Ana Sayfa  /    /  CHP ilk kez AK Partiyi geçti
  • Facebook da Paylaş
CHP ilk kez AK Partiyi geçti
  • 29-01-2007
  • 1 yorum
  • 5540 okunma
Her ayın tartışmasız medyaya en çok konu olan siyasi partisi AK Parti, 2006’nın son ayında, yerini ana muhalefet partisi CHP’ye bıraktı. Medya Takip Merkezi (MTM)'nin araştırması:

Siyaset basınının yakın takibe aldığı CHP, iktidar partisini geride bırakarak medyanın merceğine yerleşti ve Aralık 2006'da toplam 12 bin 880 habere konu oldu. MTM Medya Takip Merkezi'nin verilerine göre, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyması halinde mecliste oylamaya katılmama kararı alan CHP, yaptığı her açıklamayla siyaset basınının gündemine oturdu ve ay boyunca en çok haber olan siyasi parti oldu.

Birinci sırayı çok uzun zamandır hiçbir partiye kaptırmayan AK Parti ise Aralık ayında en çok haberi yapılan ikinci parti oldu.

1600’ü aşkın gazete-dergi, TV kanalı ve internet haber sitesinin tek tek incelenmesi sonucu hazırlanan medya araştırmasına göre, ay boyunca toplam 12 bin 880 habere konu olan CHP, ekranlarda yaklaşık 140 saat yer alarak, uzun zaman sonra medyadaki haber sayısında öne geçmiş oldu. AKP ise ay toplamında 11 bin 962 habere konu olurken, 115 saat süreyle ekranlarda kaldı.


498 köşe yazarı, 1.185 kez CHP’yi köşesine konuk etti…

Aralık ayının medyaya en çok konu olan siyası partisi CHP, köşe yazarlarının da gündeminden düşmedi.

Ay boyunca 498 köşe yazarı, ana muhalefet partisine 1.185 kez yer verdi. CHP’yi köşesine en fazla taşıyan yazarlar ise sırasıyla; Yalçın Bayer, Murat Yetkin, Taylan Sorgun, Hasan Karakaya, Hüseyin Üzmez ve Şakir Süter oldular.


Etiketler : CHP - ilk - kez - AK - Partiyi - geçti -
YORUMLAR
  • musa   31-01-2007 19:15

    burda bir yanlışlık var chp çok kez geçmiştir akpartiyi... yolsuzlukta yüzsüzlükte..... bu gün yayınlanan başka bir habere görede geçmişide hatırlarsak pkk yı meclise taşımakta.... ve daha çok geçer...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın