Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çevre Bakanı Murat Kurum'dan ilçemize önemli müjde
 • Facebook da Paylaş
Çevre Bakanı Murat Kurum'dan ilçemize önemli müjde
 • 24-05-2019
 • 3 yorum
 • 3830 okunma
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kızılcahamam'da müjdeleri peş peşe sıraladı.

Kızılcahamam'lı hemşehrimiz gururumuz Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Kızılcahamam Beldiyesinin düzenlediği iftar programında Kızılcahamam için milyonluk projelerin müjdesini verdi.Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR Kızılcahamam ile ilgili önemli porojeler için yapıkları girişimler sonuç vermeye başladı. İlk müjdeyi Bakan Kurum verdi

Kızılcahamam' Millet Bahçesi Yapılıyor

Murat Kurum Yaptığı açıklamada şunları söyledi. Her kentte millet bahçesi yapacaklarını kaydeden Kurum, en kısa zamanda Kızılcahamam'a da bir millet bahçesi kazandıracaklarını dile getirdi.

Kızılcahamam Girişinden Soğuksuya Kadar Sokaklar Giydiriliyor

Ankara, Cengiz Topel, Kazım Karabekir ve Soğuksu caddeleri üzerindeki dükkanları ve sokakları iyileştirmek suretiyle sokak sağlıklaştırması yapacakları sözünü verdiklerini aktaran Kurum, "Hemen seçimin akabinde İller Bankamıza talimat verdik. İller Bankamız bu caddelerdeki projelendirme çalışmasını yapıyorlar. Çok kısa sürede 2019 yılı içerisinde etaplar halinde bu söylediğimiz caddelerin sokak sağlıklaştırmasını yapacağız. Hem turizme hem istihdama katkı sağlayacak bu projeyi de belediyemizle gerçekleştirmiş olacağız." şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşümde İhale Yakın Zamanda Yapılıyor 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, kentsel dönüşümle alakalı da Toplu Konut İdaresi Başkanlığına talimat verdiğini ve Karşıyaka Mahallesi'ndeki 1. etap çalışmasının ihalesini çok kısa süre içerisinde yapacaklarını vurguladı.

Kızılcahamam Fizik Tedavi Hastanesi İçin Çalışmalar Başladı.

Yine Kızılcahamam'a bir Fizik Tedavi Hastanesi inşa edileceğini beyan ettiklerini ve arsa tahsis sürecinin başladığını aktaran Kurum, "En kısa sürede arsa tahsisini sonuçlandırmak suretiyle bu hastanemizi Kızılcahamam'a kazandırmak istiyoruz. Belediyemize ait termal tesisimizin yenilenmesi için çalışmalarımızı belediye başkanımız başlattı." değerlendirmesinde bulundu.

"2023 YILINA KADAR KIZILCAHAMAM'A ÇÖP KAMYONU GİRMEYECEK"

Bakanlık olarak Türkiye'nin en büyük çevre hareketini olan Sıfır Atık Projesi'ni başlattıklarını hatırlatan Murat Kurum, şöyle devam etti:

"Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde sürdürülen ve bugün 18 bin 700 kamu, kurum ve kuruluşunda uygulamaya geçtiğimiz çok önemli bir proje. Ülkemizin her noktasına taşıdığımız Sıfır Atık Projesiyle ilgili önemli bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kızılcahamamımızı 'Sıfır Atık Pilot Bölgesi' ilan ettik. Belediyemiz Sıfır Atık ekibini kurdu. Bakanlığımız personeliyle ortak bir çalışma yapıyorlar. Artık sokağımızda ikili toplama sistemine geçeceğiz.

Organik atıkları ve geri dönüşebilecek atıkları ayrı ayrı toplayacağız. Organik atıklarımızı, kompost haline getirip, gübre haline getirip, yine parklarımıza, bahçelerimize kullanacağız. İnşallah 2023 yılına kadar Kızılcahamam'a çöp kamyonu girmeyecek şekilde uygulamayı yürüteceğiz. Hem teknik hem de maddi anlamda her türlü ihtiyaçları tamamlayacağız. Kompost makineleriyle, getirme merkezleriyle, toplama merkezleriyle bu sistemleri kurmuş olacağız. Tüm Kızılcahamam bu projeye dahil olacak."

Etiketler : Çevre - Bakanı - Murat - Kurum'dan - ilçemize - önemli - müjde - -
YORUMLAR
 • Misafir   28-05-2019 09:07

  Belediyenin arkasındaki mahalleye el atın mezbelelik olmuş.

 • Misafir   27-05-2019 08:55

  Belediyenin arkasındaki mahalleye bir çözüm bulun. Kızılcahamam'a hiç yakışmıyor. Binalar eskimiş imar bozuk.

 • vedat   24-05-2019 20:11

  sokak köpeklerine de bi çare bulsanız

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın