Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çanakkale şehitlerini anma günü düzenlendi
  • Facebook da Paylaş
Çanakkale şehitlerini anma günü düzenlendi
  • 01-01-1970
  • 0 yorum
  • 5638 okunma
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü dolayısı ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından “Çanakkale'yi Unutmadık” programı Yabanabad kültür merkezi Sultan Süleyman Düün salonunda düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü dolayısı ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından “Çanakkale'yi Unutmadık” programı Yabanabad kültür merkezi Sultan Süleyman Düün salonunda düzenlendi. 

Programa Kızılcahamam kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yüce, Belediye Meclis Üyeleri, İş Adamları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılışında Dünya Kur-an’ı Kerim Okuma birincisi Hafız Ali Tel tarafından Kur-anı Kerim okundu. Daha sonra Belediye Başkanımız Coşkun Ünal yaptığı konuşmada “Kızılcahamamımız şehitlerini  her zaman en güzel şekilde onları dualarla anmaya çalışan, onların hatıralarını yaşatmaya çalışan bir ilçe, bir şehitağacımız var tektir, sağından solundan geçen insanlar inşallah dua ediyordur, Kızılcahamamımız dualı bir şehirdir, yine bir şehit ormanımız var orada bütün şehitlerimizin ismine ağaç dikme şansına sahip olduk, oradada şehitlerimizi br şeikilde anmaya çalışıyoruz.Bugünde 14 tane şehidimiz var, temennimiz şu oluyor inşallah bir daha şehit vermeyiz, ama bu vatan bizim olduğu sürece ve bizimde huzurlu yaşadığımız müddetçe bizim şehit vermemiz doğal ve kaçınmaz oluyor.Biz onların aziz hatıralarına herzaman duayla katkıda bulunmaya çalışacağız.Çanakkale farlı bir yer biz elimize geldiğince bu senede oraya vatandaşlarımızı göndereceğiz, Çanakkaleye bir sürü vatandaşımızı gönderdik, orayı herkesin görmesi gerekiyor.Çanakkale Atatürk’ün en iyi anlaşıldığı yer, Çanakkaleye gitmeyen Atatürkü anlama şansı yok, Çanakkale iman ile itikatın net bir şekilde buluştuğu tek il bu günde Çanakkaleyi anma günü olarak düzenledik ama bütün şehitlerimiz için düzenleniyor.Böyle bir günde bizi yanlız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Program Hafız Fazlı Çoban, İsmail Coşan, Bilal Demiryürek, Seyit Ali Cevik ve Ömer Faruk Güney tarafından birbirinden güzel Kahramanlık türküleri, ilahiler, şiirler ve beşli ezan la son buldu.

Programda umre ziyaretine katkı sağlayan iş adamlarına İlçemize yapmış oldukları katkılardan dolayı, Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal tarafından plaket verildi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın