Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çöplük olsun diye mi bu çeşmeye tadilat yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Çöplük olsun diye mi bu çeşmeye tadilat yapıldı
 • 12-07-2012
 • 11 yorum
 • 5536 okunma
Kızılcahamam'ın şehir içerisindeki en eski çeşmesi caddeye de adını veren Deli İmam caddesinde bulunan Deli İmam Çeşmesi görenlerin içini acıtıyor.

Kızılcahamam'ın şehir içerisindeki en eski çeşmesi caddeyede adını veren Deliimam caddesinde bulunan Deli İmam Çeşmesi görünlerin içini acıtıyor.

1926 yılında yapılan ve 86 yıldan buyana sürekli insanlara hizmet veren Deli İmam çeşmesi geçtiğimiz yıl tadilat görüp eski hali Hayırsever Ahmet Erdoğan tarafından tamamen yenilenerek şimdiki halini aldı.Çeşmenin bulunduğu merdivenler ise  Belediye tarafından  yapılan tadilat ile güzelleştirilen bölge şimdilerde unutulmuş.

Güzelleştirmek adına yapılan tadilat sonrasında pazar yerinde, ilçenin merkezi yerinde olmasına karşın unutulan, hemen yanıbaşına çöp konteynırı konan ve etrafının çöp ve taşlarla dolu olduğu çeşmenin  temizlenip biran önce ismini aldığı Deli İmama yakışır hale gelmesi için Belediyeden ilgi ve alaka bekliyor.

Tabii çeşmeyi bir duvar tahtası olarak gören ve herkesin kullandığı bir kamu malının üzerine yazı yazacak kadar cahil olan kişileri kınıyor. Gençliğin bu olmadığını düşünüyoruz.

Etiketler : Çöplük - olsun - diye - mi - bu - çeşmeye - tadilat - yapıldı -
YORUMLAR
 • Kemal BAL   13-12-2012 23:21

  Öncelikle çeşmenin yanındaki bal ap. oturmaktayım. Şelalenin yapılması ve tarihi çeşmemizin yeni görünüme kavuşması çok güzel .Yalnız çöp tenekesinin çeşmenin tam dibine konulması çok acayip ! insanlar çöpün kokusundan yanasıpta su içemiyor!! Orada ne işi var çöp tenekesinin ya!!

 • ismet    11-12-2012 16:44

  ahmet kardeş çöpünü güzel atarsın olur biter hem pisle hemde şikayet et

 • Aynur Demirhan   11-12-2012 13:44

  Biz Kızılcahamamlılar Atamızdan Hocamızdan Anamızdan Babamızdan Ekmeği Suyu nimet olarak öğrendik nimer olarak başımızın kalbimizin üstünde tuttuk. En temiz yarlarda va kaplarda sakladık. Editör biz Kızilcahamamlılara ve kendine yakışanı yapıp TEMİZLİĞE daver etmiş, duvarları yazı yazarak kirletenleri uyarmış. Siler pis mekandan su içiyorsanız sadece size afiyet olsun

 • [email protected]   10-12-2012 19:57

  Kızılcahamam olmuş çöp yuvası eser yapılıyor diyorsunuz çöplerden gecilmiyor.

 • cengiz   10-12-2012 09:32

  Ya çöp tenekesi oraya spontone olarak konulmuşsa.Sanki orada ben burada değildim der gibi duruyor.

 • federal   09-12-2012 17:01

  bunuda yapan içimizden biri anne baba terbiyesi olmayan evindede böyledir evinide boyasın belediye ne yapsın nöbetçimi diksin her çeşme başına buda haber seçimler yaklaştıkça kokusu da çıkmaya başladı

 • sedat   08-12-2012 09:57

  çöplüğü oraya gençlik mi koydu sayın yaşar

 • Hürrem TEPE   08-12-2012 02:18

  orda duran çöp tenekesi şu manaya geliyor. 1-Başkan ve Belediye Başkan yardımcısı,Meclis üyeleri,Fem Amirliği,Çöp Amirliği her nr kimse ayrı telden çalıyor.Başkan böyle ufak işlerle uğraşmıyor ancak MNT Anaolia ,büyük işler olunc aön görüşme yapmak için Belediye Meclisinden karar çıkartp yetki alıyor.MNT Anotolia ile ilgili ön görüşme ve pazarlığı kendi yapıp sözleşmesini bile seçimlerdn önce vaadetmesine rağmen şeffaf bir şekilde Belediye Binasının önündeki Panoyo asmıyor. veya Belediye resmi WEB sitesine koymuyor.Bunula ilgili şeffaflık adına sözleri vardı. -ayrıca 10 gün öncesine kadar orda demir profiller vardı çeşmenin üstüne zabıta karakolu yapılacaktı.2 sene bekledi.2,5 sene önce o şelalenin üstüne mescit yapacaklar bunu başkan yardımcısı diyor.Meclis üyeleri ayrı telden Fen Heyeti ayrı telden şeyler söylüyoryani yukarda belirtilen işlere göre bu ufak işlerle başkan kendi alt kademesini oyalayıp kendisi yukarda söylediğim ballı kaymaklı işlere bakıyor.Baksın bakalım en fazla 2014 Martının n 29 una kadar bakar.Ondan sonrada çeker gider.olan İLçemize olur.

 • hakkı   08-12-2012 02:04

  gençliği kınıyorsunuz kendi gözünüzle gördünüzmü ki gencliği kınıyorsunuz...kimin yaptığını bilip bilmeden boş keseden atıyor musunuz yoksa....kaldıkı gencler yapmıs olsa bırak bu bos ıslerıde genclerın alıştığı esrar ve hapları haber yap buna el at

 • hasan   08-12-2012 00:47

  kızılcahamamda her iş bittide bumu kaldı haber yapacak

 • yaşar   08-12-2012 00:16

  Kızılcahamam gençliği gerçekten kötüye ve kötü amaçlara doğru gidiyor.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın