Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ciğirler Köyünde yangın
 • Facebook da Paylaş
Ciğirler Köyünde yangın
 • 27-11-2017
 • 5 yorum
 • 5974 okunma
Kızılcahamam Ciğirler köyünde akşam saatlerinde çıkan yangında bir ev zarar gördü.

Kızılcahamam Ciğirler köyünde akşam henüz bilinmeyen bir nedenle Hasan Gümüş (traktörcü) ye ait iki katlı evde yangın çıktı.

Köylüler tarafından itfaiyeye hemen haber verildi olay yerine gelen Ankara büyükşehir belediyesine ait itfaiye ekipleri tarafından yangın söndürüldü. Yangında evin çatısı tamamen yanarken can kaybının olmayışı sevindirdi.

Yanan ev İtfaiyeye yaklaşık bir, birbuçuk kilometre mesafede yangında yine su sıkıntısı yaşandı.Büyükşehire geçişle birlikte yangın işine artık Büyükşehir Belediyesi bakıyor, ilçelere sadece bir küçük itfaiye aracı bırakıyor, yangın olduğunda takviye geliyor buraya kadar herşey normal, normal olmayan ise her yangında aynı sorun meydana geliyor ama sorun birtürlü çözülmüyor. 

Birileri rahatsız olacak ama bu sorunun çözülmesi gerekiyor.Burada sıkıntı yangın işçilerinde değil, onlar olaya zamanında müdahale ediyorlar canla başla çalışıyorlar, ama üç tonluk itfaiyenin suyu bitince onlarda zor durumda kalıyor.Ev yanıyor peşinden üç beş tane tanker geliyor ama ev yanmış oluyor.Getirdikleri suyu dereye boşaltıp dönüyorlar.

Kızılcahamam'da bir yangın çıktığı zaman ilk çıkan itfaiye ile birlikte birde su tankerinin gitmesi gerekiyor, suyu biten itfaiyeye tankerin anında takviye yapması sorunu çözecektir.Belki tek tanker yetecektir diğer tankerlere ihtiyaç duyulmayacaktır. İtfaiyenin suyu bitiyor vatandaş tepki gösteriyor, herkes telefona sarılıyor bakıyorsun olay yerine ikinci itfaiye peşinden üç beş su tankeri Ankaradan 100 km mesafeden geliyor bunlar gelene kadar ev zaten yanmış oluyor o kadar araç insan boşuna geliyor, boşuna zaman kaybediyor.

 

Etiketler : Ciğirler - Köyünde - yangın - -
YORUMLAR
 • mustafa   28-11-2017 09:26

  itfaiyeye de işi biz mi öğreteceğiz.

 • Vatandaş    28-11-2017 08:00

  Belediyeden anlamlı ziyaretlere devam kime neye ilçeye vatandaşa yaban hayatına spora tatile termale doğaya insana ne faydası varsa anlamlı ziyarete devam

 • ciğirlerli   28-11-2017 07:27

  olsun yolumuz asfaltya

 • adnan dursun   28-11-2017 06:42

  tüm köylü komşularımız geçmış olsun

 • misafir   27-11-2017 23:05

  calisanlar araci servis icin kullaniyorlar.saat10.10 ile10.20 de adesenin onunde bakabilisin.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın