Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çatıya Çıkan bir kişi intihar etmek istedi
  • Facebook da Paylaş
Çatıya Çıkan bir kişi intihar etmek istedi
  • 03-08-2014
  • 1 yorum
  • 5521 okunma
Kızılcahamam'da son yıllarda artan intihar olayları insanları üzerken, son günlerde bunalıma giren, problemlerini çözemeyen kişiler yine çözüm yolu olarak hayatına son vermek için çatılara çıkıyor.

Kızılcahamam'da son yıllarda artan intihar olayları insanları üzerken, son günlerde bunalıma giren, problemlerini çözemeyen kişiler yine çözüm yolu olarak hayatına son vermek için çatılara çıkıyor.

Kızılcahamam'da 2014 yılında dört intihar olayı yaşadı ve bu olaylarda dört hemşehrimiz maalesef hayatını kaybetti, ansızın gelen bu olaylar sonucunda herkes üzüldü, çocuklar yetim eşler dul kaldı. Müslüman bir insanın hiç aklının ucundan dahi geçirmemesi gereken intihar vakalarının artması insanları endişelendirmeye devam ediyor. Bu dünyasını ve öbür dünyasını karartan bu olayların yaşanmaması için biraz daha maneviyata önem vermememiz gerektiği kanaati taşıyoruz.

İlçemizde yaşanan bu dört intihar vakasının ardından üç tanede intihar girişimi yaşadık, bunlar tabi bizim bildiklerimiz ve basına yansıyan olaylar, basına yansımayan birçok olayın daha olduğuna inanıyoruz, geçtiğimiz haftalarda Cennet sitesinde çatıya çıkıp intihar etmek isteyen bir bayanı Kızılcahamam Devlet hastanesi başhekimi İsmail Doğan ikna etmiş ve tekrar yaşama döndürmüştü, birkaç gün önce yine bir hemşehrimiz kendisini asmak istemiş fakat ipin kırılması onun hayatını kurtarmıştı, önceki gün yine bir hemşehrimiz Elit sitesinin çatısına çıkarak 10.kattan atlamak istemiş kendisini dostları uzun uğraşlar sonunda ikna ederek çatıdan indirmişti.

Yaşadığımız dünyada zengininde fakirinde herkesin mutlaka sorunları oluyor, sorun yaşamayan hayatın toz pembe olduğu nadir insanlar olduğuna inanıyoruz. Her sorunu olan kişinin çözümü intihar etmekte araması çok üzücü bir olay, son yıllarda ilçemizde bu vakaların artarak devam etmesi üzücü, bu sorunları çözmek ve bu olayları yok etmek için şimdiden önlem alınması, herkesin taşın altına elini koyması gerektiğine inanıyoruz 

Etiketler : Çatıya - Çıkan - bir - kişi - intihar - etmek - istedi -
YORUMLAR
  • Hasan   03-08-2014 17:12

    Derdi verende Allah, dermanını'da veren Allah'tır. Sanıyorlar ki ölünce her şey bitecek kurtulacaz, geride ailelerini o halde bıraktıklarına, öldükten sonrada direk cehennemlik olduklarını bir müslüman olarak bilmeleri gerekmektedir. Resimdeki arkadaşın ismini vermiyorum ama tanırız gidişi hiç iç açıcı değil yaşını başını almış adamsın, milleti kendine baktırmaya utanmıyormusun ? Şimdi ortalıkta adamım diye gezeceksin. Önce kendine çeki düzen ver çatıya çıkmayla olmuyor o işler. Yazıkki ne yazık, bi sorunun varsa bu devletin psikologu polisi hakimi var gider onlarla derdini paylaşırsın.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın