Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Çorak pazarı 15 Kasımda kuruluyor../..Video
 • Facebook da Paylaş
Çorak pazarı 15 Kasımda kuruluyor../..Video
 • 11-11-2009
 • 6 yorum
 • 5981 okunma
Her yıl Ekim ayında başlayıp mart ayına kadar devam eden ve ilçe içerisinde hayvan kesimi ve canlı hayvan ve parça et satışlarının yapıldığı Çorak Et Pazarı bu yıl Kurban bayramına denk gelmesi sebebi ile 15 Kasım Pazar günü açılıyor.

Her yıl Ekim ayında başlayıp mart ayına kadar devam eden ve ilçe içerisinde hayvan kesimi ve canlı hayvan ve parça et satışlarının yapıldığı Çorak Et Pazarı bu yıl Kurban bayramına denk gelmesi sebebi ile 15 Kasım Pazar günü açılıyor. Hafta sonları kurulan Çorak Pazarına taze ve ucuz et almak isteyenlerin akınına uğruyor.

 

Canlı hayvan satışlarının da yapıldığı Çorak pazarının bu yıl Kurban bayramına denk gelmesi sebebi ile daha çok kurbanlık hayvan satışının yapılacağı tahmin ediliyor.

 

Kızılcahamam Belediyesi tarafından bu yıl düzenleme yapılarak çorak pazarı olarak kullanılan alan genişletilerek kurban kesecek vatandaşlar için sağlıklı bir alan haline getirildi.

Belediye Başkanı Coşkun ÜNAL Çorak Pazarının kesinlikle Kurban Pazarıyla bir tutulmaması gerektiğini belirterek, "Çorak Pazarı yıllardır ilçemizde Kasım ayının ikinci haftasında kurulan, Canlı hayvan alım satımı ve Parça et satışı yapılan geleneksel bir pazardır. Çorak Pazarı Her yıl Kasım ayının ikinci haftası başlar ve Mart ayının ikinici haftasına kadar devam eder. Çorak Pazarının son yıllarda Kurban Bayramına denk gelmesiyle, bu geleneksel pazar sanki kurban pazarı gibi algılanmaktadır. Bu pazarın kesinlikle ve kesinlikle kurban pazarı ile bir alakası yoktur" diyen Başkan Coşkun ÜNAL, Çorak Pazarının açılışına herkesi davet ediyoruz dedi.

 

YORUMLAR
 • Adem BOZKURT   12-11-2009 18:36

  Çorak pazarını'n,yılın 12 ayın'da'da devam etmesi,Hiç şüphesiz,sevgili bedensel engelliler derneği,BAŞKANININ'da ifade ettiği gibi,kasap esnaflarının engel olduğu kanaatını taşıyorum. Sayın Belediye BAŞKANIMIZ Coşkun ÜNAL'ın cesaretle bu çorağın yılın 12 ayında da hizmet vermesini sağlayacağı inancını taşıyorum,çünkü bundan,köylü,hayvan ticareti yapan tüccar kesim yapan,sakatatını satan,taşımacılığını yapan otobüs esnafı, kızılcahamam'da bulunan esnaf,köylünün pazara getirdiği tereyağ peynir,süt sebze vb ürünlerinde pazarlamalarına vesile olacağından,pek çok insanın hayır duasını alacağından hiç şüphem yoktur. Pek çok insanın ankaradan kazana et almak için,kazan'a mezbahaneye uğradığımızda görmekteyiz,şunuda ifade etmek istiyorumki,bazı arkadaşlar veyahut tevafuken kızılcahamama uğrayıpta kasaptan et ve et ürünlerinden alan kişilerin,kızılcahamamda et fiatlarının pahalı olduğunu söylüyorlar,kasaplık yapan yakınlarımda var,ama bana gönül koymasınlar,çorak pazarından kasaplarında madur olmayacaklarını düşünüyorum,hatta benim çocukluğumda,KASAPLARDAN,kısa boylu abıca alverenli esat amca, yakup amca, ve pek çok kasaplarımız,köyden veresiye hayvan alır çorakta paraya çevirirler ve köylüye parasını getir verirlerdi, ve O çorak okadar kalabalık olurduki ben kazan köyünde öyle bir kalabalık görmedim,herneyse umuyoruzki hem kızılcahamam da oturan kardeşlerinde taze, ve uygun et yemeleri temennisi ile ÇORAK PAZARI HAYIRLI OLSUN KIZILCAHAMAMA

 • MEVLÜT    12-11-2009 14:03

  gerçekten belediyemizin orauya el atması lazım.orası kasap pazarı değil otantik bir et paqzarı olmalı.gerekirse kasaplar oraya koyulmamalı çünkü kızılcahamamda turizmi baltalıyorlar

 • vefasız   12-11-2009 11:24

  her zaman ki gibi mükemmelsin memet abiii üstüne yok abi

 • hande   12-11-2009 10:30

  aydın sülalesiii aman bi burnunu çıkart sen ordan :)))

 • Bed.Eng.Derneğinden.   12-11-2009 08:16

  Çorak pazarı Sayın Belediye başkanının dediği gibi bahsi geçen tarihlerde olurdu,zamanla bu özelliğini kaybetti,kaybetmesine neden olanlardan birileri ilçedeki kasaplarımız, çorak pazarını ve et fiyatlarını istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar, belki kendi işlerine öyle geliyor,kim düşünüyor ki ilçenin geleneksel çorak pazarını ve fakir fukarayı onlar kendi ceplerini ve kazançlarını düşünüyorlar bu böyle olmaması lazım,belediye gerekirse et kesecek olan çorak esnafını ve köylüyü teşvik edecek,daha sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlayacak,bakın Kazan ilçesine yılın l2.ayı haftada iki gün olmak üzere et pazarını devamlı halka sunuyor,maalesef bizde bir kaç kasabımızın dediği oluyor,inşallah bundan sonra sürekli olur ve vatandaş biraz ucuz et yemeye başlar,yılda bir defa belki et yüzü görebilen insanlar var,İlçemize dışarıdan gelen ve Kızılcahamamdan et alanları tekrar kazanabiliriz ve daha çok parasal girdide olur,olmaz mı? temennimiz İlçemize ve vatandaşlarımıza uygun bir çorak pazarının tekrar hayata geçirilmesidir.bu vesileyle herkese engelsiz,sağlıklı ve mutlu yarınlar.

 • ilgili haberle ilgili   12-11-2009 07:28

  sayın editör ilgili haber de çalan müzigin devaminida koyarsanız menmun olurum ayrıca haberi okuduktan sonra pazara gittim e kimse yokkkk

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın