Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çerkeş'te Aytaç et entegre tesisinde yangın çıktı
  • Facebook da Paylaş
Çerkeş'te Aytaç et entegre tesisinde yangın çıktı
  • 14-12-2015
  • 0 yorum
  • 5776 okunma
Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde Aytaç et entegre tesisinde çıkan yangın, söndürme uçaklarının havadan müdahalesinin ardından kontrol altına alındı. Ekipler, fabrikanın yanan bölümlerinde soğutma çalışması başlattı.

Çerkeş ilçesinde bulunan et entegre tesislerindeki beyaz et ve sevkiyat bölümünde çıkan yangını söndürmek için Çankırı ve çevre illerden itfaiye ekipleri seferber oldu. AFAD tarafından gönderilen yangın söndürme uçağının da katıldığı söndürme çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alındı. Yanan bölümlerde başlatılan soğutma çalışmaları ise sürüyor.
VALİ ÖZCAN: ÇANKIRILILAR ENDİŞE ETMESİNLER
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, tesiste yaptığı incelemenin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Sabaha karşı çıkan yangına kısa sürede müdahale edildiğini aktaran Özcan, "Ben İzmir'deydim. Çerkeş Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız kısa sürede olayı bana bildirdi. Ben de hemen yola çıkarak 10 uçağı ile geldim. Geldiğimde kontrol altına alınmıştı." dedi.

Yangının beyaz et bölümünde çıktığını aktaran Özcan, şunları söyledi: "Aytaç Beyaz Et Tesislerimizin kesimhanesi ve ambalaj malzemelerinin bulunduğu mekanda, büyük ihtimalle elektrik kontağından çıktığı anlaşılan yangın münasebetiyle önemli bir olay gerçekleşti ilçemizde. Kaymakam bey ve belediye başkanımız 25 söndürme aracı, 10 iş makinesi ve çeşitli illerden gelen takviye ekiplerimizle birlikte bu güzide tesisimize yangının zarar vermesini engellediler. Kaymakamımız AFAD ile görüşme yaptı, neticesinde bir yangın söndürme uçağımız yaklaşık 8 sorti yaparak yukarıdan müdahale etti. Can kaybımız yok. Çankırı olarak en mutlu olduğumuz taraf bu. Şu anda soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Maddi hasar büyük. Canlı tavuklarda bir şey yok, sadece ambalaj malzemelerinin bulunduğu depoda çıktı. Çankırılılar endişe etmesinler, en kısa zamanda beyaz et entegre tesisimiz hizmetine devam edecek."

650'NİN ÜZERİNDE ÇALIŞANI VAR

1993 yılında kurulan Aytaç Gıda, 2013 yılı sonunda Yıldız Holding bünyesine geçti. Çankırı iline bağlı Çerkeş ilçesinde, 852.000 metrekarelik alan üzerine kurulu 7 ayrı işletmede üretim yapan şirket, günde 750 büyükbaş, 2.500 küçükbaş hayvan kesebilme, 100.000 Tabaklı 60.000 Poşetli Bütün tavuk ürünü üretebilme ve 60.000 ton/yıl hayvan işleme kapasitesine sahip. Aytaç 650'nin üzerinde kişiye istihdam sağlıyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın