazı şeyler değişecek, sen olsaydın bunlar olmayacak mıydı sen geç bunları, makamından gitmeden işine gelen tesis ve işletmelerle yangından mal kaçırır gibi 10.yıllık sözleşmeler sıcak su sözleşmeler yapıyorsun şimdide ahkam kesiyorsun yok öyle coşkun efendi, kimseyi kandıramazsın, daha bunlar saymakla bitmez anlayana bu kadarı da yeterli.

 • abuzittin   07-12-2014 12:26

  Herkes Coskun'un ne oldunu biliyor . belediye baskanligi doneminde nasil ne miktar para yolsuzlugu yaptini da biliyor.bu yolsuzluklari ile mezara nasil girecegini dusunemiyorummmm.

 • fuat ÖZTÜRK    07-12-2014 02:52

  AK MASA'da 6 ayda 612 müracaata işlem yapıldığı belediyenin yayınında belirtilmiştir. Her ay başına 100 dilekçe düşmüştür. Gün başına 3 dilekçe düşmektedir. Burada 6 kişi çalıştırılmaktadır.Yani kişi başına iki günde bir dilekçe gelmektedir. Kişibaşı yaklaşık 2000-4000 lira maaş almaktadır. Kira olarak 3000-4000 tl ödenmektedir. Bu demektir ki tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenmektedir. Soruyorum bu kul hakkı değil midir? Maliyet etkinlik analizi yapılmış mıdır? Çalışanların belediyede kimlerle akrabalıkları var dır?

  0

  0

  • veysel bayram bılıyordur   07-12-2014 20:37

   veysel bayram sen bılıyondur ak masa ne işe yaradıgını kıme ne kadar para verıldıgını

   0

   0

 • Veysel BAYRAM   07-12-2014 00:43

  Emaneti - Vebali omuzlarımda taşıdığım günlerde, İamar yapma - ücretleri ve ücretlerini ödemek için arsa satışı (MAHSUPLAŞMASI) işlerini şeffaflaştırmak hesaplarını sorarak bir daha tekerrürünü önlemek için defalarca öneri önerge soru önergesi ile mücadele ettim yalnız kalıp netice alamadım. Müfettiş yargı bakıyor İhale için (veya satın alınan/yaptırılan iş için) üç teklif alınmış mı ihale yapılmış mı işlem tamam ve doğru. Ovadaki (mesela 101 adada bulunan) 101 adada bulunan 6 arsadan ikisi arsa sahiplerine veya müteahhidine ayrıcalık için 101 adadan ayrılım (mesela 102 ada) 102 adada 2500 m2 arsa yapılmış mı, bu arsanın bir köşesine(!) 10 kat 11 kat apartman yapılmışmı, garip gurabaya gelince olmaz arkadaş denmişmi? Denmiş. SOMUT örnekleri görmek isteyen kardeşlerim SOMUT öğrenekleri her an görebilirler. Ama Bunca yasa boşlukları varken neyi ve hangi kurumlarla ispatlamak mümkün. Gerisi amaneti vebali omuzlarında taşıyanların sorunu.

 • AdamHaklı   07-12-2014 00:43

  Yandaş medya derken sizi kastetdiğini anladınız umarım? kızılcahamamhaber? EDİTÖR :)) evet anladık

 • kızılcahamamlı   07-12-2014 00:19

  Kılıçdaroğlunun Tayyip erdoğanı sevdiğikadar severim coşkun başkanı.Bizim evin önündeki taşlar hala duruyor.Fakat benim araba giremiyor yola. Okadar yamulduki yol ebeme döndü.Seçimden hemen sonra coşkun başkan hiç bir açıklama yapamadı.Aleyhindeki laflar ayyuka çıktı.Fakat şimdi baktıki bu kümesin horozu meğersem tavukmuş başladı diklenmeye.Bize erkek lazım turist değil.Editör bunları yayınlamassan sana yandaş medya derim...

 • sadık   06-12-2014 23:34

  Ben Recep T.E sevdalısı bir insanım...Muhittin güney o koltuğa akp gücüyle oturduğunu unutmasın.Coşkun başkanın samimiyetine inanmıyorum.Muhittin başkanında önceleri korkak olduğuna inanmıyordum fakat şimdi korkak olduğunu gözlerimle görüyorum.Muhittin başkan bu seçmeni salak sanmasın..Bu davaya gönül vermiş insanları ortada bırakmasın. Konuyu bizzat cumhurbaşkanıma mail olarak atacağım.

  0

  0

  • saim   07-12-2014 22:22

   oda öyle senden mail bekliyodu.bi dene de gör bakalım

   0

   0

  • Veysel BAYRAM   07-12-2014 20:26

   "YAVER" KARDEŞ MERAK ETMİŞ, 1994 öncesi Allah (c.c)ve yarın yine yüz yüze bakarız korkusu olan Bir Belediye Başkanı şehrin ortasındaki kendi arsasına şüyuu belediye hissesine tenezzül etmemiş. Bir Belediye Başkanı belediye + hazine + orman karışımı arsaları garip gurabaya (ALTIN MAHALLESİ) tahsis etmiş, Kızamamama hizmet alabilmek için Bakanlık kapısında yatmış. Bir Belediye Başkanı ve o günlerde fiilen otobüsçülük yapan 4 otobüsçü meclis üyesi Kızılcahamam Belediyesi Otobüs İşletmesini Kurmuş. Yaptırdığı imarı gerçek değeri ile yaptırmış. Vatandaş itiraz edincede vatandaş lehine iptal etmiş. Benim Partim senin partin yerine Kızılcahamam'ı düşünür ve birleşirsek her zaman adil ve çalışkan başkan bulunur.

   0

   0

  • yaver    07-12-2014 16:05

   peki biz kime güvenipte kızılcahamama adil olan ğüvenilir bir belediye başkanı nerden bulacağız bu nasıl bir iştir her giden geleni karalıyor kımsede helal olsun halk için çalışıyor diyen bir belediye başkanı bulamadık allah yardımcımız olsun her çakılan çivi Kızılcahamam için olsun

   0

   0

 • akın davarcıoğlu   06-12-2014 23:27

  enteresan valla garaj amiirinin alnından öpmek gerekirken işine son vermişler...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın