Ana Sayfa  /    /  Cinayetlerle ilgili gözaltı sayısı 10 oldu
  • Facebook da Paylaş
Cinayetlerle ilgili gözaltı sayısı 10 oldu
  • 19-04-2007
  • 0 yorum
  • 5658 okunma
Malatya'daki katliamın yankıları sürerken Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, bir basın toplantısı düzenleyerek konu ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.
Malatya'daki katliamın yankıları sürerken Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, bir basın toplantısı düzenleyerek konu ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Elde edilen bulgular ve gözaltına alınan şahıslarla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü ifade eden Halil İbrahim Daşöz, gazetecilerin konu ile ilgili sorularını da cevaplandırdı. Vali Daşöz, gözaltına alınanların yaşları ile ilgili olarak sorulan sorulara, "Aşağı yukarı hepsi aynı yaş guruplarında. Daha önce bu yurtta kalmış olup da ayrılanlar da var aralarında" diye cevap verdi.

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Vahşi cinayetle ilgili olarak 5 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı. Vali Daşöz, olay yerinde gözaltına alınan kişilerle aynı yaş grubundan 5 kişinin daha gözaltına alındığını ve gözaltında toplam 10 kişinin bulunduğunu söyledi.
Olayda hayatını kaybedenlerin isimlerinin Tilman Gesge, Uğur Yüksel, Necati Aydın olduğunu ifade eden Vali Daşöz, Uğur Yürksel'in cenazesinin ailesine teslim edildiğini açıkladı.
Vali Daşöz, binadan atlayarak yaralanan ve Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınan zanlı E.G'nin ifadesine henüz başvurulamadığını söyledi.
***
Kurtuluş Protestan Kiliseleri önderi ve Türkiye Protestan Kiliseler Birliği'nin eski başkanı Pastör İhsan Özbek ve cinayette hayatını kaybedenlerin yakınları saat 10.20 sıralarında Malatya Valiliği'ne geldiler.
Vali Halil İbrahim Daşöz, makamına gelen Pastör İhsan Özbek ile görüştü. Bu görüşmeye cinayette hayatını kaybedenlerin yakınları alınmadı.
Pastör İhsan Özbek'in Vali Daşöz'den basın toplantısı düzenlemek için izin istediği öğrenildi.
Öte yandan, cinayete kurban giden Uğur Yüksel'in cenazesinin sabaha karşı adli tıp morgundan alınarak Elazığ'a götürüldüğü belirtildi.
Etiketler : Cinayetlerle - ilgili - gözaltı - sayısı - 10 - oldu -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın