Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Çöplük bir haftadır yanıyor../.Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Çöplük bir haftadır yanıyor../.Foto Galeri
 • 08-09-2009
 • 28 yorum
 • 5810 okunma
Kızılcahamamhaber olarak yetkilileri uyarıyoruz bir kıvılcım Hayat damarımız Milli Parkın tamamen yanmasına neden olacak çöplük yangınını basite almayın ve burası ile ilgili ciddi ve kalıcı bir çözüm bulun yoksa son pişmanlığın fayda vermeyeceğini unutmayın.

Kızılcahamam küçük sanayi bölgesinde bulunan katı atıkların toplandığı Çöplük bir haftadan buyana yanmaya devam ediyor. Ormanın içerisine kurulan çöplükte yangın devam ederken Kızılcahamam’ın varlık nedeni olan ormanlarımızı tehdit ediyor.

Öğle saatlerinde şiddetini artıran yangın ilçede korkuya neden oldu göynük mevkiinden yükselen dumanı gören Kızılcahamamlılar ormanın yandığını sanarak yürekleri ağza getirdi. Bölgede Kızılcahamam Belediyesi ve Orman işletmesine ait arozöz ve itfaiye araçları çıkan yangını söndürmeye çalışsa da başarılı olamıyor. Sürekli yanan çöplük ile orman arasında yaklaşık beş metrelik bir yolun bulunması yangının her an ormana sıçrama ihtimalini de gündemde tutuyor.

Kızılcahamam sanayi bölgesinde bulunan esnafı, bölgede bulunan turistik tesisleri kokusu ve dumanı ile sürekli rahatsız eden şimdi ise bir haftadır yanarak tehlike saçmaya devam eden çöplüğün biran önce bulunduğu yerden başka bir yere taşınması gerekiyor.

Yeşili ve ormanı ile Ankara’nın akciğeri konumunda bulunan ilçemizin böylesine bir tehlike karşısında gerekli önlemi alınmadığını gittiğimiz çöplükte gördük. Yangın söndürülmeye çalışılsa ve söndü gibi gözükse de belli bir süre sonra tekrar yanmaya başlıyor. Bölgede esen rüzgâr yangının şiddetini artırıyor. Yangında çalışan dozer çöp yığınlarını ormana daha da yaklaştırıyor alevlerin şiddetinden çam ağaçları sararmış eğer alev alsa ormana sıçramaması imkânsız böyle bir vahim durum karşısında daha kesin çözümler alınması gerekiyor.

Kızılcahamamhaber olarak yetkilileri uyarıyoruz bir kıvılcım Hayat damarımız Milli Parkın tamamen yanmasına neden olacak çöplük yangınını basite almayın ve burası ile ilgili ciddi ve kalıcı bir çözüm bulun yoksa son pişmanlığın fayda vermeyeceğini unutmayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
 • nuri   30-06-2010 13:49

  ordaydımmm

 • ermiş   09-10-2009 20:08

  Bakıyorumda her yerlerde şakşklçlar halka hakaret eder oldu.Bu davranışlar ve konuşmalar iyilik getirmez.Senin gibilerin hatalarının cezasını birileri çekmesin.Tam bi kabadayı ağzı.Sorunlar çözülür ama çok gergin bir ortam var kızılcahamamda.Başkana kolay gelsin.

 • ermiş   09-10-2009 19:53

  Veysel bey kitap gibi adamsınız maşallah.Ama biraz kısa lütfen.

 • ...   23-09-2009 20:38

  ben özende oturuyorum balkondan bi baktım orası yanıo sandımki yangın çıktı üzüldüm sonra daha felaket bişeymiş meğer çöplük yanıyomuş bu dahada üzücü bırakın burda başkanların lafını yapmayıda hepimiz birlik olmayı deneyip orayı yok etmeye calışalım.herşey başkanda bitmez.bu k.hamama mükemmel başkanda gelse bizim milletimiz duyarsız önemsemio bişeyi

 • VATANDAŞ   16-09-2009 02:56

  çöplük tam bir haftadır yanıyor ben çöplüğün yanmasına üzülmedim oradaki yavru köpek lerin aç kalacaklarına üzüldüm çok tatlılar :D

 • Kızılcahamamlı   14-09-2009 10:12

  Memleketimin temiz yürekli insanları kızılcahamama sahip çıkın saygılarımla

 • sinan can   14-09-2009 01:09

  ferhattt gözünü kapayıp geziyon ilçede galiba aç gözünü kardeşimmm

 • vatandaş   13-09-2009 00:17

  herşeyin zamanı var ferhat kardeşim hem adam telefonla konuşuyosa bu büyük bi problem değilki ben güveniyorum ki coşkun ünal kızılcahamamı cennet yapacak merak etme tanıyamayacaksınız bile burayı en güzel yerde halin ordaki kendini bilmez bazı esnafların tezgahını kaldırmakla yaptı devamıda gelecek inş herkes derdine yansın coşkun başkana laf yok

 • gül   12-09-2009 19:36

  felakrt

 • Veysel BAYRAM   11-09-2009 23:48

  Sayın “ Fehmi “ Sözlükte politika 1. Devletin etkinliklerini amaç, yöntem ve içerik olarak düzenleme ve gerçekleştirme esaslarının bütünü, 2. Davranış biçimi, düşünce yapısı: 3. mecaz Bir hedefe varmak için karşısındakilerin duygularını okşama, zayıf noktalarından veya aralarındaki uyuşmazlıklardan yararlanma vb. yollarla işini yürütme: olarak ifade edilmektedir. Sayın Fehmi Bey kardeşim. Bana hangisini yakıştırdın bu senin takdirin ama, . 2004 – 2009 döneminde Kızılcahamam belediyesi başta Üçlü olmanın gücü olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları, özel ve tüzel kişilikler. Weilburg kardeş şehir imkanları ile, tarihi bir hizmet imkanı yakalamış idi. Bu manada AK Parti gerek Ankara’da gerekse, Kızılcahamam ASYA Termal ziyaretlerinde altın tepsi içinde Kızılcahamam’ın çehresini değiştirecek pek çok hizmet ve yatırım imkanlarını sundu. Bunlardan biride DOGALGAZ yatırımı olup, DOGALGAZ ASYA Termalin güneydoğu yönünde Aşağı Çanı + Yıldırım grup yolu üzerinde bulunan eski üzemler köyü bölgesinde dolum depoları bitmiş, şehir içi dağıtım işlemleri başlatılmış iken, Doğalgaz Ankara dağıtım şirketinin özelleştirilmesi ve geri kalması sonucu Kızılcahamam şehir içi dağıtım ihalesi defalarca askıya alınmıştır. Bir belediye başkanı mevcut bütçe imkânları dışında ilçesine bir hizmet ve yatırım almak istiyorsa siyasi veya bürokrasi çarkı içerisinde bazı makam sahipleri karşısında (en yumuşak ifadesi ile) ceketini iliklemelidir. Sayın Âdem ÖZBEKLER, Kanalizasyon ve arıtma, DOGALGAZ, TOKİ vb. yatırım işlemlerini başlattıktan sonra, düğme iliklemeye katlanamadığı için, yatırımların geri kalan işlemlerini bürokratları aracılığı ile takıp ettiği için, dönemin AK Parti ilçe ve belediye meclis üyeleri de kendisini ikna edemedikleri için Kızılcahamam doğalgaz vb yatırımlardan mahrum kalmıştır.. . Sonuç ve yorumu kısa tutmak için, Yine zamanın belediye başkanı DOGALGAZ şehir içi dağıtımı için yapılan anlaşma ve sözleşmelerde devamlılık ilkesi esastır prosedürü’nü takip edip bir iki düğme iliklemeyi yapa bilse idi bugün Kanalizasyon + doğalgaz alt yapı işleri 2007 sonu veya en geç 2008 baharında, asfalt işlerimiz de 2008 yaz aylarında biter, bugünde Kızılcahamam Belediye Başkanı yine AK Partili olurdu.

 • Sanayici   11-09-2009 18:59

  Çöplük bugünde yanıyor. Çare düşünmeyenleri bu saatte sanayide bir saat yaşanda görüyüm. Hizmeti engelleyn vatan hainidir.

 • yücel   11-09-2009 15:06

  kardeşlerim buradan merkezi ve yerel yönetime sesleniyorum.büyük şehirlerde çöpler geri dönüştürülüyor.ekonomiye tekrar kazandırılıyor.parasal yanını geçelim en önemlisi çevreye verdigi zarar en aza indiriliyor.ve bu çöp ıslah ve atık projeleri herhelde sadece büyük şehirlerde var.bu gibi tesisleri her yere yaymaları lazım.hemde ÇOK ACİL.

 • vatandaş   11-09-2009 08:54

  yorum yapanlar art niyetli kızılcahamam için güzel şeyler yapılmasını tavsiyelerini sunsunlar. benim tavsiyem çöp artıklarından elektrik üretimi vb.üretsin.ben AKP olarak ilçemiz için çalışanın yanındayız. saygılar.

 • vatandaş   10-09-2009 23:31

  dün istanbulda meydana gelen sel felaketi,bügün 5.gündür yanmakta olan çöplüğümüz .bizim insanlarımız çok duyarsız yönetenlerimiz haküzade.dereyatağına yapılan evler güngelir bir facia ile karşı karşıya kalırız ölümler ,maddi milii servetlerin kayıp olması ...çöplüklen alakasıne derseniz o ilkel çöplüğümüzün içerisinde yanan çöpler ?pılastiler .naylon türleri.normal doğada yakılması çok tehlikeli yanarken meydana gelen gaz ozon tabakamıza çok zararı vermesi ,ormanlarımızın ,sukaynaklarımızın ve biz duyarsız insankarın kanser gibi hastalıklara daha çabuk kapılması kaçınılmaz oluyor...ben mevcut başkanın bu konuda kusuru olduğunu düşünmüyorum ,bundan önceki yönetim ler bundan mesul tutulabilir .şimdiki başkan vatandaşlarımızı duyarlı olmasında insanlarımızı yardımcı olabilir.şehir merkezindeki çöplerin toplanmasında arka sokaklarda çöp konteynerlerine atılmasını sağlamak,herkes kendi çöpünü çöptenekonteynelerine atmsını sağlamasını beklerim,daha güzel bir k.hamam örnek bir k.hamam temiz bir k.hamam neden olmasın ...

 • Fehmi    10-09-2009 16:56

  Veysel amca dogalgaz geldi diyorsun ben göremiyorum. Sendemi politikaya başladım.

 • Exxxx   10-09-2009 14:38

  Nedense şu sıralar heryerde yangın var bilemem

 • vatandaş   10-09-2009 12:25

  sanki başkanımız çalışmıomuş gibi herkes başkana yüklenmiş..bundan önceki belediyeler de bu konuyla ilgilenebilirdi...herkes lafını bilsinde konuşsun...

 • Veysel BAYRAM   09-09-2009 23:58

  Haber çöp toplama merkezi ile ilgili ama yorumla AK Partinin ilgisizliği üzerine inşa edilmiş. Saygıdeğer kardeşlerim 2004 2009 döneminde AK Parti ve Hükümeti “Kızılcahamam ve yakın komşu belediye başkanlarımıza “ortak bir noktada birleşin. Bu noktaya katı atik arıtma (işleme) merkezi kuralım. Bu tesiste katı atıkları arıtalım, ekonomiye dönüşümlerini sağlayalım” teklifini getirdi. Diğer belediye başkanlarını bilmem ama benim başkanım “çöp toplama merkezi bize uzak olursa çöp taşıyan araçlar fazla mazot yakar” hesabından teklifin takipçisi olmadı. Ayrıca Almanya da gördüğümüz, her eve üç çöp konteynır’ı ile ilk kademeden katı atakların ıslahını ve ekonomiye dönüşümünü sağlayan uygulamanın, Kızılcahamam’ımızdada başlatılmasını her ortamda ve Kaymakam beyinde düzenlediği kent konseyinde önerdim ama bu önerimde masraflı olur gerekçesi ile itibar görmedi. (şimdi aynı uygulamayı Coşkun Başkan bayram sonrası başlatacağını açıkladı teşekkür ederim) Bu fevkalade imkânları kabullenemeyen başkanım katı atık toplama merkezi için, çeltikçi yolunun 3 km. bulunan ve Menük deresi olarak bilinen derenin çeltikçi yolu kenarından başlayıp, kargasekmezin Ankara çıkışında bulunan çeşmenin altındaki noktasında bitecek şekilde Orman Bakanlığından kiralama işlemini başlattı. Bu çalışma üzerine Ankara ve Çeltikçi yollarından şehrimize giriş yapacak hemşerilerimizi ve misafirlerimizi ilk olarak yeni tespit edilen çöp toplama merkezinin üreteceği çevre kirliliği ve pis kokunun karşılayacağı, bununda şehrimizin imajını kötü yönde etkileyeceği gerekçesi ile, yeni çöp toplama merkezinin başka bir alana yapılmasını önerdim ve yerini de gösterdim. Ayrıca AK Parti Hükümeti belediyelere, ilgili Bakanlıklara ve İller bankasına belediyelerin alt yapı hizmetlerini çözün talimatını verirken iller bankasına da kaynak sağladı. Bu talimat ile ilçelerimizin alt yapı çalışmaları başlatıldı, içme suyu ve depolarımız bu talimat ile bitirildi. Bu fevkalade imkânlara “İller Bankası dış kredi Şube başkanı saygıdeğer hemşerimizin dünya bankasından sağladığı dönüşümsüz kanalizasyon ve arıtma tesisi pilot uygulama teşvik kredisi ile, Kızılcahamam Belediyesinin fevkalade imkânlarına fevkalade bir imkân daha katılmış oldu. Bana göre kanalizasyon + arıtma tesisinin tek eksisi arıtma tesisinin iki taraflı şehrin girişinde olması ile Ankara ve Çeltikçi yollarından şehrimize giriş yapacak hemşerilerimizi ve misafirlerimizi ilk olarak kanalizasyon arıtma merkezinin üreteceği çevre kirliliği ve pis kokunun karşılayacağı, bununda şehrimizin imajını kötü yönde etkileyeceği gerekçesi ile, kanalizasyon arıtma merkezinin yeniden tespit edilecek olan mücavir alanımızın en alt sınırına alınmasını önerdim ve yerini de gösterdim. Başkanım yer tespitini yapan bürokratların tespit ettikleri noktada direndiklerini söyledi. Bende o zaman elimizdeki üçlü olmanın gücü ile bürokratları aşmayı önerdim ama üçlü olma vb. diğer imkânlardan faydalanmayı düşünmeyen başkanım bu önerime de rağbet etmedi. Saygıdeğer kardeşlerim Bunlar ve yine konu ile alakalı gördüğüm DOGALGAZ (ASYA Termal Tesislerinin katkıları ile) AK Partimizin ve hükümetinin Kızılcahamam’ımıza sağladığı (konu ile ilgili) imkânlardan sadece birkaçı. Yani özetle “vermeyince değil Almayınca mabut ne yapsın sultan Mahmut hikâyesi.” Son olarak pis koku üreten bu iki tesisin, şehrimizin girişinden alınarak yeni uzak alanlara taşınması gereğini yeni başkanımıza da, 04.09.2009 tarihinde düzenlediği “ Gerçek Kent Konseyi Toplantısı”nda önerdim. Coşkun başkanımızın bu konu ile ilgili şansının bizim başkanız kadar olmadığını biliyorum. Ama Kızılcahamam’ımızın geleceği için Kamuoyu ve turizm işletmeleri + AK Parti teşkilatları + Belediye Başkanı iş birliği ile bu işinde üstesinden gelinebileceği, genel ve yerel siyasetin bir birinden ayrı tutulması, testiyi kıran ile suyu getirenin bilinmesi dileği ile saygılar sunarım

 • mühendis   08-09-2009 21:31

  orada su sıkan arkadaşlar canlarını tehlikeye atıyorlar o cöp yığınları arasında sıkışan gaz acığa cıkamaza sıkışsa değşet bir patlama olur.allah korusun felaketin başladığı nokta olur işte o an.tedbir alalım calışma koşullarını iyileştirelim yazık bu emekcilere.

 • salih demir   08-09-2009 20:36

  yakında evlere poşetler dağolacak sıkmayın canınızı. Başkana çözecek bu işi. konteynırlar kalkacak

 • Koca Murat   08-09-2009 19:06

  Orda o ineklerin ne işi var ? onların sütünü bizim çocuklarımıza içirilmesine kim müsaade ediyor ? Ümraniye çöplüğü gibi patlarsa vay halimize. Poşetle çöp atılmasına karşıyım, çöpler Avrupadaki gibi evde ayrılıp geri dönüşüm sağlanmalı.

 • kılevra   08-09-2009 15:23

  hiç akıldan çıkmadıki şimdi gelsin hem sen 5 senedir çöpün başınımı bekliodunda biliosun 5 senedir yandığını.. kimse kusura bakmasın bu çöp buraya dökülmeye geçen dönem başlamadı bu yılların birikimi. haa göklere çıkardırlan belediye her şeye kaadir ya bunuda kaldırsında görelim dioruz bişey demiyoruz. yani hizmet istiyoruz..yarım bırakılan işleri tamamlamak değil sil baştan bişeyler yapmak önemli olan..bir ikinci konu da çöpe illaki birinin kıvılcım atmasına gerek yoktur arkadaşlar ortaya çıkan metangazından dolayı yanma zaten olur çöpte Allah göstermesin patlama bile olur..illaki birinin kundaklaması lazım değil..

 • şimdimi aklınıza geldi   08-09-2009 12:52

  bu çöplük 5 senedir içten içe yanıyor bir önceki belediye hiç önlem almadı yeni başkan ne yapsın 5 yıldır yangının üstünü doldurdular sobaya odun attılar ama hiç şüphem yok coşkun başkan bu sorunu halleder

 • DERVİŞ    08-09-2009 12:37

  Yapılan yorumlara bakıyorum da holigan takımın taraftarları gibi mesajlar yazılıyor sloganlar atılıyor. şayet 2+2=4 ise bir zamanlar belediyenin başında da iktidar partisinin bir temsilcisi vardı ve bu sıkıntılar o zamanda vardı, çöplük sıkıkntısı şimdi mi çıktı yazık...çöplüğü kim veya kimler ne için yaktı ilk önce bunlar sorulmalı, sorışturulmalı. olumlu veya olumsuz yorum yazılacağına herkes elinden geleni yapsın. kenara çekilip de işkembeden sallamak güzel...

 • kılevra   08-09-2009 11:42

  hangi iktidar? çünkü hangisi olduğu önemli. bu iş belediyenin işi o zaman kızılcahamam iktidarı yapacak o işi..ööle işkembe-i kübradan hemen sallamayın..

 • FERHAT   08-09-2009 11:37

  iktidar partisi iftar iftar gezeceğine iş yapsın iş.sanayi kavşağını yapsın,çöplüğü yapsın.soğuksu milliparkındaki yatırımları yapsın.kulaklarıda cep telefonlarıyla gezmesinler

 • çıtak   08-09-2009 10:06

  belediye festivalle milyarlar harcama yapacağına kızılcahamamın utancı bu çöplüğü bir yerlere taşısın icraat odur sayın başkanım

 • hatıp   08-09-2009 09:20

  çöplüğün bir an önce oradan alınması lazım .iktidar partisi nerde

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın