Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çeltikçi referandumda hayır dedi
 • Facebook da Paylaş
Çeltikçi referandumda hayır dedi
 • 01-01-1970
 • 6 yorum
 • 5437 okunma
TBMM’ye sunulan ve Büyükşehir Yasası’nda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifine göre kapatılacak beldeler arasında yer alan Kızılcahamam’ın Çeltikçi Beldesi’nde CHP tarafından referandum yapıldı. Referandum için CHP tarafından beldedeki belediye binası önüne sandık kuruldu.

TBMM’ye sunulan ve Büyükşehir Yasası’nda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifine göre kapatılacak beldeler arasında yer alan Kızılcahamam’ın Çeltikçi Beldesi’nde CHP tarafından referandum yapıldı. Referandum için CHP tarafından beldedeki belediye binası önüne sandık kuruldu. 

543 seçmeni ola Çeltikçi belde belediyesinde yapılan referandumda 250 seçmen oy kullandı. CHP Kızılcahamam ilçe başkanı Oğuz Akcan yaptığı açıklamada "bu uygulama yapılırken demokrasi gereği beldede yaşayanlarının da fikrinin alınması gerektiğini belirterek,iktidar tarafından burada yaşayanlara sorulmadı biz bugün burada yaşayan insanara beldelerinin kapanmasını isteyip istemediklerini soruduk, 250 kişi oy kullandı, oy kullanan bütün vatandaşlar hayır oyu kullandığını dile getirdi. 

CHP ilçe başkanı Oğuz Akcan konuşmasına şöyle devam etti," Belde belediyelerinin kapatılması yaşayanların ileride hizmet açısından sıkıntılar çekmesine neden olacaktır.Buraların Büyükşehir belediye sınırları içerisine alınmasıyla köylü ağır vergiler altına girecek. Şu anda vatandaşlar kısa sürede işlerini halledebiliyor.Belediyelerin kapatılmasıyla bu alanda büyük sıkıntılar olacak. Bu nedenle biz de burada CHP olarak vatandaşımıza düşüncelerini soruyoruz umarım bu sonuçlar doğruların yapılmasına vesile olur dedi.

Çeltikçiden yapılan referandumda 250 seçmen oy kullandı, yapılan oylamada 250 kişide Beledelerinin kapatılmasına karşı çıkarak hayır oyu kullandı.Çeltikçi yüzde yüz hayır dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Çeltikçi - referandumda - hayır - dedi -
YORUMLAR
 • Köylü   27-10-2012 07:40

  Halk düsmani CHP yi burada gösterdigi dogru kararindan ve uygulamasindan dolayi kutluyorum. Vesselam

 • süleyman peker   23-10-2012 10:35

  uzaktan konuşmakla olmuyor kızılcahamamda orada burada yaşayıp çeltikci hakkında karar vermeye de hakkı yok kimsenin,,oradaki insanlara gidin sorun onların isteklerini öğrenin ki adaletli bi iş olsun,,NE DEMEK devletin sırtında kambur,,haritadan mı silelim çeltikciyi,,çeltikci kahvesinin önünde konuşun bunları gidinde,,fikirlerinizi gidin orda paylaşın

 • rıza uyar   23-10-2012 08:52

  bu insanlar devletin sırtında kambur değil tam aksine topraklarını terketmemiş oralarda yaşayan garip köylü.

 • Ahmet Şahin   22-10-2012 09:10

  CHP referanduma gidiyor Ak Partili belediye başkanı chp nin isteği doğrultusunda hayır oyu kullanıyor birde çıkıp Kızılcahamamdan adayım diyor Ak Partiden menfaatçilik bu kadar olur.Ak Parti yöneticilerine duyurulur.

 • Ömer Ş. S.   22-10-2012 08:54

  Zırta Pırta her şeye referandum yapan hükümetimiz yapmak istediği bu son uygulamada da referandum yapsaydı ya...Teşekkürler CHP.

 • eskici   22-10-2012 08:25

  543 seçmenin 250 tanesi oy kullanıyorsa demekki beldeliğinin ellerinden alınmasını isteyen kesim daha fazla ,devletin sırtındaki kamburlar kalksın o zaman.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın